1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни YouTube гуруа

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Elena-97, 21 април 2012.

 1. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  На ЈуТуб денес може да се најде све и свашта, па зашто да не и мода?
  Кои се вашите омилени модни гуруа? Девојки и момци од кои црпите инспирација, или просто обожавате да гледате што се имаат во плакарот?
  Поомилени ми се:
  ClothesEncounters - Две девојки со супер уникатен, винтиџ стил. Прво беа две, но сега е само една. http://www.youtube.com/user/clothesencounters
  ChriselleLim - Една од побогатите, таа е моден стилист, но си прави свои неспонзорирани видеа и навистина е прекрасна :inlove: Од неа се научив како да си ја направам јаката! :clap: http://www.youtube.com/user/chrisellelim/featured
  Thefashioncitizen - Две сестри, со два различни стила. Главно се фокусираат на трифтинг или купување облека од секонд хенд продавници како Гудвил, Сајвејшн Арми и.т.н. Навистина ги обожавам! :inlove: http://www.youtube.com/user/thefashioncitizen/featured
   
  На crankyy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  Ајде женски, зарем немате некој од јутјуб што ви се допаѓа како се облекува? Hauls, how i wear.... , DIY fashion projects, how to style... :wasntme:
   
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  51.090
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/user/LoveWithCautionnn?ob=0
  -Девојкава ми е омилена, и прва што почнав да ја гледам.
  http://www.youtube.com/user/dulcecandy8 ... sults_main
  -Оваа има толку многу облека и шминки, ми се плаче кога ја гледам. Да имав и јас толку, исто би се облекувала.
  http://www.youtube.com/user/chanelette? ... sults_main
  -Оваа ми е најново откритие, прекрасна е. Нема нешто на неа што не ми се допаѓа, се и е совршено.
  http://www.youtube.com/user/grav3yardgirl
  -Оваа има прекрасни чевли. Остатокот од облеката најчесто не ме фасцинира толку, ама чевлите...
  youtube.com/user/snazzieladylacey
  -Прекрасна е, а поголемиот дел од облеката го купува на старо.
  http://www.youtube.com/user/youngandfabulouss
  -Никогаш не покажала нешто што не ми се допаднало. Да можев да и ја земам целата облека за мене, најсреќна ќе бев. :D
   
 4. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  еве една интересна девојка Michelle http://www.youtube.com/user/MichellePhan се надевам ке ви се допадне :D барем мене ми го привлече вниманието
   
 5. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  ^ Мишел е една од најголемите мејкап гуруа на јутјуб, за мода не сум толку сигорна. Има неколку такви, ама веројатно се осмислени со помош на Крисел Лим. (го има нејзиниот линк погоре)
   
 6. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  :) нема врска не запазив баш дека бараш за облека. Сепак за да имаш комплетен супер стајлинг ти треба и мејкап ;)
   
 7. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
 8. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  youtube.com/user/juicystar07
  youtube.com/user/DulceCandy87
  youtube.com/user/Macbarbie07
  youtube.com/user/michellephan
  youtube.com/user/meganheartsmakeup
  youtube.com/user/bubzbeauty
  youtube.com/user/cityandmakeup
  youtube.com/user/LuxyHair
   
 9. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
 10. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  Океј мислам дека темава малку оди офтопик. Според насловот и мојот пример мислам дека е доволно јасно - МОДНИ Јутјуб гуруа! Иако сите што ги постиравте се супер,повеќето од нив немаат никаква врска со мода, него со шминка. Јас ја отворив темава за да дознаам од кого имате модни инспирации, на кого му се огледувате поради нивниот стил...
   
 11. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  На Anonnimna му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BlondeGirl8

  BlondeGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  115
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
 14. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  457
 15. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546