1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни прашања

Дискусија во 'Мода и стил' започната од girl.23, 9 март 2012.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Под претпоставка дека годините кои се наведени на твојот профил ти се вистинските јас би ти препорачала да носиш некое кошулче еднобојно, во зависност од тоа со какви бои располагаш дома, панталони кои не се фармерки и не се спортски или некоја сукњичка која ќе ја искомбинираш со кошулчето и со хулахопки и чизмички до глужд, бидејќи времево веќе не е за балетанки.
     
  2. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425

    Би се согласила, само ако ти се рамни чизмичките. Значи во никој случај на 13 годишна возраст немој да носиш штикла. Балетанки веќе и времето не дозволува (освен ако е сончево, слободно облечи си), панталони ако имаш во некоја неутрална недречлива боја (тегет, црна, сива, крем, кафеава) во комбинација со кошулка, минимален накит и шминка. Ако не носиш кошулки, тогаш избери си маичка во едноставна боја и џемперче или маичка и палтенце. Можеш и некое шалче да ставиш. Во секој случај, убав помин. ;) :)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Ни на крај памет не ми беше да облечам штикла.Јас планирав да носам црни панталони(т.е-нешто измеѓу панталони и фармерки) и црно-бело карирано кошулче со црни старки.Или пак црни хулахопки со некоја тексас сукничка и еднобојна црна блуза,па врз неа откопчана карирана кошулка а на нозете неам поим што.Во секој случај женски фала ви на идеите,и ако имате уште некоја идеја,you're welcome :)
     
  4. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    рано е за чизмичиња? сакав да си напраам една комбинација со чизмички до коленици проѕирни хулахопки и тесна суќничка...па ме интересира дали е смешно да облечам чизми ? :)
     
  5. mihaela-m1

    mihaela-m1 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Девојки дали на црни хулакопки ( мислам на оние сто изгледаат како хеланки) се носи штикла? Времево е некако ладно за танки хулакопки, па сакав да изкомбинирам ткави хулакопки со фустенче?
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Секако дека можеш да си облечеш штикли( салонки или чизмички до глужд).Чим планираш да носиш фустанче тоа и ти е единствена варијанта што можеш да носиш на нозе :)
     
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Зависи од штиклите. Ако се затворени, и бојата одговара, може.
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ако сакаш да носиш носи си, што се замараш дали на некого ќе му биде смешно тоа. Какви се луѓево ненормални на се живо се смеат не па на твоите чизми. Јас си носам уште од пред една недела. времево дефинитивно не е за балетанки и сандали.
     
    На lackygirl и lovelife им се допаѓа ова.
  9. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    lovelife јас вчера носев чизми а воопшто не ни обрнувам внимание на тоа дали е смешно или не :) ако некој го интересира зошто одговорот е затоа што ми беше ладно :D во пролет на 10 степена сите се во капути а сега ке се правиме како разголени хероини нешто ;) мене кога ми е ладно ми е ладно и крај на муабетот а тоа ако му е смешно на некого може слободно да се смее, секако не ме засега :)
     
    На lackygirl, lovelife, pamelche и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Јас лично не сакам мешање на тегет и црна боја. Ама гледам дека на големо ја комбинираат. Денес веќе нема правила околу боите, се се меша.

    За на таа пригода во никој случај не би облекла старки или тексас сукња.
    Ако не сакаш штикли, барем нека се некои балетанки, убави чевлички.
    Јас би одбрала сукња со помодерна маица и некое сако или џемперче со марама. Или варијанта со панталони. Може и некое поедноставно фустанче со холахопки.
    Не е рано.
    Кога на лето носат плетени чизми на +40, зошто сега да е рано, кога посебно наутро и навечер е ладно?
    Јас вече почнав да носам неколку дена за преку вечер. Денски, сеуште ми е топло, сакам да ги поносам балетанките иако знае и во нив да е ладно.
     
    На lovelife му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Ммногу, многу, најмногу ми треба ваша помош...
    [​IMG]

    Имам вакви тегет панталони со преклоп (јас така ги викам), само кај потколениците ми се припиени за ногата , сакам да ги комбинирам со вакви тегет чизми

    [​IMG]

    Да не се премногу гломазни за овие панталони?
     
  12. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Мене овој тип на панталони не ми се допаѓа во комбинација на чизма,па макар и до глужд.Како што кажа и самата некако гломазни се за нив.
    Панталоните се по летни некако и поубаво е со салонки на штикла (како на сликата)или со римјанка(кога е топло) или евентуално со балетанка да пробаш како ќе изгледа.
     
  13. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Јас не сум љубител на вакви панталони, ама ако можеш да ги искомбинираш, зошто да не? Ќе бидеш малку поинаква и хипи, нема да бидеш како масовно производство, фармерки и маица/блуза.
    Терај си по свое.

    Јас би додала и некоја едноставна маичка со марама. ;)
     
  14. stojmenovska

    stojmenovska Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    2
    decki dali seuste se vo moda koznite pantaloni ili mantili??? Imam pantaloni mnogu si gi sakam no ne znam dali se vo moda...? :rofl:

    [mod-kirilica:oj3e73w2][/mod-kirilica:oj3e73w2]
     
  15. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    kozeni mantili i pantaloni

    Ако ме прашуваш мене,да си ги носиш слободно.Јас би ги носела со мерак,ама не ми стојат :)
     
  16. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Рано е за чизми?Ама за високи :?: Без штикла,рамна подлога.
    Се мислам дали да им ја отворам сезоната или пак во план сум да си земам еден пар ниски :?:
    Little help is welcome :)
     
  17. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.105
    Допаѓања:
    88.073
    Пол:
    Женски
    Не е рано, јас веќе недела дена ги носам.
     
    На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Грејната сезона почна вчера, значи апсолутно е време за чизми. :lol:

    Jaс планирам деновиве да почнам, ама луѓе јес да е 20сетина степени преку ден ама гледам некои уште носат сандали. Гола нога во втора половина на октомври. :x
    Јас дома отворив сезона на термо чорапа и папуча, а не па во гладијаторки да шетам. :|
     
    На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546

    да да, и јас затоа прашав :!: и јас сеуште гледам како се носат сандали :|
     
  20. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.733
    Допаѓања:
    8.091
    Пол:
    Женски
    Стварно е ладно за сандали,но мене ми е рано пак за чизми.На 25 степени некако не ми е привлечна идејата да опнам чизма,а дополнително ми одмага сознанието дека ќе бидам приморана да носам чизми во следниве пет месеци.Така да,никаде не ми се брза. :)
    А плус тоа,некој паметен измислил оксфордки,салонки,чевли и патики.
    Кога ќе видам висока чизма преку ден,се прашувам дали нема да им досади носењето чизми па почнуваат уште сега,или или се заљубени во новите што сега си ги купиле,или одамна не ставиле чизма на нога па некако им недостига чувството...
    Но,секој си знае најдобро како му одговара и си има свои причини.И нека си тера како што си знае. ;)