1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни прашања

Дискусија во 'Мода и стил' започната од girl.23, 9 март 2012.

  1. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    И мене ми е рано за чизми.
    Па вчера беше 26 степени луѓенца, а денес нешто помалку. Идеално за балетанка, оксфордка, оние получизмички на плута и слични чевлички. А и не сакам уште сеа да се тутнам во чизма, ме чека цела зима во нив.
    На крај краева, календарски сме во есен веќе, период коа можеш да носиш што сакаш. Штом видов и девојка со балетанки и црни чорапи, ич да не ви е гајле со чизми што терате. :D
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Абе, се се, ама чизма и мантил кога ќе видам, епа ич не ми оди! :shake: Посебно ако мантилчето е некое попролетно, со повеселки бои, и бам, го утепале со црна чизма до над коленици. :tmi: Едино, значи со некои добри кожни палта, кои сепак се есенски, ми лежи чизма да облечам.

    Јас периодов терам позимски балетанки, некои позатворени нели, или оксфордки. Чизмите ќе ги облечам со подебели палта.

    Чисто информативно, утре ќе биде 26 степени преку ден и пишува моустли сани :sun: , јас денес се сварив со мантил, утре одам хардкор, само на џемпер. Па што сака нека биде, ако треба и да се смрзнам, подобро тоа отколку да се сварам. ]:)
     
  3. sweet.star

    sweet.star Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    47
    И мене ми е рано за чизми.
    Сега ми е убаво да носам така подебели патики,есенски,баш ми се убави. :)
     
  4. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Чизма и мантил не оди? Ова првпат го слушам. :D Чизми и мантил е совршена комбинација, исто како и со сако или капут. Од каде дека чизми се носат само со кожно палто? Оди мантил и со чизми и балетанки, со само со патики ми е смешно.
     
    На bitter-girl, Cacy и starfish им се допаѓа ова.
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Напишала Дузи за палтенца во светли бои, оние од најтенките. Ја сфатив јас на кои мисли, па донекаде во право си е, не одат тие со чизма.
    А класика мантилче во црна, крем и кафеава боја, нормално дека стои со чизми.


    Инаку Дузи, ич не му ја мисли. Со џемпер топло ќе ти биде и тоа многу.
    Најпаметно е да си облечеш памучна маичка со три-четврт ракави. Вчера коа беше 26 степени, и со таква се сварив, камоли во џемпер.
     
    На sweet-star и Doozy им се допаѓа ова.
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.164
    Допаѓања:
    234.931
    Јас носам чизма со џемпер. Денес носев џизми, не високи, некаде над глуждот, со џемпер.
    Инаку ова е баш период на балетанката. Јас уште во средината на септември се откажав од сандалите, а не пак сега да ги носам. Топло е, ама не е онаа летно сонце. А и октомври никако не ми оде со сандала.
    Чизма со крзно за ова време не. Јас повеќе внимавам на материјалите. Летен материјал комбинирам со балетанки и со сандали. Инаку јас обожавам чизми, заради нив само ја сакам зимата.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Абре ствар укуса, мене не ми оди, чизмата ме потсеќа на зима, мантилот на пролет... :D Плус не реков дека чизмата оди само со кожни палта, на пример, јас не сум љубител на кожа и немам такво палто. Дали според мене и мојот пост треба да не носам чизми? Старфиш ми ја сфатила поентата, а ако ви сликам и ви покажам на што точно мислам, ќе видите дека сум во право. :D

    Утре опет џемпер стајл ќе терам, вака таман ми беше. :D Додуша, сите склет човеци како мене, само одоздола кратки а одозгора долги е лекот за времево. Па тоа ненормално бре, мислиш пролет иде. :geek:

    18ти октомври а јас уште со танки џемперчиња и балетанчиња се шверцам. :lol:
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Оди ли уште балетанки да облечам? :?:
     
