1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Можни причини поради кои сте без партнер

Дискусија во 'Сингл' започната од anastasija85, 25 декември 2010.

  1. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Јас мислам дека единствена причина поради која сте без партнер, е дека сеуште не се појавил вистинскиот.
    А таков-постои.Така да,не мозгајте многу и не барајте причина, бидејќи кога-тогаш ќе се појави ТОЈ :)
     
    На PaLaVa, Tanjamm и seksi им се допаѓа ова.
  2. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Не верувам дека се само овие причини :) Ние девојчињата имаме уште мнооогу мноогу мани кои некогаш не ги признаваме а мора да преземиме мерки ;)
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  3. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Си чекам принц на диносаурус, пошо никако да дојде на коњ решив да чекам некого на диносаурус да ми се појави ! Ми здосади више .
     
    На PaLaVa, Lolo5, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Инатот мој :devil: :devil:
     
  5. marija.mac

    marija.mac Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    5
    ne znam zosto vladee stereotip deka dokolku vise imas ponacukano godinki a uste si single-togas mora da si samobendisana i prepotentna,pa cekas princ na bel konj...Lugeee,dojde vreme koga lugeto se oddalecija eden od drug,se se sveduva na povrsni kontakti i izigravanje ,,jas sum faca,ti si zabegan/a ''... 8) ednostavno,proanoganjeto na kompatibilen partner e se potesko i potesko jbg... Jas licno veruvam vo toa deka sekoj covek si ima srodna dusa,no kolku ce ima sreca da ja pronajde e drug muabet :(
     
    На Lolo5, Hipica и Fleur-De-Lis им се допаѓа ова.
  6. no.name6

    no.name6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2012
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    57
    можеби дека 6 години му ги посветив него и испадна најголем идиот?
     
  7. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Изглеа уше си чекам некој на диносаурус ...
    Уше малку крај на светов ке дојде ја без партнер ... БРАВО :clap:

    Не бе причина е шо си барам некој спешл очигледно и финта е шо премногу се мислам ... И размислува и анализирам ... Ја незнам чоечки да се опуштам неее ... |(
     
    На GirlLove и Crackpot им се допаѓа ова.
  8. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    имам другарка само што не чува дечиња туку студира, и е веке неколку години сингл, а додека ја убедам да се видиме-треба време т.е. нерви а за мешање со луге, ретко чувај боже да не запознае некој, незнам што ке биде со неа, се ближи накај 30-таа(има 29) си знае најдобро,инаку од советување устата ме заболе -не можам веке и се откажав
    а имам тетка која има 53години, и се уште не е мажена, е максимално посветена на кариерата и колку што знам живее со своето момче-ја свакам дека и е тешко, годините ја газат а таа нема оформено свое семејство, жал ми е за неа а душичка е , многу си ја сакам
     
  9. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Можеби зашто почнав да претерувам :lol: ...
    Се фатив себе како секој ден му додавам уште по некоја особина на тој кој треба да е вреден за моето внимание , што не знам колку е нормално, ама мислам дека сите ние што сме сами како што ни поминува времето стануваме за жал се помалку толерантни за туѓите маани, како да се навикнуваме некако на себе, и е многу тешко да се најде компромис... Односно јас почнав премногу да ги анализирам, да си донесувам предвреме заклучоци по некои ситници за нечиј карактер, а и обично ако дечкото има некоја маана која бившиот ја немал тогаш одма отпаѓа , си викам јас него не го трпев за тоа а тебе и ова да го трпам :?: :shake: ........
    Секој ден како да откривам уште некоја особина која сакам да ја поседува тој со кој ќе бидам :lol: и така сум се подалеку од потенцијалниот партнер......
    Од време на време ги намалувам критериумите за да видам што има :D , и тогаш обично налетувам на некој лажлив кретен :devil: , кој само ме потсетува зашто ми е подобро да бидам сама ..... 8)
     
  10. MarioCasas

    MarioCasas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    111
    јас сум во некој период кога не можам да ги поднесам жените едноставно секој нивен потег ме нервира и поради тоа сум без женска ама се надевам брзо ке ми помине
     
  11. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Некам, ама несвесно го правам тоа секој ден. Ке се појаве некој, јас сама себе си се убедувам дека не, не е тој.Не е за мене. Нема да можам јас со таков. И секој ден на списокот за тоа каков маж сакам јас си додавам по една нова карактеристика несвесно. Ете, заради мене самата изгледа сум си без партнер
     
  12. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Ах јас! Причини? Па се знае, многу бирам! Не дека немам потенцијални партнери, работата е што на секој му наогам маана. Не овој, не тој, ваков, оној таков е...... ама знам еден ден морам да одберам НЕКАКОВ! Ке бидее! Ајт.
     
