1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни прашања

Дискусија во 'Мода и стил' започната од girl.23, 9 март 2012.

  1. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Може овде да прашуваме кратки прашања околу облеката, аксесоарите и се` што ја сочинува модата, а го нема низ другите теми. :)

    Да почнам јас: Дали несомнено сите фармерки `попуштаат` после носење???? Бендисав едни фармерки има само уште едно бројче, ама не можам да дишам во нив. Материјалот е без ликра и мислам дека тешко ќе попуштат со носење. Ваши искуства? :?:
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Обично сите се опуштаат без разлика дали има ликра или не. Оние што немаат бар за пола бројче стануваат покомотни за разлика од оние што имаат ликра па се повеќе опуштаат.
    Се зависи каков е текстилот. Оној квалитетниот не се баш опушта. А и зависи колку ти се тесни, дали можеш да го закопчаш патентот.
    Сепак не би препорачала ептен тесна облека, лоша е за гениталии :$
     
    На soncicko и girl.23 им се допаѓа ова.
  3. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Јас така еднаш убаво се зезнав :) Ми се допаѓаа едни фармерки, малку ми беа тесни и велам ај ќе си ги земам ќе опуштат. Ги зедов и тешко ги облекував оно со тек на време попуштиа секаде освен во коланот и ич не ми беа удобни. Ептен се кааам што ги купив, а и не беа ефтини, а јас неможам да носам нешто што не ми е комотно. Јас не би ти препорачала да ги купиш, најдобро прошетај низ другите бутици сигурно ќе најдеш нешто што ќе ти е точно и што е најважно удобно :)
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Ај овде да прашам во модни правила не добив одговор
    Винтејџ и ретро стил исто е?
     
  5. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Нели е рано за балетанки и сандали? :^)
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Како рано, 25 степени е :o
     
  7. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    Се носат ли тексас-јакнички оваа сезона? :)
     
  8. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.587
    Пол:
    Женски
    според мене се носат секоја сезона, не само оваа.
     
    На pamelche, soncicko и passion.for.fashion им се допаѓа ова.
  9. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Јас пак никаде по бутиците немам видено тексас јакни оваа сезона :) А инаку за сандали е рано, а за балетанки не е барем според мене :)
     
  10. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    За балетанки не е рано,за сандалки рано е.
    А,за тексас-јакнички немам видено по бутиците,ама имам видено некои типки што носат. :)

    Дали и оваа пролет или лето ќе биде ИН vintage style? :D
     
  11. smajliX

    smajliX Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    29
    Јас вчера носев кондури со отворено прсте напред, боса. И не ми беше ладно. Според мене ако не ти е ладно можеш да носиш, ако ти е рано е. Имаше еден куп девојки низ град со чизми :?:
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071

    Стилот не е мода. Ако си го носиш винтиџ стилот ќе си го носиш секогаш, а не само во лето или ако е ин во некоја сезона.
     
    На soncicko и belieber им се допаѓа ова.
  13. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Па добро јас во зима не би облекла винтејџ затоа што некако ме потсетува на пролет,лето и поубаво ми изгледа некако разиграно,а во зима капути,ролки,џемперчиња со убав принт или во боја. :?:
    Инаку фала за одговорот. :*
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218

    Винтејџ стил не се само цветчињата кои се популарни кај нас, обувки или соодветен аксесорис ќе ти дадат стил на винтејџ грл, иако на тебе нема цветчиња.
    Еве на пример девојкиве се облечени во тој стил, а немаат цветни бои, ниту цветичи.
    [​IMG]
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Винитиџ.
    Така се вика.
    А ако зборуваме за трендот од лани, нема да биде толку популарен оваа година.
    Ако тоа ти е стилот, тогаш не треба да те засега дали ќе се носи или не. Ќе си носиш тоа што ти е убаво.

    А за сандали со отворен прст ми е way to early. Ако си со боса нога на 23 степени, на 35 како ќе одиш?
    Малку ја исфорсиравте пролетта. Малку повеќе.
     
  16. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    1 - Мрежастите холахопки не се во мода или мислите дека секогаш ќе останат во мода? :?:

    2 - Гледам многу девојки низ град само со хеланки и блучка одзгора и скроз дотерани. :^) Дали можам да облечам хеланки во спортска варијанта (наместо тренерки) за низ град? :wasntme: :wasntme:
     
  17. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Мое мислење дека мрежестите хулахопки нема секогаш да бидат во мода (можда така мислам дека многу не ги обожавам :^) ) подобра варијанта ми се хулахопки со нежен дезен но мора да се внимава како се комбинира, со нешто поедноставно фустанче или сукничка за да дојдат до израз.
    А за хеланки - да може во спортска варијанта со подолга поспортска блузичка
    да го покрива газето :$ :D
    значи да не е се оцртано :lol:
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Мислам дека треба да знаеш и умееш како да ги искомбинираш хеланките и да одбереш прикладни хеланки.
    Јас имам едни подебели се, не оцртуваат и ги носам со гаќи без раб. (само за трчање, ама досега не сум била така низ град, затоа прашувам)
    Но, има девојки кои облекуваат скоро провидни, слаби хеланки, со оцртани рабови на гаќите, дури се гледа и бојата на гаќите и оцртан видлив целулит. :x

    А, хеланките се мелем за машките очи. Повеќе привлекуваат тие внимание, отколку и најмодерните фармерки. :lol: Така сум приметила. :^)
     
  19. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Незнам зошто постојано зборувате како ако носиш хеланки со кратка маичка си провокативна и не изгледаш пристојно?!Јас НОСАМ хеланки со кратки маички,дуксерки..И кога тебе ти стојат тие хеланки што ги носиш и кога те оцртуваат убаво и ти го обликуваат испупченото газе,носи ги слободно.Можеш слободно да си облечеш хеланки.Искомбинирај ги и уживкај си ;)
     
    На Lolo5, enca.69, soncicko и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Добро јас не се доизјаснив, мислев кога ќе речам оцртано мислам не само на г*зето :) тоа е ок, и на тесни фармерки се оцртува , но напред оцртано :^) мене ми е многу невкусно :tmi: едноставно боде очи. А да Грл23 може да ги носиш зошто не, тие што велиш провидни не се ни хеланки иако сега девојкиве ги користат како хеланки, порано ги викавме диско чорапи а сега ги прекрстија хеланки па си ги носат како такви.... :o
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.