1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни прашања

Дискусија во 'Мода и стил' започната од girl.23, 9 март 2012.

  1. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.174
    Искрено, хеланки без туника/подолга маичка мене ми изгледаат многу невкусно. Да, машките го сакаат тоа, но машките сакаат и долна облека па тоа не значи дека треба да се шетаме по долна облека :?:
    Подебели хеланки за спортување може. Да се прошетам со нив низ град - не баш. Постојат и други работи кои ќе ти стојат убаво на добро обликуваното газе - тесни фармерки, прилепени суќни...
     
    На Sara123, Hipster, ANGEL1 и 4 други им се допаѓа ова.
  2. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Знае некој како се вика стилот на тесна облека што ја истакнува силуетата и дали има тема за тој стил/мода?
     
  3. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Не знам за сто години од сега, ама мрежаста чорапа/хулахопка се носела и ќе се носи, а и важи за многу женствено парче, најчесто погрешно носено ама тоа е. Жена што знае да ја склопи и носи е жена и пол. 8)

    Зависи од хеланките, јас носам како панталони, ама се подебели и со раб. Пикнати во чизми ми е најубаво. Оние танките накај проѕирни со некој си отсјај ми е резил да ги облечам само така, за вежбање и низ дома ги носам. Може и во спортска, може и во дотерана нели, варијанта, се` зависи од моделот и твојата замисла.

    А што се однесува до отворените прсти, малку е глупо една на улица во балетанки или патики, друга во чизми, трета во отворени сандали, ама кому како му одговара и колку му студи. Лично, преку глава ми е од чизми и капути дојдено, јас би облекла поотворено нешто на нога.
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    1) Дали салонките од антилопа повеќе попуштаат/се рашируваат од кожните салонки??? :?:

    2)И дали е намален изборот на комбинирање облека со антилопски, во споредба со кожни салонки?


    (Имав балетанки од антилопа и ужасно многу се раширија во споредба со кожните :x )
    Прашувам бидејќи си бендисав антилопски салонки, па се мислам дали да ги купам. :$
     
  5. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Морам да искоментирам за хеланките мене само хеланки без туника која го покрива газот ми изгледа премногу ефтино, која е разликата од само на хеланки и само на подебели хулахопки? Хеланките не се направени да се носат како замена за фармерки или панталнои туку ти се нешто слично на хулакопки. Никогаш не би олекла и ептег грозно и ефтино ми делува кога ќе видам девојка само на хеланки па згора на се на некои и се уцртува и пу***та ептен грозно.За спортска варијанта имаш прекрасни тренерки прилепени и од прекрасен материјал.

    А за чевлите од антилопа сметам дека нема разлика од обичните ’’кожените‘‘ барем јас немам приметено разлика имам и такви и такви и воопшто ме сум ограничена со комбинациите. Ако ти се допаѓаат купи си ги.
     
    На mims-89, girl.23 и MissDior им се допаѓа ова.
  6. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Толку биле добри тие што ти се рашириле толку. Кожата за разлика од скајот многу пушта, независно дали е превртена или обична.
    Друго, антилопот ми е поелегантен. Последниве салонки што ги купив се антилоп. Имаше исти такви мат, обични. Далеку поубави и повеќе до израз доаѓаа антилопскиве.
    Последно, комбинациите ти се неограничени (се разбира во зависност од бојата)
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Јас досега со неколку пара чевли го имам приметено тоа, и дефинитивно чевлите од антилоп многу се рашируваат со носење! Од друга страна па има едни влошки кои служат за пополнување, или за меѓу број, јас со тие си го решавам проблемот со тие салонки, околу 100 ден се :)
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Вечната дилема: дали одговара тегет со црно?

    Важеше како моден промашок, ама се почесто се кажува дека одговараат.

    Пример- Дали одговара да си облечена тип топ и да закачиш тегет чевли? :?: Или тегет чанта?
     
  9. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски
    Одговара! На тие правила веќе не се ни внимава, ако добро знаеш да ги искомбинираш нема никакво промашување.. и кога сме веќе кај правилата, порано ептен се внимаше ташната и кондурите да бидат во иста боја, па веќе никој не ни носи така
     
    На girl.23 и Artemission им се допаѓа ова.
  10. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Имам капут од зимава,тегет со црн каиш,ептен модерен :D Другарка ми носесе на една свадба тегет црна молив сукња и тегет свилена кошула,ептен добра комбинација,јас бев воодушевена.
    е сега според мене ич не оди кафеаво и црно... :^) ?!
     
  11. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    црното и белото одговараат со секоја боја.......сега почнаа и сиво да комбинираат со секаква боја и пак изгледа убаво.....исто така почнаа да комбинираат и црвено-зелено и незнам ти какви уште бои......искрено,за ова мешањево на бои како на пр. црвена со розева или со зелена или некоја друга боја мене ме нервира некако ми изгледа ѓупски.....вкус и вкус де...секој различно..и да , се е до тоа дали знаеш убаво да комбинираш...позз :)
     
  12. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Е да. мене многу неубаво ми изгледа тоа розово црвена комбинација |( :P
     
  13. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Би носеле нешто чипкано за дневна прошетка? (Ама нешто ненаметливо, поскромно) :)
     
  14. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ако е некоја убава маичка, зошто да не? Со панталони или фармерки и балетанки.
    Друго е чипкан фустан да облечеш, тоа не оди :lol:
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tanjich

    Tanjich Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    64
    Девојки едно прашање дали сеуште се носат капутчиња, мислам за навечер за искачање (бидејќи времево не ми е некако топло...) :?: :?:
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    јас еве вечер со дечко ми ќе излагам и обавезно ќе носам, од тие тенките-не сеа ептен зимски дебели и крзна :D
     
    На nennsy.densy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. nennsy.densy

    nennsy.densy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    305
    ^Сега се комбинираат шарени бои бидејќи шареното е во мода :)
     
    На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Tanjich

    Tanjich Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    64
    Не сфатив што ти е смешно, јас прашав за навечер, а и преку ден гледам некои носат...
     
  19. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    А оние белите чипкани блогерките што ги носат со дрвен накит? :D
     
  20. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    А да не се замарате толку многу, колку е лудо времево некои уште си ги носат капутите.
    На некој ужасно им е ладно, се зимурливи, што да прават.
    Срамота, зашто да е срамота не разбирам.
    И преку ден, некои се на работа од 8 па треба у 7 да излезат од дома.
    Сабајле е бајаги ладно.
    Носете тоа што вас ви одговара и ми годи.
    Нема да одиш со белетенки и мантилче а да се смрзнуваш, само зашто другите не носат :?
     
    На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.