1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мозолчиња по нозете

Дискусија во 'Тело' започната од maja.sava, 22 јуни 2012.

 1. maja.sava

  maja.sava Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Уште од мала го имам истиов проблем,имам црвени точки на нозете што личат на мозолчиња и кожата ми изгледа грубо и рапаво.Исти вакви имам и на горниот дел од рацете.Ако имате ваков проблем кажете и напишете некое решение кое би ми помогнало да ми ги снема и кожата да ми биде мазна.Инаку слични се на црвени точки после депилација/бричење. фала многу :)
   
 2. someone2

  someone2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  58
  И јас имам како мозолчиња на рацете, и ги пукам и ми остануваат рана и после една недела ќе ми изчезнат. Ама многу мраазам кога ги чепкам, навика ми е |(