1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Можни причини поради кои сте без партнер

Дискусија во 'Сингл' започната од anastasija85, 25 декември 2010.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Нема асолни луѓе, за сериозна врска.
    То ќе велев...
     
    На PaLaVa, P.S.love, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  2. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Е фала мн ми поногна.
    Место да кажеш имам пријстрл ваков и ваков, смени кај себе ова она ииии..
     
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    сори...
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  4. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Жалосно, ама единствен критериум за партнер ми е да има здрав мозок....и дури и тоа е многу. Комплетно се согласувам со тебе....
     
    На celineparis, Elenpelen, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  5. ribabiba

    ribabiba Активен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    64
    Ненаклонетост на среќата.
     
    На Elenpelen и hermosa им се допаѓа ова.
  6. neo

    neo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    163
    Изгледа не им се допаѓа мојот карактер. Ќе започнам врска, на почеток изгледа дека ќе биде се супер, но ... поради некоја причина останува само на неколку средби. Изгледа не им се допаѓам тоа што сум интеровертен, а јас поинаков не можам да бидам и не ми смета ако девојката е зборлива но најверојатно за врската да опстои мора карактерите да се поклопат, а не можам да најдам некоја која што е мирна и повлечена.
     
  7. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Повлечен сум односно не сакам да бидам центар на внимание и делувам неамбициозно. Понекогаш дури и сум повеќе од досаден.
     
  8. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Што подразбираш под "здрав мозок"?
    Каков тип на човек е тоа?
     
  9. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Некој што не е забеган во мислите по било кој основ.....Нормалноста појке не се наоѓа, тек ако воведиш и некои потесни критериуми хахаха ќе си останеш доживотно сам
     
    На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Мачкетина

    Мачкетина Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    1.065
    Пол:
    Женски
    можни причини поради кои сте без партнер

    Причина бр. 1: Премногу долг интервал помеѓу врските
    Не сум била во врска.

    Причина бр. 2: Не се сметате за секси жена

    Кога како, се сметам за секси жена, не сум имала односи, но гледам секс филмови, читам такви книги препорачувам многу се подобри книгите од филмовите.

    Причина бр. 3: Треба да го промените вашиот надворешен изглед

    Зависи до денот искрено, на рамно и не знам да одам цело време сум на високи потпетици. Си се дотерувам, шминкам умерено за секој ден(веѓи, пудра, маскара и лабело) за излагање плус сенка, туш и кармин. Косата средена повеќето од деновите кога сака да колаборира.

    Причина бр. 4: Не ги сакате мажите
    Напротив, сосема спротивно.

    Ај некоја друга причина.
     
    На SummerGirl и Persephone им се допаѓа ова.
  11. Leroy

    Leroy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Sama sum oti se cenam samata sebe. Sakam da si gi sledam sonistata i sekoj koj mi sprecuva ,izleguva od mojot zivot.
    Sama sum i zatoa sto vo denesno vreme tesko se naogaat zreli mazi za nesto seriozno ,a i voopsto izgradeni licnosti .
    Sama sum oti nasiot mentalitet ,frustracii i negativnost ne mi odgovaraat.
    Sama sum oti ne sum pronasla kompatibilna licnost koja ke bidi moja poddrska i ke go dava maksimumot za mene bez sebicno da si ja gradi idninata ne davajki vaznost na moeto mislenje/ cuvstva. .
    Sama sum oti podobro bi bila sama,otkolku vo nezdrava vrska koja me sprecuva da "rastam".
    Sama ke sum duri ne pronajdam licnost koja ke me ceni takva kakva so sum i ona so sum go dostignala ke go ceni maksimalno i ke bidi gord na mene od srce.

    I sekako tazno e da si sam ,ama e mnogu poloso da si vo nezdrava vrska koja go pottiknuva losoto od tebe .
     
