1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни правила

Дискусија во 'Мода и стил' започната од marama, 6 јануари 2011.

  1. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    А баш прочитав дека ќе било во мода црвена и розева во комбинација . Дали разбрав погрешно не знам , ама многу грдо изгледа . :x
     
  2. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    А денес што не е во мода? :^)
    Да почнеме од намерно искинатите хулахопки, да завршиме со старските кондури познати како оксфордки... :puke:
     
  3. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.424
    Пол:
    Женски
    Хулахопки и сандали не.
    Летна јакничка во зима не, па џабе ли се капутите?
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.984
    Допаѓања:
    4.839
    Пол:
    Женски
    нема више што да се каже,сите правила се спомнати
    Само ова па после проценете дали ова е модно правило или ужас
     
  5. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.424
    Пол:
    Женски
    Карминот не треба да ви е иста боја со сенката за очи.
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bonbonka17

    bonbonka17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    8
    Isto da spomenam, crvenoit karmin ne ide so mnogu naglaseni ochi.
    Dosta zenski iam primeteno taka, shto stvarno ne lichi.
    Ne treba i ochite i ustata istovremeno da bidt prenaglaseni..ili ednoto ili drugoto.. : )
    Pozz.
    [mod-kirilica:3ginmn18][/mod-kirilica:3ginmn18]
     
  7. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Во глобала да се согласувам со повеќето модни правила постирани тука....но она со кое не се согласувам е дека хеланките не се носат без да си го покриете газот....значи јас многу често носам хеланки со рамбовка и некое кратко јакниче одозгора, со високи чизми и мн си се допаѓам така...само мислам дека газот треба да е стегнат по сите критериуми, а тоа што овде сте го постирале за оваа комбинација се некои големи спуштени задници со целулит опнати во хеланка, или па ептен прозирни хулахопка хеланки...јас имам 3-4 пара подебели, непрозирни и пак ќе кажам многу често ги носам со ,,откриен,, задник :lol: и убаво ми стои...а обично внимавам тоа што го носам да ми стои и да одговара на мојата конституција ;) :D
     
    На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Едно време модерни беа црвено- розеви маички, Фарт имаше такви, ееее сите ги носеа, и јас имав. Ама тогаш таква беше модата, исто ко сега стриптизерскине чевли напред високи и назад со огромна штокла, Пред две години ќе се смеев ако видев некој со такви, а сега цел град ги носи :)
     
  9. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Се слагам, може да изгледа убаво и непокриена хеланка.
    Мене ми се допаѓа во спортски комбинации, воопшто не изгледа страшно ако не е покриен задникот.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На Hipica и Dushica-sk им се допаѓа ова.
  10. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.331
    Допаѓања:
    47.772
    Пол:
    Женски
    Стилот на еден човек е лична експресија.
    Правила во модата нема,а и да има ,правилата постојат за да се кршат.
    Секој треба се носи онака како се чуствува,а најважно треба да знае како да јаноси облеката.
    И облеката ја не не носи нас,ние ја носиме облеката. :!: :!: :!:
     
  11. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.424
    Пол:
    Женски
    Да си ја живнам малку темава :$
    Елегантни панталони + патики + монтка = модна утка
    Широки панталони, фармерки не се носат внатре во чизми.
     
    На JuLleE, LivingGlam и rossonerka им се допаѓа ова.
  12. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Модни правила...правилата служат за да се прекршуваат така?! :D Мене лично ми се допаѓа да носам бело во зима...секако не мислам на ова од глава до пети да се биде облечена во бело но некое парче и тоа како проаѓа... Многу мислења прочитав за тоа дали треба чантата и чевлите да бидат во тон или не а мое мислење е дека треба но не мора секогаш..Јас практикувам да ми одговараат затоа што така се чувствувам подобро иако некогаш знам да ги прекршам...Исто ми се допаѓаат и UGG чизмите со кратки панталончиња( мн слатко ми делува) а може да пријдат и со тренерки... :)
    Црвен кармин и ептен нагласени очи не ми иде...или карминот или очите...
    И да, да ве насмеам малку... пред некој ден забележав една девојка со фармерки, црни патики, дукс во црвено-цветна комбинација и како кулминација на сево ова црн каиш но под граадите зачинето со долги обетки и бел ѓердан...Замислете само кој ужас беше.... :D
     
  13. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    * Бел градник и над него црна блузичка потенка кај што се прозира е :Down: . Еднаш направив ваква утка :x

    *Премногу накит ... Најгрдо ми е кога ќе видам диско топки (огромни обетки) покрај нив прстени , ланчиња , алки ... Не мора цел накит кој го поседувате да е на вас . При вооолку впечатливи обетки ќе намалите со остатокот.

    *Најдобри се комбинациите во кои се застапени 3 бои . Има исклучоци ама во 95% е вака .

