1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моето дете го избегнуваат

Дискусија во 'Дете' започната од westt, 10 мај 2016.

  1. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Многу е непријаатно за читање ова што го прочитав.Мое мислење ве поканиле на роденден ако не го *дружеле* ти како родител треба да го * бутнеш * а не алиштата и дома.Мислиш на негго сеедно му е не му е жал?? Ти сама си крива па дозволи му да го надмине стравот и * грижата * заеднички заангажирај се оти утре што ќе научи детето,како дома ( оговараме ) така и на улица ( заузди ) го малку а смени се и ти ..не рекле џабе ако сам не си го цениш своето друг па ич ќе те согази**
     
  2. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Жено ти треба да му си подршка на тоа дете , да го фатиш за раче и да го водиш тие се мали нив му треба подршка и се, во комшиите тука едно девоjче Теодора jа слушам зборува на другите да играле со топка да туркале плочки наредени едни врз други и знаеш што рече? Горица нема да игра , а jас седев во двор и кафе пиев и го гледав моето мало девоjче како трчка околу нив таа не разбира баш ама за неа е радост да биди околу деца , и рече така на Гориче и jа поттурна , jас како свесна маjка и мн jасно гледам на работите општо размислувам за се, зедов топката на Гориче од двор и ги свикав доjдоа им реков ajде сега да си играте тука со Гориче а jас ке ви направам по еден тост на сите, а на лошката и се обратив ,ти Теодоро нема да играш со на Горичка топката и си влегов :rofl:

    Значи требаше да ja внесам дома и да тагував, абе жени борете се за своите деца да се насмеани и да не почуствуваат тага, и да видите да ги одбегнуваат зборуваjте им друго, jaс керками jа учам да се заигра сама ако некоj jа одбегнува и кажувам дека e прекрасна личност , дека до нив е проблемот :D
    Така еднаш и рече една исто од комшиите и рече вака, чим не идиш скарана сум ти,а моево и рече , гаjле ми е ако си скарана,jaс имам и други другарки :D Пак ке кажам маjката има важнаулога во животот на децата ,учете ги , на краj краева децата ке знаат мама како постапила и тие така.
     
    На kjukli, Eli23 и stilas7 им се допаѓа ова.
  3. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Розеама една работа си заборавила.
    И Теодора е дете.
    Значи само дете.
     
    На SV1911, Doozy, Waka-waka и 21 други им се допаѓа ова.
  4. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Епа и моето е дете :D
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Ама ти не си.
    Замисли друг возрасен вака со твоето дете кое и да згреши,сепак е само дете.
     
    На Doozy, Waka-waka, YoungandBeautiful и 17 други им се допаѓа ова.
  6. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Ах мила сум видела како прават и на моето, затоа почнав да си стапувам во одбрана на моето :P
     
  7. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Ја би " удрила" по родителот,шо знам.
     
    На Sanjichka007, rose60 и the drummer им се допаѓа ова.
  8. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Пред 10 ти,Беа собрани во двор каj нас и викам Барбара ке доjдиш каj Горичка на роденден ,викаа даа маjками ми кажа, викам да ке ви jа наместам скалата да се качувате на втори, вика таа пак дааа од радост,до неа седи Д ( не именувам роднина) и вика кога и е роденден ,викам Д утре во 17 ,вика ке прави забава викам да, и си тргнав а маjкае на тараса слушна дека роденден има ама Горица не ги кани сите, веруваj си реков Д не си крива ти ,маjкати е ,ja оддели моjата мене не ми треба ни слатки ни кифли , единствено насмевка на лицето на керками, мене ми беше неубаво а верувам дека и на братучедми женаму, толчи молчи се се прави веруваj твоето е сеуштемало има време ке видиш ,и ти ке забележиш како ке одбегнуваат,нема да ти е сеедно веруваj
     
  9. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Розе не се разбираме а и незнам дали ке се разбереме.
    Во случајов и ти си реагирала како родител што двои дете и тоа за да се одмаздиш на Дете.
    Што се децата виновни за постапките на своите родители?
    Ете на пример си можела да и укажеш на Теодора со убаво дека тоа не чини.
    А вака,си го одбранила своето ама си нападнала друго.
     
