1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Можност за обуки и пракса

Дискусија во 'Барање работа' започната од KuklickaSk, 2 февруари 2011.

  1. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    И јас сум повикана на тестирање во вторник, по англиски...тоа ме интересира каков тип ке биде тестирањето, отоврени прашања или... :)
     
  2. f.e.m.i.n.k.a

    f.e.m.i.n.k.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2012
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    764
    Пол:
    Женски
    AngieVi беше ли на тестирањето во PWC, јас не бев а ме интересира како беше...сподели ако си била...поздрав
     
  3. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    f.e.m.i.n.k.a ти пишав во лична порака ;) позз
     
  4. bulibile

    bulibile Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    А некои обуки или едукации за психологија да не знае некој? :)
     
  5. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Дали некој беше повикан на интервју или било што кај некоја од овие организации?
    Јас аплицирав и уште ништо ме немаат известено :( Незнам дали да очекувам и да се надевам уште :^) ...
     
  6. memory

    memory Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    9

    Може и мене да ми пратиш за PwC?
     
  7. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Ти пишав, се надевам ти стигна пораката :)
     
  8. memory

    memory Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    9
    Ти пишав, се надевам ти стигна пораката :)[/quote]

    Има некакви резултати од PwC? ;)
     
  9. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Има некакви резултати од PwC? ;)[/quote]

    Да има...уште пред недела две ми стигна мејл НЕ СУМ ИЗБРАНА...немаше ни резултати од тестот ништо. Тоа беше се...
    Нека сподели некој друг ако има искуство со последново тестирање од PWC :)
     
  10. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
  11. Ethrnity

    Ethrnity Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    557
    Пол:
    Женски
    Дали некој од вас има искуство со обуката за менаџирање на ЕУ проекти од областа на културата?Ми требаат подетални информации дали вреди да се посетува оваа обука и дали истата може да најде соодветна примена во пракса.
     
  12. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некој од вас има искуство со пракса во ДЕСО? Да Сподели? :)
     
  13. one87

    one87 Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Здраво женски, ме интересира дали некоја има одено на пракса во штедилница ФУЛМ и ако може да сподели искуство дали вредеше за нешто. Ме побараа , да потпишам договор од 3 месеци дека ќе работам полно работно време и ми е страв да биди после тоа ФАЛА МНОГУ ЧАО а во меѓувреме да си изгубам шанси за вистинска работа друго место. Па ако некоја може да поможе со искуство кај нив... пишете..
     
  14. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    сакам да прашам колку даваат отприлика за пракса во фризерски салон ?
     
  15. MarcheloGirl

    MarcheloGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    13
    не знам како е во другите градови, ама во мојот не даваат многу.. уствари даваат многу малце, ама сепак тука е шансата да го научиш занаетот :)
     
    На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bubamara18

    Bubamara18 Нов член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Тренквалдер Времено Вработување е Агенција за привремени вработувања која организира и најразлични обуки . Актуелна обука во периодот е Тродневната обука за вештини за работа во малопродажба со цена од 1.500,00 денари , за повеќе информации обратете се на телефон 02/ 3246 899 , или office@trenkwalder.com.mk.

    Воедно можете да ја посетите и фејсбук страницата Trenkwalder Macedonia на која покрај огласите за обуки можете да ги следите и огласите за работа.

    Аплицирајте :)
     

    Прикачени фајлови:

  17. godina

    godina Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    pozzzz dali nekoj znae kade se polaga курс за работа со деца од предучилишна возраст како професионален курс i od kolku ispiti se polaga
     
  18. f.e.m.i.n.k.a

    f.e.m.i.n.k.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2012
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    764
    Пол:
    Женски
    Феминки, ме интересира дали некоја од вас била на обука за сметководство од НОВА КОНСАЛТИНГ или др...се исплаќа да се иде,дали може да се научи нешто...поздрав
     
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Заинтересирана сум за обуки поврзани со правото ( правен факултет).
    Доколку знаете некоја конкретна или било што што би овозможило докфалификација, споделете.
     
  20. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Министерството за труд и социјална политика и Агенцијата за вработување на Република Македонија (АВРМ) денеска објавија оглас за обука на невработени лица за напредни ИТ вештини, како дел од Оперативниот план за вработување во 2014 година.
    Планирано е да се спроведат 100 обуки за исто толку невработени. А за оваа мерка од буџетот ќе се одвојат 8.305.800 денари.

    Право на обуките ќе имаат сите невработени лица евидентирани во Агенцијата за вработување, со пријавување во работниот клуб во центрите за вработување при АВРМ каде се евидентирани како невработени лица.

    Обуките се за неколку програмски пакети како ЈАВА, обука за веб програмер,ЦИСКО, Мајкрософт, Аутодеск обука за 3Д моделирана пост-продукција.
    (преземено од мкд портал)

    АВРМ дава бесплатни обуки за напредни ИТ вештини, на невработени лица. За горенаведениве обуки се полага квалификационен тест, па најдобрите (од 18-20 луѓе од прилика за една обука) ја добиваат обуката. Ова е супер работа, ако се си оди регуларно, нели. Но, иако знаеме како идат работите, мислам дека вреди да се проба.
    Еве информација за тие што не знаеле, а прашањето за тие што се информирани ми е: Каков е тој квалификационен тест? Има некој што ги полагал обукиве? Мене во план ми е да се пријавам за Адобе обуки, и ако има некој што знае да ми подобјасни за ова, ќе му бидам благодарна ако пише :)