    *Кога имате потемна комбинација на вас , на пример во црно сте облечени . Добро би било да изберете некоја чанта во посвежа боја нека биде чанта, шал , марама , капа ... Целата комбинација живнува и ќе изгледа поубаво .

    *Многу алки на двете раце не стојат баш добро нека биде дискретно не пренатрупано .
    Истото важи и со прстените . Ако ставите понешни може да бидат повеќе , но доколку има еден голем со циркони , забележителен нема место за други тука :)

    *Шарено со шарено никако ...

    Еве тоа е се што ми текна сега засега , сега ја забележав темава . Корисна тема :)
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Можеби би го прекршила правилото каква чанта такви обувки, но според мене така е најубаво. ;)
     
  15. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Да ви кажам кои правила ги следам...
    Ми се допаѓаат аксесоарите, ама ако прстенот има голем камен, нема место за друг прстен. Не изгледа убаво. Како на сила да се обидуваш да оставаш впечаток. Less is more-правилово секогаш го следам.

    Црно од глава до пети-јок. И да е црно-бела комбинација, сепак добива потреба од некоја друга боја. Црвената е попрепорачлива.

    Leggings are not pants!! Ме иритира кога некој го прекршува правилово. Но би сакала некоја феминка да каже дали може тоа правило да се прекрши, ако се работи за хеланки кои личат на фармерки (едни што купив дури имаат џебови).

    Тоа со чевлите и чантата многу пати сум ја прекршила, ама ќе го решам и тоа. Онака, заради естетика.
    Некои правила ги почитувам од лична желба, додека други-за естетика, ги следам правилата де. :^)

    Само во глобала да кажам што мислам за модните правила...

    THEY SUCK !

    Абе секој сака да изгледа убаво, за секоја пригода-ама не-ова со ова не иде, па зашто така, ваков стил, таков стил, немој тоа да го облечеш, нема врска ако ти е ладно или неудобно, ако те стега и боцка, сега тоа е иинн 8) ... ughh... wоmen... |(
     
  16. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Желба ми беше да си купам такви, ама не се бендисав во ниедни.И јас не верував во кршењето на ваквото правило се додека сосема случајно не искомбинирав искинати хеланки со кратка црна маичка и штосен каиш.Преубаво изгледаше, но и самите хеланки не беа грд материјал па се заедно беше пријатно за око.Немам слика од комбинацијата, но хеланките и чевлите беа слични вакви, за маичката и каишот неможев да најдам слика.Мојот стил е секси, тоа сум јас и добро стоеше на мене.Облеката го прави човекот но човекот прави таа облека да изгледа добро на него.Јас себеси се пронајдов во комбинацијата и мислам дека смело ја износив, изгледав секси но не вулгарно.

    [​IMG]
    [​IMG]


    Што се однесува на модните утки дефинитивно не одобрувам една класична female сељачка униформа.Која вклучува кошула како оваа..
    [​IMG]
    и пантолона како оваа
    [​IMG]

    кошулата е најчесто од некој одвратен светкав шушкавец сатен незнамшто материјал, сето тоа зачинето со одвратна ципела и патенти во косата предозирана со гел и извиткана во ала тетка стил.Редовно ги спасува на свечени настани од типот крштевки, веридби, матурски прослави и свадби.Најново е што едно девојче се имаше облечено вака за во ноќен клуб.
    И да не заборавиме да ги споменеме кошулите на Гоце Арналудов имаат посебно место во мојот желудник, ме тераат на повраќање :) Епски се.Поштуем тоа што некој му текнало па направил група на Фејсбук, најголем фан сум :D
    [​IMG]
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    кога ке видам кратка сукњичка и длабоко деколте на една девојка ми е :puke:
    а истакнати очи, и усни истовремено ми делува премногу евтино :!:
     
    На Twinkles и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Не би рекла.
    Ако шминката е добро изведена и боите ускладени, може да делува многу гламурозно.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Twinkles, JuLleE, Kristinna92 и 5 други им се допаѓа ова.
  19. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Забегавме со шминка, ама само да додадам нешто. Овие примероци се речиси сите мат, и усните, и очите, и да, убаво стои, но ако и очите и усните ти светкаат... епик фејл. |(
     
  20. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Е како може ваква шминка бе ? !

    Се знае зошто останало тоа старo правило...
    Овие постираниве ко за halloween ми се |( . Нападно ми изгледа , пренатрупано , и ич не секси ... Ко цела шминка што сум ја имала да сум ја шлапнала на мене. |( .Па за вторава но комент ако планирам да се маскирам ко вештерка тогаш :wasntme:.
    Катенцево во погрдо издание ја немам видено . Може да има црвен кармин и сосеееееем малку црна сенка која што ќе глуми молив или така нешто во спротивно таква шминка само за фотосесии или за на писта .
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.