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Затоа што не сакам врска. Не знам зошто, ама од големото разочарување кое го доживеав пред скоро година дена, ризично ми е да се впуштам во врска, едноставно не сакам - поубаво ми е кога си ја имам таа одредена близина со дечкото, и сме тука некаде во нешто измеѓу врска и другарство, заедно сме ваму-таму, а сепак не се впуштаме во официјална врска.
    Не знам што ми се случува, ама како да ме фаќа (предвремен) страв од можните разочарувања. :tmi:
     
  14. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Ех ако немам партнер не значи дека се сметам за невредна или за некоја ужасна :x :x :x не сакам дечко и готово. Сингл сум и ќе си флертувам :rofl: :rofl: :rofl:
     
  15. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    Многу сум пребирлива,ама не сакам било кој бре!
     
    На richgirl998 и White-Lady им се допаѓа ова.
  16. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    7.997
    Допаѓања:
    11.117
    Познавам многу жени што се ближат накај 30 а немаат партнер. Им оди се , и работа, кариера, убаво изгледаат, ама дечко не можат да најдат, поточно можат да најдат ама им треба некој што ќе им одговара. Имам другарка која добро заработува и бара дечко кој е финансиски помоќен од неа за да биде сигурна дека нема да ја искористи за пари. Некој што од страна ја гледа и завидува ама внатре е многу разјадена и е опседната да се омажи во најкус можен рок и да формира семејство. Еден неуспешен обив имаше , налета на погрешен човек од брзање, на насилник, е сега има втор со кој планира да се вери ама човекот ни оддалеку не е за неа. Ќе ја искористи само заради парите. Сум се нашла во ситуација на еден бивши му кажував дека има пари во банка и некако многу често ја вртеше таа тема. Демек - во која банка штедиш, па потроши ги парите на луксузен живот, патувај, -еј ти немаш гајле имаш пари во банка и тн...Не ми се виде убаво и веќе нема да ми текне пред да се фатам со некој да спомнам дека имам пари. Вака од кај да знам , може е случајно, ама можеби човекот мислеше дека сум некоја парајлија иако не се работи за голема сума, ама тој така сфатил и не сакав после да се правдам и да објаснувам цифри.
     
  17. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    7.997
    Допаѓања:
    11.117
    Точно така. Сите така сфаќаат дека ако имаш 25-26 год, или повеќе ,а немаш дечко дека нешто ти фали и само распрашуваат што како?Нема врска. Знам многу убави, добри девојки, образовани, вреди, паметни. Немаат мана, а се сами, а од друга страна има некои девојки што имаат многу мани ама пак имаат дечкоци. Се е тоа до среќата. Некој се задоволува да живее во лош брак колку да не е сам , а некој си сака стабилен партнер. по своја мерка. искрено во денешно време многу тешко се наоѓа вистинскиот и забележувам дека ако порано имаше жени кои гледаа брак од интерес , сега и мажи има доста такви.
     
  18. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Зашто другар ми никако да си признае првин сам на себе дека има чуства малку повише одколку од нормални другарски чуства за мене ...
     
  19. si.exs

    si.exs Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    139
    можни причини според мене
    -страв од врска,од поврзаност,од изневервање,повторно разочаравање,страв од немање доволно слобода
    -недоволно самодоверба/мислење дека не си доволно добар за одредена личност
    -пребирливост
    -повлеченест,траума,несоцијализираност
     
  20. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Cao, JA sam Single, i moraces da me impresioniras da bi se to promenilo ;) - http://lajkujem.com/status/182263
    Затоа што никој не ме импресионирал во последно време 8)
     
    На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.