Модни трендови за пролет/лето 2010

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Go-Girl, 7 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. clikits

  clikits Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  vikendov bev nadvor od makedonija i vaka sto prosetav malce niz prodavnici se e so cveten dezen i sareno i mnogu raboti imase teksas :) nema nisto crno ili belo... negde vidov i mornarski stil, ama nekako brzo mi se vrati taa moda.

  za farmerki ova leto moderni se svetli farmerki, i podvitkani  moderni se tenkite dzempercinja na kopcinja, ama se nosat otkopcani. gi ima vo site mozni boi :)


  extra kratki sorcevi... :)


  Maramite uste si se vo moda, sto mnogu mi se svigja.. :)


  i sekako niedna kombinacija ne e moderna, ako nema nakit!! :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 3. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  оваа пролет кеј бидат ин боите беж,светла роѕева,кремава,виолетова,цветни деѕени и др нежни бои.
  За облека кје бидат оние долгите кошулки :) (jaс купив пред некој ден за 650 ден.)
  хеланки и шалвари (140-500 ден ги има)
  фустани со геометриски фигури и цветови
  марами (може да најдете во Му маrкет 2 за 60ден.)
  плик ташни
  балетанки
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  Moдерно ке биде она што сакате да носите и е ваш стил на носење и што најубаво ви одговара и стои и се осеќате најудобно.
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Е многу го поштовам коментаров :up: :up:
  [​IMG] А што викате за ова? :lol:
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.978
  :lol: :lol: :lol:
  Хипи маичката е убава :up:

  а за останатото немам коментар :mrgreen:
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] :arrow: Мис сиксти
  [​IMG] :arrow: ДЦ
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] :arrow: буцка година :lol:
  [​IMG] [​IMG]
   
 8. anmari

  anmari Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  stilot so farmerkite majce i letni sandali mi e nekako najsloboden stil :up: :up:
   
 9. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  112
  Dancing.queen moze da mi kazes kade se naoga My market????
   
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.978
  дефинитивно неизбежни оваа сезона...дезенирани и еднобојни чорапи...во сите бои и должини :D
   

  Прикачени фајлови:

  • corapcinja.jpg
   corapcinja.jpg
   Големина на фајлот:
   36,6 KB
   Прегледи:
   436
  • corapcinja 1.jpg
   corapcinja 1.jpg
   Големина на фајлот:
   15,9 KB
   Прегледи:
   436
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  ^ Вториве се ептеееееееееен секси :P :twisted:
  [​IMG] [​IMG] :arrow: Катарина Ивановска
  [​IMG] :arrow: црно со точки - Марк Џејкобс
  [​IMG] :arrow: бело - Бурбери
  [​IMG] :arrow: сакоа
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 12. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  каде да најдам вакви чорапи,ептееееен ми се свиѓаат ама повеке како тие првите
  ако знае некој и колку пари се!
   
 13. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Еве ги моите топ фаворити за оваа сезона... За сите прилики :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   26,6 KB
   Прегледи:
   690
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   23,1 KB
   Прегледи:
   690
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   33,6 KB
   Прегледи:
   690
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   20,5 KB
   Прегледи:
   690
  • 6.jpg
   6.jpg
   Големина на фајлот:
   36,7 KB
   Прегледи:
   690
 14. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  ...и уште нешто :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   48,1 KB
   Прегледи:
   687
  • 7.jpg
   7.jpg
   Големина на фајлот:
   35 KB
   Прегледи:
   687
  • 9.jpg
   9.jpg
   Големина на фајлот:
   22,2 KB
   Прегледи:
   687
  • 10.jpg
   10.jpg
   Големина на фајлот:
   47,2 KB
   Прегледи:
   687
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Обетки : [​IMG] [​IMG]
   
 16. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.978
  има во пенти, ползела, сара фешн, калцоне,санда....има најразлични модели во секакви бои и дезени....некаде од 150 ден. па нагоре им е цената....јас купив едни од кај мене од една локална продавница за 100 ден. и едни 150 ден.од сити галери. :D :D :D
   
 17. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087

  my market ima vo probistip,palnka.strumica i uste 2 greda nemi teknivat vo memontot nokje ti pisam a mn se ubavi koskasti se samo za na vrat gi biva
   
 18. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  110
  Vaka...bez razlika koja boja e IN vo momentot vo mojot plakar redovno dominiraat kombinaciite na crno so pembe rozovo :mrgreen: ne mi se otkazuva od tie dve kombinacii :) E,sega za proletva i letovo znam deka se nosat elecinja, kozni helanki,i onie vo boja,hulahopki vo najrazlicni dezeni i onie vo drec boi,znam deka suknjickite se povtorno IN i toa mnooogu,i gledam dolgite kosuli so siroki remeni deka se nosat,ama iskreno ne mi se dopagaa voopsto ! :? Stiklite normalno ne gubat od moda,golemite obetki,krznoto,i onie mali sitnici koi ne pravat uste pojke IN i najobicnite parcinja obleka da gi napravat trendi! :clap:
   
 19. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
   

  Прикачени фајлови:

 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] :arrow: Лидија Георгиева
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] :arrow: Манго
  [​IMG] :arrow: Скарлет, Манго
  [​IMG] :arrow: Шанел, кожа и антилоп, 20мм пета
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.