Можно предвремено породување

Дискусија во 'Бременост' започната од zanusi, 7 октомври 2014.

 1. baby 5

  baby 5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  Жал ми е душо биди силна знам колку е тешко ама верувај дека Господ ќе ти даде живо и здраво бебенце нема откажувања те гушкам
   
  На dipsidipsidipsi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dipsidipsidipsi

  dipsidipsidipsi Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ќе биде и тоа, не се откажувам никогаш за такво богатство :hug::hug:
   
  На irenna и baby 5 им се допаѓа ова.
 3. DuchessAnn

  DuchessAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  1.215
  Допаѓања:
  5.699
  Пол:
  Женски
  Жал ми е душо. :hug:
   
 4. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.396
  Пол:
  Женски
 5. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.534
  Допаѓања:
  11.593
  Пол:
  Женски
  Кога ќе видам некој ваков случај срце ме боли. Многу ми е жал. :( :hug::hug::hug:
   
 6. lavica82

  lavica82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  dipsi nema zborovi za uteha,premnogu e zalno no moras da prodolzis napred i so pozitivna misla
   
 7. dipsidipsidipsi

  dipsidipsidipsi Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  :hug::hug::hug::hug::hug:

  :hug::l:

  Боли ама ќе помине :):hug:

  Продолжувам позитивно, не сум прва ама дај боже последна!!☺
   
  Последна измена од модератор: 28 мај 2018
 8. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  Мајче ете така требало да биде знаеш на Господ било помило
  Стисни заби преброди го овој период тежок исплачи се тагувај некој разумен период но после стани изправи се дигни глава и напред низ животот со нова радост да те благослови дедо Боже

  шо ти кажаа причина поради која се породи предвреме?
   
  На podravka и dipsidipsidipsi им се допаѓа ова.
 9. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.975
  Допаѓања:
  37.117
  Пол:
  Женски
  :hug: Gospod da mi ti dade sila i vo brzo vreme da te izraduva:*
   
  На dipsidipsidipsi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dipsidipsidipsi

  dipsidipsidipsi Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Период кој сакам побрзо да го исфрлам од мислите..
  Причината е најверојатно бактерија ешерихијата, ама сепак резултати за месец дена ќе има за точната причина бидејќи се се случи во рок од 4 часа и болки и се.. ќе видиме
  :hug:

  Ти благодарам, за година дена се надевам ќе има радост:hug::inlove:
   
  Последна измена од модератор: 29 мај 2018
  На stevemila и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 11. baby 5

  baby 5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  Леле најлесно и е изгледа се од ешерихија да ги раѓаме... душо несакам да те потцеќам знам сакаш побрзо да заборавиш и да тераш напред ама никако не се оставај така...така и мене ми викаа од инфекцијата за на крај да испадне од три хематома позади на постелка ја притискале се одлепила и дошло до пролапс на водењак и се случи што се случи...сеа сум од почетокот покриена со терапија и ете терам 8ми месец...што поскоро да чујам убави вести :*
   
  На karak, dipsidipsidipsi, TeddyGrey и 4 други им се допаѓа ова.
 12. dipsidipsidipsi

  dipsidipsidipsi Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  И кај мене се спомнува нешто и со постелката па затоа ги очекуваме резултатите за да знајме од што точно се случи..сега за сега испитувам се чистам па контроли..знаеш се понатаму. А сакам да те прашам после колку време ја имаш оваа прекрасна вест за овие 8 месеци? Со лесно да поминиш до крај Господ здравје да ви дава, па да чекаме мекици :D:inlove:
   
  На baby 5, DuchessAnn и kostarika им се допаѓа ова.
 13. Belina

  Belina Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакам да прашам дали имал некој слично искуство како мојов случај? 29+0 сум а треба 30+1, стомачето касни 2 недели, доплер добар цело време од почеток, на постелка неколку лакуни, примав клексан месец ипол по еден на ден а веќе 15 дена примам по 2 на ден, плус аспирин. Ситуација е иста нема подобрување. Денес по пладне треба да примам инекции за зреење и можно задржување на патолошка. Се надевам да издржиме до 35/36 но некако целава ситуација ми е стресна.
   
 14. baby 5

  baby 5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  После 3 месеца...добив две менструации веќе трета немав :) одма ми рекоа да останам пак дека се мачевме 3ипол год. Не верував од еднш да фати ама ете Господ е голем ти посакувaм и тебе поскоро полно меше гушкиии
   
  На dipsidipsidipsi, Coco31, lackygirl и 2 други им се допаѓа ова.
 15. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.534
  Допаѓања:
  11.593
  Пол:
  Женски
  Кај мене беа 3 менстиации и 4та немаше :) одма фати. Сите велат дека ако не си чекал многу после абортус одма фаќало :) исто и другарка после 2 менструации одма остана бремена.
   
  На dipsidipsidipsi и baby 5 им се допаѓа ова.
 16. dipsidipsidipsi

  dipsidipsidipsi Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Хихи суперр :D.. Ти благодарам за убавите зборови, јас си реков да прашам оти нас ни кажаја демек да почекаме барем 6 месеци да поминат.. :inlove:

  Супер :inlove: Оти нас ни кажаја 6 месеци да почекаме барем, зато и си реков да си прашам поарно тука оти се видело од докторите :doh:
   
  Последна измена од модератор: 30 мај 2018
  На baby 5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.471
  Допаѓања:
  130.131
  Пол:
  Женски
  Жалам за загубата, и искрено се надевам дека наскоро ќе бидеш благословена со живо и здраво бебенце. Ама мој совет ти е детално да испитате се' за ова воопшто да не се повтори.
   
  На zalosna и dipsidipsidipsi им се допаѓа ова.
 18. Esmeralda-MD

  Esmeralda-MD Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24.044
  Пол:
  Женски
  Господ е голем,ќе ги наполни и твоите раце и ќе те направи мајка,немој да губиш надеж:hug::hug:.
   
  На dipsidipsidipsi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dipsidipsidipsi

  dipsidipsidipsi Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам за зборовите. Дада најпрвин месец дена и фазла имам повеќе испитувања па ако е се во ред дај боже продолжуваме

  Ти благодарам срцко :inlove::inlove::hug:
   
  Последна измена од модератор: 30 мај 2018
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 20. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.606
  Допаѓања:
  72.762
  Пол:
  Женски
  Majche probaj da mislish pozitivno i jas pominuvav niz vakvo nesto vo 29ta nedela za na kraj da ja iznosam do 40,3 nedeli :) so provokacia se rodi
   
  Последна измена: 31 мај 2018
  На Belina му/ѝ се допаѓа ова.