1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни цртежи

Дискусија во 'Слободно време' започната од clock.pot, 17 ноември 2013.

 1. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Ајде дизајнери! Цртате ли модни комбинации, можеби истите и ги шиете? Прикачете слики и давајте критики. :*
   
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Интесна тема :)
  Не цртам модни комбинации, еднаш се потрудив така од досада но не ме бидува :!:
  Не сум по цртањето ;)
   
 3. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Јас цртав кога бев помала, и прилично добро ми одеше како за мои години :!: Сега не цртам, немам некои идеи а немам ни време за тоа..
   
 4. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Еве го моето прво дело цртано на тело (порано ја цртав само облеката). Да напоменам дека принтот на хеланките е како оној на картончето (крем со потемни точки, не најдов соодветна боичка).
  не ми се допаѓа начинот на кој ги нацртав бордото штикли :(
  --------------------------------------------------------------
  Кажете мислење! :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC_0335.jpg
   DSC_0335.jpg
   Големина на фајлот:
   31 KB
   Прегледи:
   638
  На Dzevelekova, Kaylie, Papillon.Papi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Како прво кога црташ нешто те молам потруди се да биде убаво и рамномерно. Како второ избој го поубаво, вака изгледа како некое мало дете да шкртало по тоа. Некако облеката не ми е убава, цртај поубаво. Вежбај на тоа како облеката да ја направиш да изгледа по реално.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bibb.y

  bibb.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  355
  :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • PHOTO0~8.JPG
   PHOTO0~8.JPG
   Големина на фајлот:
   175,1 KB
   Прегледи:
   532
  • PHOTO0~9.JPG
   PHOTO0~9.JPG
   Големина на фајлот:
   185,6 KB
   Прегледи:
   532
  На toogood, Dzevelekova, yeah и 3 други им се допаѓа ова.
 7. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  5.674
  Пол:
  Женски
  најдов неколку како мала што сум ги цртала :lol:

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  По шо завршив такво школо имам цртежи многу ... но ако ставам слика некој ке ме препознае која сум :P , затоа ке ги чувам за себе :P
   
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.174
  Допаѓања:
  28.345
  Пол:
  Женски
  Не се гледаат, а баш сакам да ги видам. :(

  И јас имам од мала. Некои и ми се допаѓаат, имам исцртано 2 тетратки, ама едната (поубавата) не знам каде е.. Ќе сликам нешто од втората :)
   
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Не е некој моден цртеж, повеќе е костимот на Елса, но ќе се пофалам како цртам јас. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sweetgirl358

  sweetgirl358 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 септември 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  642
  Во кое училиште заврши, ако не е тајна? :P
   
 12. Crystals21

  Crystals21 Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  63
  Еве ме и мене. :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Модните цртежи би требало нешто вака да изгледаат, но секако не умее секој толку прецизност..
  Јас цртам понекогаш од досада интересно е :)
   

  Прикачени фајлови:

  • q.jpg
   q.jpg
   Големина на фајлот:
   63,1 KB
   Прегледи:
   293
  • w.jpg
   w.jpg
   Големина на фајлот:
   55,5 KB
   Прегледи:
   289
  • e.jpg
   e.jpg
   Големина на фајлот:
   54,4 KB
   Прегледи:
   289
  • r.jpg
   r.jpg
   Големина на фајлот:
   98,7 KB
   Прегледи:
   287
  На mileystar, Dzevelekova, whiteButterfly и 7 други им се допаѓа ова.
 14. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Од досада цртав за другарка ми венчаница (а има леб да јаде додека да стане невеста) :D
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_0644.jpg
   IMG_0644.jpg
   Големина на фајлот:
   220,4 KB
   Прегледи:
   146
 15. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Јас не сум многу по цртањето ама кога бев помала сакав многу да цртам модни цртежи :D
   
 16. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  5.674
  Пол:
  Женски
  ќе ги ставам сликите пак незнам зошто не се гледаат :(
   
 17. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  creation.jpg
   
  На angelche16, the.vampire.girl и RockNroLLGirL им се допаѓа ова.
 18. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  9.230
  Пол:
  Женски
  IMG_20150221_210919.jpg Не е баш за модни креации ама ова е цртеж што го пуштив за натпреварот
   
 19. anamarija65

  anamarija65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  @RiRii ДЕВОЈКО !!!!!!! браво :l::l::l::lol:8) Секоја чест. Оваа треба да биде твојата професија! Како професионалка црташ
   
 20. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  20140723_191225.jpg
  Последно што си нацртав за клиентка на работа :)