1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моите родители се......

Дискусија во 'Дете' започната од mihaela.barbi, 26 октомври 2012.

  1. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Моите родители се арнички :D
    Неможам да им најдам мана,се трудат,фала му на господ ги држи умот уште
    Не се различни воопшто,туку буквално се слагааат меѓусебно и откако знам за себе тие луѓе за се во животот разговарале искрено и за се имало компромис.
    Мајками е срдечна жена,доминантна,амбициозна и за нејзе не постои во речник НЕМОЖАМ,НЕМАМ,Ќе ВИДИМЕ,Можеби....
    Оптимист е, голем подржувач и поткрепувач особено кога човек е при крај со нерви или на раб на депресија.
    Таткоми е голем зафркант,обожава да се заебава,да кажува вицови,и многу сака деца да чува.
    Уште од сеа мене ми кажува дека ако родам машки деца он ќе ги воспитува (Абе Ајде :D )
    Толерантен е,внимателен и доста добар соговорник.
    Вреден и сака да помогне.
    Многу научив од моите родители,тие неизмерно се труделе цел живот да ме изведат на прав пат.Ме подржувале за се во животот. Бескрајно сум им благодарна за целиот вложен напор и труд.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    П Р Е К Р А С Н И :)
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Ги имам најдобрите родители кои премногу си ги сакам :inlove: :* :inlove:
     
  4. Seashell31

    Seashell31 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2013
    Пораки:
    736
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    Моите родители се моите идоли. :)
     
  5. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    неможам повеќе психички ке ме пореметат домашниве - поточно мајками.
    стално ми се дере, ми се развикува и што ме повредува најмногу ме колне и ме нарекува со зборчиња што не би му ги кажала ни на некој па незнам колку и да го мразам.
    што е работава, што и да се случи што и да направи брат ми таа по мене се изнавикува и на мене истресува цела нервоза. кога ке се скараме незнам колку време муабет не ми прави, не ми дава пари да излегувам како сите нормални на моја возраст. И само вика по мене. Ми иде од дома да избегам кога би имало каде да одам ех. совет ? :'(
     
  6. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Моите родители...приказна за себе.. :D
    Татко ми е доста вицкаст човек.Како манекен бил уште од мали нозе :lol: Своите маки само за себе ги чува.Секогаш гледал да не воспита најдобро што може.Обично секогаш трпи,трпи и знае како бомба да експолдира.Но,ми се допаѓа онаков каков што е. :)
    А,пак мајка ми.Навидум младолика симпатична жена која е лојална кон своето семејство.Но,многу често избувнува и се нервира.Нешто што највеќе и пречело е лагата.И таа и тато секогаш гледале да има за нас и да бидеме деца за пример. :lol:
    И да можеби според описов ви се чини дека ги преценувам и ги правам совршени..Но,да тие се совршени.Сепак се мои родители :hug:
     
  7. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    72
    Моите родители се најдобрите луѓе на светот :) Не би ги менувала за ништо. Најискрените пријатели, најголемата поддршка во животот и најдобрите професори од коишто се учат најважните лекции во животот :inlove:
     
  8. BlackMarket

    BlackMarket Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    266
    ...разведени :devil:
     
  9. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Моите родители се грижливи,строги,понекогаш неподносливи,духовити во секој случај прекрасни родители за мене.Мајками е душа од човек не дека ми е мајка,ама нема лош збор ниту мислење за никого,многу е емотивна,а во исто време и инаетчика со инаетот сака да оди до кај со домашните,ама на крајот е стално навредена во повеке случаи расплакана.Татко ми е малку построг,и често знае да ти ја каже вистината во очи без заобиколување,е принципиелен,и духовит знае да се нашали на туѓа сметка,а често пати и на своја.Едноставно и јасно си ги обожавам своите родители и тоа каква личност сум денес јас е нивна заслуга им благодарам-Карактер имам на мајками,во ликот сум на татко плукната,и доста работи научив од него и ден денес се огледувам на него,да бидам личност со свое јас.
     
  10. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Моите родители се мојата гордост. Секогаш се покрај мене кога ми треба нешто, секогаш знаат да ми укажат на грешките, да ме посоветуваат, да ме ислушаат кога ми е најтешко, да ми дадат поддршка за се.... Посебно тато. Значи ги обожавам. :inlove: :inlove: :inlove:
     
  11. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    понекогаш знаат да бидат страшно неподносливи нервозни и лошо настроени.
    но има добрина во нив, ја чувстувам. ги сакам. многу.
     
  12. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    ... живи и здрави. И тоа е се што сакам од нив.

    Како загазуваат се подлабоко во седмата деценија, здравјето се повеќе им опаѓа. Се повеќе станувам свесна дека нема да бидат тука засекогаш, и се трудам да си ја прекинам мислата.

    Среќа што живееме блиску, па можам да ги видам макар и на 5 минути. Порано многу ми помагаа за децата, а сега полека улогите им се менуваат, се повеќе им треба моја помош.

    Пред малку бев да ја видам мајка ми. Татко ми беше излезен, среќа си најде хоби што го исполнува, а мајка ми сама и уплакана. Причинаата беше тривијална, ама веројатно така е тоа кога човек одеднаш има вишпк време, а здравјето почнува да му откажува. Се надевам дека нема да имаат некои посероизни нарушувања на здравејто, со ситници и јас се мачам, иако имам половина од нивните години.
     
    На LittlePinky, Valentina.Vaki, senza.parole и 4 други им се допаѓа ова.
  13. nonenceee

    nonenceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    1.016
    Многу се пронајдов во овие реченици... уште еднач свтив колку неизмерно ги сакам ... тие се најдобрите родители на цел свет .. ептен ги сакам ... мамо , тато ... најмили мои ... :tmi:
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.144
    НАЈДОБРИТЕ!!! Си ги сакам најмногу на свет, за се ме поддржуваат. Ме воспитале убаво и многу сум им благодарна. :l: :l: :l: :l: :l:
     
  15. Bibko

    Bibko Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    41
    Феноменални!!! Ги сакам премногу, тие ми се се што имам :l:
     
  16. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Највредните и нагрижливите родители на цел свет, ги сакам премногу, тие секојдневно ми го кажуваат тоа додека јас се носам малку подиво :D КОга ќе имам дете сакам да го воспитам и идигнам со љубов и внимание со кое ме опкружуваат моите родители.
     
  17. viktorija94

    viktorija94 Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    35
    Најдобрите, најгрижливите, секогаш тука за мене, ме воспитале како што треба, со нив имам се. Со еден збор кажано моите родители се THE BEST OF THE BEST! И нормално си ги сакам најмногу! :inlove:
     
  18. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139
    моите родители не живеат заедно.. не се разведени но си го живеат животот настрана како што сакаат..
    татко ми има нов брак и има дете.. јас живеам со мајка ми и мојот помал брат.. татко ми не живее со нас вејќе 3 години.. од тогаш се имаме видено само 2 пати.. тоа нивно разделено живеење на мене многу влијае.. од тогаш многу се сменив.. не сум истата личност,бев мн насмеана личност, сега не сум.. едноставно кажано ми фали среќното семејство :'( секогаш гледам да сум насмеана среќна но кога помислувам на тоа ..се чувствувам како длабоко да тонам.. никако неможам да се помирам со таа ситуација :'( :'(
     
  19. cinderella.red

    cinderella.red Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Добро е што ги имам, живи здрави но само тоа можам да го кажам.
    Неподносливи се во последно време :@
     
  20. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    Добри,да се живи и здрави али има некои моменти коа се досадни и стварно се нервирам :D