    На Waka-waka, YoungandBeautiful, eloves и 13 други им се допаѓа ова.
  10. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Сум кажувала кога нема ефект тоа е,jас како совесна маjка не дозволувам солзи на лицето на моето дете поради од некоj друг што не ги научиле дома дека треба да се има другарство ,ги научиле на себичност и да наредуваат а ги имам многу примери не само на моето а и на мн други деца што се правело, затоа и кажувам коjкако сака нека свати

    Можеби треба друг пат да ja грабнам за рака како оваа горе што си заминала од роденденот, и да тагуваме дома :P Секоjа маjка на децата е пред се родител,потоа приjaтел,убаво е да им се помага и кога се мали да знаат дека мама е секогаш тука баш за се, макар и со туjгите очи нека бидам одмазничка дете како дете итн,jaс за моето би сторила се,само се чудам какви маjки ги има ги мава психата станува го зема и да ги нема од роденден, тоа е
     
  11. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Ни по родителот не би "удрила" во ваков случај, ко да нашите деца утре со сите ќе си играат и ниту едно дете нема да е запоставено од нивна страна. Реакцијата на @rose60 , извини ама, да плачеш или да се смееш, бетер од дете. Дојдете сите на тост, а ти под казна оти не ти се свиѓа моето дете, без другарчиња и без тост :D
    Оно тебе.
     
    На SV1911, Doozy, nena2010 и 28 други им се допаѓа ова.
  12. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Па и бетер од дете нека сум ,само моjaта да нема солзи поради друго безобразно , повелете ма брижит и за сите тост ке направам за тебе наjмалиот :P
     
  13. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Не е проблемот што сакаш детето да не ти пати, ама на погрешен начин тоа го правиш. Јас да сум била (оти нели ногу арна сум) ќе сум ја викнела Теодора (така ли беше?) и неа два тоста ќе и направев. Да ја подмитам де, другпат подобра да е со моето дете :D
    Толку му треба на дете, тост или два, убав збор или два, така нешто.
     
    На duffi, kjukli, bambusce и 13 други им се допаѓа ова.
  14. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Да не се сватиме погрешно , им дадов на сите и на неа,а А топката и реков дека не може,бидеjки таа рече на моето дека не смее со неjзината ,така да тоа е а за подмит она е 10 години и неа ли ке ja залажувам
     
    На Bridget му/ѝ се допаѓа ова.
  15. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Брижит,тоа за родители кои вака реагираат.
     
  16. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    А колку години е твоето?
     
  17. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    3
     
  18. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    :rofl::rofl::rofl:
    Па што сакаш, десетгодишно девојче да си игра со тригодишна?
     
    На Doozy, kjukli, Waka-waka и 6 други им се допаѓа ова.
  19. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Јас сега и најмалиот тост не би ти го дала.:devil:

    Розе,Теодора во иднина пак на детето ке ти се одмаздува и тоа ради твојата постапка.
    А со тостовите стратегијата ти е добра. И ние на 10 години не сакавме меѓу нозе да ни се плеткаат тиеод три.
    Нормални детски расправии.
     
    На kjukli, YoungandBeautiful, eloves и 7 други им се допаѓа ова.
  20. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Како прво во цела улица сите дечина се до 5 години,само таа е голема и ги тера да мижат и да jа бараат малку е одвратно спрема другите деца, и коj како сака нека свати гаjле ми е, и тоа што се исмеваш дека моето 3 годишно , нека ти е слатко смееjнето,секогаш слатко да се смееш, во очиве мои падна како личност на форумов овде, она ке се исмева, поз