babylove овошни кашички

Модринки

Дискусија во 'Дете' започната од Jaigo, 17 јуни 2019.

 1. Jaigo

  Jaigo Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Ако ја има темава нека се брише слободно. Вака син ми е скоро 6 год и има модринки по нозете како од удрено и не поминуваат. Дури ако му излезе брунка после неа останува модро. Кажете ми искуство од што може да е, зошто лекарите наши НЕ ЗНААТ
   
 2. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.851
  Допаѓања:
  103.810
  Тромбоцитите како му се?
   
 3. Jaigo

  Jaigo Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Последно пред месец дена детално се испита се и црп и рекоа дека е се во ред нема проблем
   
 4. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.851
  Допаѓања:
  103.810
  Црп не е поврзано. Која е вредноста на тромбоцитите?
   
 5. Jaigo

  Jaigo Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Ne se sekjavam zosto ni gi zemat rezultatite. Rekoa malku namaleni bidejki piese antibiotik togas
   
 6. Aw-aw

  Aw-aw Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2018
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  492
  Пол:
  Женски
  Kako sto kaza clenkata pogore, kontrolirajte gi pocesto trombocitite, no i zelezo proverete, nisko zelezo znae da pravi modrinki po teloto
   
  На Kimberly11, Adorabela, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.851
  Допаѓања:
  103.810
  Како мајка ви ги земале?! Вака од око никој не може совет да даде.
  Најчесто ниски тромбоцити даваат таква реакција. И железо евентуално.
  Вака на празно ќе зборуваме без да кажеш некој наод.
   
 8. Jaigo

  Jaigo Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Go zimat v bolnica kaj maticen vo karton
   
 9. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  14.330
  Давај му храна богата со витамин К.
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.899
  Пол:
  Женски
  Јас кога бев слабокрвна имав преку 20тина модрици на мене, од буквално ништо, а ако се удрев малку па, ептен темна модра огромна модрица излегуваше, со недели не проаѓаа таквите. Ми се среди тоа откако почнав повеќе да внесувам витамини и повеќе храна. Моја вака груба претпоставка е дека му недостигаат витамини и дека е слабокрвен. А може и да има ептен нежна кожа, кај мене и тоа плус, општо секогаш сум имала нежна кожа и мал удар придонесува за модрица кај мене.
   
 11. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.238
  Допаѓања:
  65.658
  Пол:
  Женски
  Од каде сте? Одете приватно и направете си крвна слика. Викате ниски биле дека пиел антибиотик... ако не пиел скоро испитајте од ново.
   
  На T.e.d.d.y му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Slow18184

  Slow18184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2015
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  865
  Пол:
  Женски
  И јас го имам истиот проблем , ми излегуваат модринки сами кои воопшто не болат.
  Докторката ми рече дека е поврзано е со тромбоцитите.Пијам витамин Це и ги снемува.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  2.267
  Пол:
  Женски
  @Jaigo му фалат некои витамини проверете крвна слика
   
 14. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  1.879
  Пол:
  Машки
  Испитај коагулациони фактори, да не е хемофилија, следи дали некој го тепа и малтретира, осознај му ги навиките, да видиш дали е нешто што можеби самиот го прави.
   
 15. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  2.597
  Пол:
  Женски
  Како ги прекривате модринките и правите побрзо да исчезнат? Освен со мраз од кој што никако не ми минуваат немам друга идеа.
   
 16. Maca Macovska

  Maca Macovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Мене ми помогна мн витамин ц, овошје и зеленчук.
  Имав периоди во животот кога бев како од војна вртена со модринки. Нит се удирав нит ништо.
  Слабокрвна бев исто.
  Крвна слика тромобоцити коагулација се океј беше.
  Ете ми помогна спирулина и вит ц.
   
 17. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  871
  Допаѓања:
  817
  Хепатромбин гел од аптека. Оди без рецепт.