1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни критики за храбри феминки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 12 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Марама имам и јас такви штикли. :$ знам дека се високи ама не можев да им одолеам

    Бидејќи се многу слики ќе ги коментирам само оние комбинации кои најмногу ми се допаднаа. :angel:

    Скај - Преубаво е фустанчето што го носиш за матура, но како што кажаа останатите не се совпаѓаат чевлите со него. Но сепак преубаво ми изгледаш! :)
    Душица(мислам дека те имам видено кај тебе во школо :$ ) - најмногу ми се допаѓа кремастото фустанче со сандалчињата, а и начинот на кој ти е наместена косата одлично се совпаѓа со комбинацијата. :emo: А инаку не ми се допаѓаат чизмите од последната слика, никогаш не сум ги сакала, а и според мене не одговараат на таа комбинација.
    Miss - Првата комбинација ти е одлична. Иако некако ми е премногу светкаво, преубаво си ги искомбинирала.
    Багуфче - Одлично изгледаш, ми се допаѓа фустанчето!
    Rozich - Супер спортска комбинација, баш како за прошетки.
    TheCandy880 - Кенди прекрасна си на сите слики, но најмногу ми се допаѓаат втората и последната. На последната од обични парчиња облека си направила супер комбинација, а и на втората е нешто слично.
    Bozica1980 - Божица, прекрасно изгледате, одлични се и фустанот и чантата, а не се сомневам и во чевлите. :)
    Хипи - Розевата боја ти е омилена?! :$ Ми се допаѓа како изгледаш, само што лакот изгледа си го заборавила, но нема врска тоа.
    Марама - Супер си и на двете слики, ама посебно си ми убава на првата, повеќе ми се допаѓа таа комбинација. :)
    Оффи - Прекрасна си на првата слика и баш убаво си ги искомбинирала. И преубаво ти стојат суканици. :D
    Fearless - Посебно ми се допаѓаш на втората слика, многу весела комбинација.
    Мимс - На последната слика преубаво изгледаш, ми се допаѓа блузата!

    Ќе ставам и јас, ама да соберам храброст. :$
     
  2. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    малку се срамам да ставам слики затоа што сум малку подебелка :D :D
    еве уште две од мене :)
     
    На LivingGlam и ludoto19 им се допаѓа ова.
  3. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.621
    Допаѓања:
    251.133
    Пол:
    Женски
    Блонд да ставиш некоја со стомачето, да видиме мода за трудници :*
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    хехехе уште немам такви фотки, но ете ветувам ќе се потрудам деновиве да направам некоја таква :lol:
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cите сте ми убави,само имам некои забелешки :wasntme: Mугрл убава комбинација само што џемперчето кафеаво некако ми стрчи,и малку чизмичината имаат чуден крој,ама се на се супер изгледаш :* блонд убава си ми,ама чизмиците многу светкаат и високи се,можеби поубаво одговараат со кратко палтенце :) гламур лејди првата слика убаво ти е фустанчето,ама хеланките требало таке оф,на втората слика-многу убава комбинација,ама поубаво би ти стоеле некои црни штиклички :)
     
    На Mygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Еве ми го мешето (сепак малку се познава),а фустанчето е од веридбата и е долго до колената. Инаку не ми замерувајте на розевките папучиња, ова е вечерта после веридбата и не можев повеќе во штикли.
     

    Прикачени фајлови:

    • blond.jpg
      blond.jpg
      Големина на фајлот:
      93,9 KB
      Прегледи:
      472
    На Twinkles, Ane10, moni24 и 8 други им се допаѓа ова.
  7. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    блонд-секси мама си :$ :wasntme: многу убаво е фустанчето,како некоја божица си,од времето на цезар :) :*
     
  8. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Blond прекрасна си. :) А фустанчето ти е прекрасно, а какви штикли носеше? :angel: Знам дека во СДП прашуваше дали ќе ти одговараат некои штикли, ама заборавив какви беа.
     
  9. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    е па вака не ве запамтаив сите но еве што ми остана во очи:
    скајче фризурата така кратка ти е топ поубава неможела да биде.

    багуфче мн ми се допадна комбинацијата со сукњата и црната маички сметам дека е супер и јас баш така би се облекла(и се облекувам :D )

    исто ми се допадна многу и феарлес мислам дека беше со последната слика од капутот супер комбинации.

    блонд супер си преубаво фустанче

    она што не ми се допадна кај некои(но сепак тој е само мој вкус) се прекратките тесни фустанчиња со светли хулахопки и чизми или санадли и премногу отворените деколтиња , сметам дека премногу отворено деколте и кратка сукња(или фустан) не е воопшто вкусно .

    најмногу ме изненади оффи, :D те немав замислено до сега но стилот ти одговара со карактерот, ме потсеќаш многу на една школска .