  9. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Па јас мислам дека можеш да облечеш ако е за преку ден,а за навечер некако е ладно. :)
     
    На Dushica-sk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bianka

    Bianka Активен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    18
    Јас денес носев балетанки и тоа на боса нога, по летна маичка и тенок на дупчиња џемпер и пак ми беше топло...значи според мене одат за преку ден, за навечер незнам баш освен ако си со автомобил од точка А до точка Б итн. Ич не му се мисли :P
     
    На LilBaby, Hipster и Dushica-sk им се допаѓа ова.
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    А зашто толку се устручавате, како да има fashion police па не дај може ќе ме казни ако носите балетанки.
    Јас не само што носам балетенаки,туку и без чорапи ги носам.
    НЕ ми е ладно, сега со сила мора ли да се носи чизми, само зашто на некоја и е ладно па решила да ги извади и да ја почне сезоната.
    Правете како сакате и како вас ви одговара, не се осврнувајте сосмеа на другите.
     
    На Mikako, Dazey, Cacy и 8 други им се допаѓа ова.
  12. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Секој зрак сонце искористи го максимално и се додека го има носи си (се разбира ако не ти студи). Добиваш совет од најзимурливиот човек на планетава. Навечер, да, ладно е, ама преку ден е одлично за балетанки. Јас си ги носам со проѕирни чорапи.
    И онака подолг период од годината сме во чизми, нема потреба додека уште имаме убаво временце да ја спуруваме ногата.
     
    На Dushica-sk му/ѝ се допаѓа ова.
  13. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    Еве едно модно прашање до вас...неможам јас да се одлучам.
    Оди ли зелено џемперче и жолта марама на фармерки? :sweat: :?:
     
  14. luncika

    luncika Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    171
    Оди ! жолтата и зелената боја си одговараат! само гледај фармерките да бидат темни :)
     
    На WeHeartIt му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Девојки јас сакам да прашам дали е рано да носам чизми.Ама не ниски туку од оние високите што се до под коленици. Надвор гледам некако е ладничко.И исто сакам да прашам дали е рано да носам зимска јакна,односно бунда?! :^) :lol:
     
  16. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Aна,јас мислам дека за чизми не е рано,но за бунда,крзнена ли мислиш?Рано е,за било каква бунда рано е,не е ни толку ладно,се поминува со јакни,а и октомври е,според мене да за чизми,не за бунда. :wasntme:
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Јас одговорив на прашањето и во Општи прашања, а тука вака ќе ти кажам: Ако ти студи облечи си и бунда. Зарем ќе се тресам од студ, зошто, затоа што уште не требало да се носи бунда. Гледај си го здравјето, остави другите што мислат.

    Мене пример многу ми студи, јас да можам и со ќебе ќе шетам низ град. Така да зависи од човекот. Ако не ти студи толку, облечи си потенко капутче или пак мантилче, кожна јакна...
     
    На Cacy и Anna-Banana им се допаѓа ова.
  18. rrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    168
    Девојки имам едно прашање, а воедно ми треба и совет од вас ;)
    Кон средината на овој месец, имам важен настан од формален и посвечен карактер. Прашањето ми е дали на нозе би одговарало да носам црни салонки со хулахопки, или пак во ова време е подобро да носам чизмички на штикла до глужд.
    Ваше мислење дали е добро во средината на овој месец да се носат салонки или е подобра варијаната чизми :wasntme: ?
     
  19. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Јас мислам дека е подобро да облечеш чизми.Времево е поладничко и таман е за со ниски чизми. :)
     
    На rrrrrrrrrr му/ѝ се допаѓа ова.
  20. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    ^ Салонка се носи и во зима, особено на вакви формални и свечени настани. Мене поелегантни ми се од чизмите, ако е настанот во затворена просторија облечи салонка, ако е надвор и ако е многу ладно носи ги чизмите.
     
    На Camellie, Cacy, rrrrrrrrrr и 1 друга личност им се допаѓа ова.