    Последна измена: 25 август 2019
    На Bibliophile, celineparis, Anushka555 и 14 други им се допаѓа ова.
  12. lanceVance

    lanceVance Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Минимален контакт со женски во секојдневието и мрза да сменам нешто околу тоа (facepalm)
     
    На hope12 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mari92

    Mari92 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2019
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Potpolno se soglasuvam so tebe da se ima zdrav mozok znaci da razmisluva zrelo i da ne ti postavuva uslovi i pravila da glumi mn pravila da bide se po negovo tuku da te pocituva i razbira i da bide sotebe vo dobro i vo loso .
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  14. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Давам премногу внимание.
     
    На Bibliophile, tessie, Згодната и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Затоа што на денешниве мажи им е дојдено само до секс, немаат време тие да се замараат со врски, сакаат само да легнат што можно повеќе и другиот ден збогум создравје.
    Како да бидам во врска кога еве веќе прилично долго време не се појавило машко кое ќе ме викне да одиме на едно обично кафе, или едноставно да излеземе да прошетаме.. Уште од старт ми вика дојди дома сам сум, или другар ми има стан слободен..
    И сега што?
    Чекај бе другар ни те знам ни те познавам што барам јас со тебе по куќи по станови. И сега некој паметен ќе се појави ќе рече ам можи дечкото сакат да си бидете рает домашна атмосфера да се запознаете..
    -Аааа, НЕ!
    Приказни за мали деца.
    Извини али мене воопшто не ми е комотно нити рает со некој што едвај го познавам да се пикам во негова куќа сами. Можеби сум старомодна и заостаната па изгледа сега е тој нов тренд... не знам..
    И да му речам чекај бе малце прво пополека да се запознаеме, ќе врти ќе сучи ако не на втор на трет дејт секако ќе сака секс..
    Не ми е јасно едноставно и не гледам никaква иднина со некој таков а и не можам да замислам како би можела на тој начин да се развие една врска кога тој не се труди да дознае нешто повеќе за мене од името и презимето, како на тој начин би почнала една врска не ми е јасно..
     
    На Bibliophile, celineparis, Anushka555 и 17 други им се допаѓа ова.
  16. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.974
    Допаѓања:
    8.737
    Пол:
    Женски
    ^

    @MayDiamonds ме потсети сеа на еден, не знаеше како да ми спомне кафе пиење (ептен културно си тераше комуникација на почеток немаше никакви знаци на несоодветно понашање). И стандардно после, горе како што опиша.. И му терам муабет, "да, ајде ќе пиеме едно кафе ама таму (кажувам локација на кафич)". Овој среќен, се шири со пишење, па го врти муабетот како не било ок, дека требало на поинтимно место. После моево "не се секирај ич ти, јас маж ќе излезам и денски ќе си пиеме кафе, ако ти е дојдено стварно до кафето", го снема. :rofl:

    Вакви се поголемиот дел. Стварно не сакам да имам предрасуди (иако некогаш ми се ствараат), ама бре до толку да се никакви ете, не знам. Демек јас глупа сум, нема да приметам до шо му е. Мизерии.
     
    На celineparis, PaLaVa, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  17. happygirl11

    happygirl11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2018
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Мене првата врска ми беше најубава после тоа некако се разочарав од машките.
    На почетокот наместо прошетка ти вика да се повоземе , наместо кафе ај кај мене????? Луге само јас ли си правам филмови или машките се понашаат многу идиотски после 20та година??? Се договараат ли сите истото сценарио да го повторуваат

    Што се дешава??
     
    На Kjara15, hermosa, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Со чест на исклучоци такви се повеќето. :)
     
    На hermosa, cresa-jagoda, BlackMistery и 2 други им се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    И во 'мое време' имаше вакви: Ај на кафе кај мене. - а то, 3 саато сабајле |(
     
  20. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Некои личности се родени да бидат сами.....
     
    На hermosa, Aschenputtel и mileystar им се допаѓа ова.