    јас не сум многу по модата нешшто во стилот на феарлес и багето со сукњата, не е фер да ставам стари фотографии бидејќи сум послаба сега каќив некое кило така да кога ќе имам нови фотографии ќе ставам за коментари
     
  10. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Носев бели (не си купував нови бидејќи не најдов тоа што барав) и ептен ми одговараа, таман да разбијам перфекцијата на фустанот. Плус ме издигнуваа за 15 цм :)
     
  11. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.023
    Допаѓања:
    20.683
    Пол:
    Женски
    Браво за храброста на сите феминки сите сте убави и убаво се носите ;) кога ке соберам храброст ке ставам и јас сликички :*
     
  12. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    wow blond :) ти прилега стомачето.. прекрасна си... топ ти стои фустанчето :) и папучките се слатки ;)
     
  13. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    блонд.... :* супер мами :) ....

    P.S. не знам зошто се каам што ставив слики во Модни критики за храбри феминки |( :worried:
     
  14. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    И до мене една 10ка за Fearless :clap:
    Ептен ти се добри комбинациите, а фустанчето ме остави без здив :o преубаво ти стои. Исто и кошулката на втората слика е :up:
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  16. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Ајде јас да ве искоментирам.Многу сте ја разработеле темата додека сум спиела јас. :)

    1.Марамке и на двете слики си ептен топ само што на првата слика бојата на фустанчето не ми се допаѓа бидејќи таква розева ич нејкам.Ептен си згодна и се ти стои.
    2.Блонд На првата слика капутчето ти ептен убавко ,модерно и ти одговара со чизмите.Фустанчето за вердбата баш ти е слатко.
    3.Оффи се изненадив од тебе јас мислев се во црно ќе си облечена , ама не.Ми се допаѓаат многу кратките панталонки што ги носиш на сликата со паткичките.
    4.Fearless На првата слика не ми се допаѓа фустанчето но многу убаво ти стои.На 2слика ептен ти е убавко палтенцето ама јас би го носела без тоа ланчето или пак би го закопчала за да не се гледа ланчето.На 3та слика си ептен секси.Каишот е супер,корсетчето, панталонките.
    5.Мимс Си требала рамките од прслучето да ги тргнеш , вака некако во очи ми бодат.На сликата со црните панталони и со корсетчето си ептен скоцкана и секси. :up:
     
  17. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Фала за убавите коментари феминки :) Лудо нозете намерно ги исеков бидејки не ми се гледаа штиклите, а и сепак нели ова е тема за оценување на модна комбинација :) Скар и Мајгрл немам јас толку чоколаден тен, тоа се слики сликани после одмор :)
     
    На Mygirl и ludoto19 им се допаѓа ова.
  18. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    BoaVista сум направила утка јас , сум коментирала демек за Fearless ,а сум мислела зза тебе.
    На првата слика не ми се допаѓа фустанчето но многу убаво ти стои.На 2слика ептен ти е убавко палтенцето ама јас би го носела без тоа ланчето или пак би го закопчала за да не се гледа ланчето.На 3та слика си ептен секси.Каишот е супер,корсетчето, панталонките.


    Иначе еве сега за Fearless ТОП си секаде.Таму каде што го криеш лицето со раците многу ми се допаѓаш,шаренко некако. И на последната слика капутчето ти е екстра заедно со чизмите.
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  19. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    Fearless - мн ми се допаѓа твојот стил... се заљубив во фустанчето на третата слика :inlove:
    шалчето на првата слика e едноставно а преубаво.. extra e ташната со XXL големина (ги обожавам таквите ташни)

    TheCandy880 - ми се допадна последната слика :up: само подобро би било наместо ланчето да си ставиш некое интересно марамче или шалче

    Mygirl - добра комбинација само јакната не ми се свиѓа.. 10че за чизмичките

    Danilela - втората слика ми се допаѓа ама мислам дека подобро ќе беше деколтето да е малку повеќе затворено (ти се гледа градникот)

    mims-89 - wow третата слика е супер, прекрасна комбинација.. требaше да си ставиш на левата рака алки ...

    BoaVista - супер е фустанчето на последната слика.. уште поубаво ќе беше без хеланки (ако добро видов мислам дека хеланки или хилахопки имаш ставено :?: )

    marama - perfect body :$ супер ми е првата комбинација особено коланот и штикличките

    Offspring - првата слика најмногу ме бендисува, супер фустанче.. фризурата на третата слика ти е 10ка :) (честитам за храброста)

    velesanka - сукњичето ми се допаѓа и целата комбинација само сандалите ти се OUT..

    Hipica - супер комбинација само да си ставеше некој моден додаток и ќе беше совршено :up:

    Bozica1980 - букетот ти е екстра :inlove:

    Rozich - одлична комбинација само патиките не ми се свиѓаат ;)

    Miss-Independent - совршенааа на сите слики.. само на последаната не ми се свиѓа сукњичето..

    baguf4e - едноставно а воедно елегантно.. :up: (рече дека имаш црни салонки, јас мислам дека подобро би било салонките да беа сиви)
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    За тебе ќе коментирам само дека си многу згодна и привлечна мачка... ;) И не се ни сомневав дека имаш убав вкус и стил на облекување :up:
     
    На BoaVista и ludoto19 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.