1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни прашања

Дискусија во 'Мода и стил' започната од girl.23, 9 март 2012.

 1. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Може овде да прашуваме кратки прашања околу облеката, аксесоарите и се` што ја сочинува модата, а го нема низ другите теми. :)

  Да почнам јас: Дали несомнено сите фармерки `попуштаат` после носење???? Бендисав едни фармерки има само уште едно бројче, ама не можам да дишам во нив. Материјалот е без ликра и мислам дека тешко ќе попуштат со носење. Ваши искуства? :?:
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Обично сите се опуштаат без разлика дали има ликра или не. Оние што немаат бар за пола бројче стануваат покомотни за разлика од оние што имаат ликра па се повеќе опуштаат.
  Се зависи каков е текстилот. Оној квалитетниот не се баш опушта. А и зависи колку ти се тесни, дали можеш да го закопчаш патентот.
  Сепак не би препорачала ептен тесна облека, лоша е за гениталии :$
   
  На soncicko и girl.23 им се допаѓа ова.
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Јас така еднаш убаво се зезнав :) Ми се допаѓаа едни фармерки, малку ми беа тесни и велам ај ќе си ги земам ќе опуштат. Ги зедов и тешко ги облекував оно со тек на време попуштиа секаде освен во коланот и ич не ми беа удобни. Ептен се кааам што ги купив, а и не беа ефтини, а јас неможам да носам нешто што не ми е комотно. Јас не би ти препорачала да ги купиш, најдобро прошетај низ другите бутици сигурно ќе најдеш нешто што ќе ти е точно и што е најважно удобно :)
   
  На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Ај овде да прашам во модни правила не добив одговор
  Винтејџ и ретро стил исто е?
   
 5. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.280
  Допаѓања:
  16.686
  Нели е рано за балетанки и сандали? :^)
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Како рано, 25 степени е :o
   
 7. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  Се носат ли тексас-јакнички оваа сезона? :)
   
 8. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  87.717
  Пол:
  Женски
  според мене се носат секоја сезона, не само оваа.
   
  На pamelche, soncicko и passion.for.fashion им се допаѓа ова.
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Јас пак никаде по бутиците немам видено тексас јакни оваа сезона :) А инаку за сандали е рано, а за балетанки не е барем според мене :)
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  За балетанки не е рано,за сандалки рано е.
  А,за тексас-јакнички немам видено по бутиците,ама имам видено некои типки што носат. :)

  Дали и оваа пролет или лето ќе биде ИН vintage style? :D
   
 11. smajliX

  smajliX Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  29
  Јас вчера носев кондури со отворено прсте напред, боса. И не ми беше ладно. Според мене ако не ти е ладно можеш да носиш, ако ти е рано е. Имаше еден куп девојки низ град со чизми :?:
   
 12. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071

  Стилот не е мода. Ако си го носиш винтиџ стилот ќе си го носиш секогаш, а не само во лето или ако е ин во некоја сезона.
   
  На soncicko и belieber им се допаѓа ова.
 13. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Па добро јас во зима не би облекла винтејџ затоа што некако ме потсетува на пролет,лето и поубаво ми изгледа некако разиграно,а во зима капути,ролки,џемперчиња со убав принт или во боја. :?:
  Инаку фала за одговорот. :*
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218

  Винтејџ стил не се само цветчињата кои се популарни кај нас, обувки или соодветен аксесорис ќе ти дадат стил на винтејџ грл, иако на тебе нема цветчиња.
  Еве на пример девојкиве се облечени во тој стил, а немаат цветни бои, ниту цветичи.
  [​IMG]
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Винитиџ.
  Така се вика.
  А ако зборуваме за трендот од лани, нема да биде толку популарен оваа година.
  Ако тоа ти е стилот, тогаш не треба да те засега дали ќе се носи или не. Ќе си носиш тоа што ти е убаво.

  А за сандали со отворен прст ми е way to early. Ако си со боса нога на 23 степени, на 35 како ќе одиш?
  Малку ја исфорсиравте пролетта. Малку повеќе.
   
 16. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  1 - Мрежастите холахопки не се во мода или мислите дека секогаш ќе останат во мода? :?:

  2 - Гледам многу девојки низ град само со хеланки и блучка одзгора и скроз дотерани. :^) Дали можам да облечам хеланки во спортска варијанта (наместо тренерки) за низ град? :wasntme: :wasntme:
   
 17. ANGEL1

  ANGEL1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Мое мислење дека мрежестите хулахопки нема секогаш да бидат во мода (можда така мислам дека многу не ги обожавам :^) ) подобра варијанта ми се хулахопки со нежен дезен но мора да се внимава како се комбинира, со нешто поедноставно фустанче или сукничка за да дојдат до израз.
  А за хеланки - да може во спортска варијанта со подолга поспортска блузичка
  да го покрива газето :$ :D
  значи да не е се оцртано :lol:
   
  На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Мислам дека треба да знаеш и умееш како да ги искомбинираш хеланките и да одбереш прикладни хеланки.
  Јас имам едни подебели се, не оцртуваат и ги носам со гаќи без раб. (само за трчање, ама досега не сум била така низ град, затоа прашувам)
  Но, има девојки кои облекуваат скоро провидни, слаби хеланки, со оцртани рабови на гаќите, дури се гледа и бојата на гаќите и оцртан видлив целулит. :x

  А, хеланките се мелем за машките очи. Повеќе привлекуваат тие внимание, отколку и најмодерните фармерки. :lol: Така сум приметила. :^)
   
 19. Loritaa

  Loritaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  661
  Незнам зошто постојано зборувате како ако носиш хеланки со кратка маичка си провокативна и не изгледаш пристојно?!Јас НОСАМ хеланки со кратки маички,дуксерки..И кога тебе ти стојат тие хеланки што ги носиш и кога те оцртуваат убаво и ти го обликуваат испупченото газе,носи ги слободно.Можеш слободно да си облечеш хеланки.Искомбинирај ги и уживкај си ;)
   
  На Lolo5, enca.69, soncicko и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. ANGEL1

  ANGEL1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Добро јас не се доизјаснив, мислев кога ќе речам оцртано мислам не само на г*зето :) тоа е ок, и на тесни фармерки се оцртува , но напред оцртано :^) мене ми е многу невкусно :tmi: едноставно боде очи. А да Грл23 може да ги носиш зошто не, тие што велиш провидни не се ни хеланки иако сега девојкиве ги користат како хеланки, порано ги викавме диско чорапи а сега ги прекрстија хеланки па си ги носат како такви.... :o
   
  На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.