1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни трендови за пролет/лето 2010

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Go-Girl, 7 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  Што ќе биде IN оваа сезона???.....Кои бои ќе доминираат???....Какви модели на фустани, пантолони. блузи, кошули, здолништа ќе се носат??....или пак какви чевли ќе бидат тренди???
   
 2. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Јас често си пребарувам по нет што е ИН што не па налетав на ова

  ова е за бои

  http://www.fashiontrendsetter.com/c...ere-Fashion-and-Color-Trends-Summer-2010.html
  лично за мене црно си е црно секогаш, и сива и кафеава секогаш ке си носам и сакам, не сум многу смела во комбинации со бои но овие се модните предвидувања.

  За облека ке се носат ултра кратки шорцеви (како боксерици кратки), гледам мн се им актуелни jumpsuits
  т.е исцело не ми текнува на името сега шорцеви или панталони и има и гореен дел заедно, мн ги комбинираат ѕвездите и мн добри комбинации прават со нив.
  [​IMG]

  Гледам многу носат и шљокици светкави тие по фустани и сметам дека и тие ке бидат ин не само пролет лето туку и есен зима, особено со комбинации на сиво... што мислите останатите..имам мн предлози да закачам ама немам времесега штом мозам закачувам пак
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   195,3 KB
   Прегледи:
   4.206
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   289,8 KB
   Прегледи:
   4.206
 3. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  crni farmerki...
  za prolet so temno lila kashmir djemperche...
  moze i za leto...so crna dolga maichka...

  [​IMG]
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  јас мислам дека и оваа сезона ќе се задржат кожните јакнички иако ме нервира кога сите ќе ги видам во кратки црни кожни јакни....ама во некоја интересна боја ми се сосема ок :) ..... и хеланките и дезенираните хулахопки во никој случај не излегуваат од мода барем уште 1-2 години...многу интересни пролетни комбинации се прават со нив :mrgreen: и гледам марамиве повторно се актуелизираа....а во однос на боите мастило, земјени тонови, тиркизни, црно и бело (стандард) и лилјаковото успеа доста време да се задржи како актуелна боја (ама повеќе е за зимно време)....само не ими прави ќеф ова тигровскиов/леопардски принт.....не го обичам :mrgreen:
   

  Прикачени фајлови:

 5. IJB

  IJB Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
 6. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Белата боја и нежно/светло розевата боја ќе бидат ин..

  и исто така апликациите со динусауруси.
   
 8. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.710
  Допаѓања:
  7.845
  Пол:
  Женски
  Кожни јакни,сакоа со нагласени раменици,подискинати фармерки џинс во сите можни форми и варијации :) ,светли боли,беж и неутрални кожа боја нијанси,кошули и кошули кои се носат како фустан,фустани со една прерамка,блузички со еден ракав,чевли на платформа и гладијаторки со многу ремчиња ,плик ташни и големи..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Пјер Карден [​IMG]
   
  На TeaJovanova му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  сега ме потсети Хипица :lol:
  ја гледав најновата колекција на Роберто Кавали за летово СЕ Е ВО ХИПИ СТИЛ :D :D :D
   
  На TeaJovanova му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  ^ Па и нам еднаш да ни обрне некој внимание :lol: :lol: :lol:
  Ет лест :!: :!: :lol:
   
 12. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Па јас често разгледувам по сајтовите и мислам дека оваа пролет и лето навистина ке бидат тренди понеутрални бои како беж, кремаво, бела (обавезно), светло розева, сива ... итн :D А еве неколку комбинации кои се мои фаворити :) :mrgreen:
   

  Прикачени фајлови:

  • 61710_ou_dl.jpg
   61710_ou_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   57 KB
   Прегледи:
   289
  • 77538_ou_dl.jpg
   77538_ou_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   49,2 KB
   Прегледи:
   289
  • 65725_ou_dl.jpg
   65725_ou_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   40,2 KB
   Прегледи:
   289
  • 60398_ou_dl.jpg
   60398_ou_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   45,7 KB
   Прегледи:
   289
  • 61707_ou_dl.jpg
   61707_ou_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   45,8 KB
   Прегледи:
   289
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  ^ Стварно се слатки сите.... :D :D
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  еве уште неколку комбинации кои мене ми се фаворит за оваа сезона :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 9253-500w.jpg
   9253-500w.jpg
   Големина на фајлот:
   48,3 KB
   Прегледи:
   257
  • Copy of gris1.jpg
   Copy of gris1.jpg
   Големина на фајлот:
   51,5 KB
   Прегледи:
   257
  • mango_2010.jpg
   mango_2010.jpg
   Големина на фајлот:
   50,6 KB
   Прегледи:
   257
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 16. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
   

  Прикачени фајлови:

 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Мислам дека шалварите, или Harem Pants и оваа сезона ќе се носат ;) Има различни типови, ај што се фраерски па и многу се удобни :D
   

  Прикачени фајлови:

  • harem2.jpg
   harem2.jpg
   Големина на фајлот:
   29,1 KB
   Прегледи:
   239
  • black_harem_pants.jpg
   black_harem_pants.jpg
   Големина на фајлот:
   28,9 KB
   Прегледи:
   239
  • DoYouHarem.jpg
   DoYouHarem.jpg
   Големина на фајлот:
   56,1 KB
   Прегледи:
   239
 18. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  ах да неизбежните шалвари оваа сезона најактуелни се иако излегоа пред 2 години :D
  мене лично само моделите како тој под број 3 на последната слика ми се убави :up:
   
 19. monique-p

  monique-p Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Па нешто како 60/70тите... гледав од речиси сите модни дизајнери имаат по некое парче кое датира од тој период само малку помешано со стилот на денешната младина... Бои во тренд тиркиз сите нијанси на розе, крем и некој такви понежни нијанси на сина и зелена :)
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] :arrow: Џулиет Луис
  [​IMG] [​IMG] :arrow: Котур
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  П.С. Се', се', ама незнам што им е фркава со отворени сандали и чорапи.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.