Модни трендови за пролет/лето 2010

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Go-Girl, 7 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Еве уште ноколку интерсни комбинации за оваа сезона пролет/лето, мене навистина ми се допаѓаат :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 79868_ou_dl.jpg
   79868_ou_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   56,9 KB
   Прегледи:
   591
  • 93604_ou_dl.jpg
   93604_ou_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   40,2 KB
   Прегледи:
   591
  • 65864_ou_dl.jpg
   65864_ou_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   57,7 KB
   Прегледи:
   591
  • 93671_ou_dl.jpg
   93671_ou_dl.jpg
   Големина на фајлот:
   34,1 KB
   Прегледи:
   591
 2. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
 3. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  29
  многуууууууу ми се допага оваа комбинација 8)
   

  Прикачени фајлови:

 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 5. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  dajte mi nekoja ideja kao da se oblecam za na svadba (24 e ovoj mesec)
  imam 13.5god si kupiv kozni helanki a sto da oblecam so niv????neznam ;( iam dolga kosula ubavo stoi ali sekam dr da nosam so helankite
   
 6. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] Лидија Георгиева
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] Живанши
  [​IMG] Луи Вутон модно шоу во Париз
  [​IMG]
   
 8. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  Се сеќавате на она правило дека не се носи џинс со џинс? Овој пат слободно побегнете од дозволеното!
  [​IMG]

  Кремавите нијанси се апсолтно ин!
  [​IMG]

  Силни бои, комбинирани со џинс или еднобојни парчиња. Шарено е дозволено!
  [​IMG]

  Сафари во комбинација со војнички стил.
  [​IMG]

  Женствени цветни фустани.
  [​IMG]
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] Ана Суи
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] пеперутки
  [​IMG] гламурозната Бет
  [​IMG] [​IMG]
   
 10. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.335
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Светли бои - крем, боја на праска, розева, бела, жолта, минт зелена итн :) и дефинитивно цветен дизајн .. floral's back! :inlove:

  еве нешто од модните писти :

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И неколку предлози :

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] Манго
  [​IMG] сите нијанси на сино
   
 12. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  Пастелни бои
  [​IMG]
  [​IMG]

  Бела боја
  [​IMG]
  [​IMG]

  Црно бели пруги
  [​IMG]
  [​IMG]

  Зелената војничка
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И како стандард за секоја пролет и лето,шарени и цветни дезени
  [​IMG]
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] [​IMG] Лидија Георгиева
  [​IMG] отворени чизмички
   
 14. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  За кои бои ќе се носат Пастелни :)
   
 15. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  Мислев на ваква пудра боја или народски позната како месо боја. :) Такви некои нијанси на бледо розова,крем нијанси,бежови,светли тонови на топли бои....
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 17. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Значи сите пастелни бои ке се ИН сезонава, а забележав кога ги гледав креациите на модна недела од Лондон мислам беше и баш сите беа со кремава, со светло розева и РОЈАЛ БЛУ беше присутна,исто така стејтмент шолдерс значи Лејди Гагиш стил :lol: ама така истакнати, или пак со големи копчиња, исто така ке биде присутен и морнарскиот стил.. значи бело, сино црвено 8) 8) и воениот стил ке биде посебно летово ин. а и оние рафлс ги викаат на англиски кај нас незнам точно да не згрешам со моите зборчиња на дијалект што се, се посебно ин, и ЧИПКАТА ис бек, обично нешто со малку чипка и изгледа супер секси и стајлиш ;) ; ајде ке побарам слики нешто повеке и ке ставам нафорумов подетално ;)
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  ^ Лидија Георгиева
  [​IMG]
  ^ џунгла
  [​IMG]
  ^ Маноло
  [​IMG]
  ^ Вивиен Вествуд, Лондон
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  ^ Ванеса Хаџенс
   
 19. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.