1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Може ли да дојде до забременување ако девојката е невина?

Дискусија во 'Канта' започната од Nebitno, 6 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Nebitno

  Nebitno Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Машко сум,иако ова е женски сајт,ама имам еден проблем.Со девојка ми имавме секс без да се скине хименот,односно не влегував до крај.На девојка ми и касни менструацијата не знам колку точно,ама не е премногу,неколку денови.Од сабајле 2 или 3 дена повраќа.Дали е можно да е бремена?
   
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  ПОМОШ!

  Ако си свршил во неа, честито. Ако не, нека е прави многу драми девојка ти, женскиве се склони кон глумење глупости кои на сон не би посакале да им се остварат. Позз
   
  На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nebitno

  Nebitno Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  ПОМОШ!

  Има шанси да е бремена иако не е скинат хименот?
   
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  ПОМОШ!

  Епа од каде знаеш дека не и е скинат? не им тече на сите крв.
  Ако веќе била на преглед да види дека е скинат, тогаш можете да сте сигурни
   
 5. Nebitno

  Nebitno Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  ПОМОШ!

  Она ми кажа дека не и е скинат...Зошто сте вие женски толку комплицирани?
   
 6. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  ПОМОШ!

  Она многу знае :D
  Не се секирај, земија утре за рака, купете еден тест за бременост, 98% се точни, и ке видите.
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  ПОМОШ!

  Nebitno многу девојки имаат еластичен химен, тоа значи дека може да се скине без да потече крв. Ти велиш дека си пенетрирал во неа , но никогаш не можеш да бидеш сигурен дали си бил доволно внимателен при длабочината на пенетрацијата.

  Сега може само да претпоставуваме, најдобро е да земете од аптека еден тест за бременост.
  Поздрав.
   
 8. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  331
  ПОМОШ!

  Дечко ајде не кревајте паника без потреба предвреме.На девојка ти и касни 2-3 дена и одма фантазија дека е бремена.Не мора да е бремена,каснење на мензис од недела дена не е ништо чудно и се јавува кај секого.А посебно па и прв пат сексуален однос,значи промена за организмот,па и тоа може да е причина за неколку дневно каснење.Нека се опушти,најверојатно ќе и дојде.
   
 9. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  ПОМОШ!

  Како бе не е скината? Штом си пенетрирал, нормално е дека е скината. Немора да има крв.
  А сврши ли во неа? Тоа е битно!
   
 10. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  ПОМОШ!

  Don’t worry, ниедно од двете не е можно ;)
   
 11. Nebitno

  Nebitno Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  ПОМОШ!

  Не свршив најверојатно,можда излегло нешто...Повраќањето? Наутро повраќа веќе 2-3 дена..
   
 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  ПОМОШ!

  Има еден Форум каде што Д-р Лидија Јуруковска дава стручни совети од областа на гинекологијата и она вели:

  Прашањето гласи:
  Дали е можно ако девојката е невина, во случај врз нејзината вагина се излие мало количество машки секрет, дали ќе забремени девојката a после тој чин девојката изврши нормални хигиенски активности?

  Одговорот е:
  Под машки секрет веројатно мислите на сперма? Истата може да навлезе во вагината бидејќи хименот не е затворен, истата сперма може да го продолжи својот пат и да дојде до бременост. Хигиенските активности немаат значење во случајов, тие се надворешни.

  Значи никогаш не треба да спиете на тоа уво, можно е!

  Nebitno утре сабајле ќе одиш во аптека, ќе купиш еден тест, девојка ти ќе го измоча тоа стапчето и те чекаме да пишеш колку цртки се појавиле.
   
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Колку време помина од незаштитениот однос?
   
 14. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  mozno e da i kasni od nervoza ili stres ako e potresena i taa ama (skoro) najsigurno i e test pa da proverite.
  Don't worry it's going to be ok
   
 15. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Кога би бил сигурен дали си свршил во неа или не побрзо би го дознал одговорот ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.