1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моите родители се......

Дискусија во 'Дете' започната од mihaela.barbi, 26 октомври 2012.

  1. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Камо мојте да беа досадни...Ех, немате видено мака во животот...
    Инаку моите родители се многу добри, само ми е жал што не се сложуваат како порано и што им се десија некои тешки работи..
     
  2. Foffygirl

    Foffygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    27
    моите родители се супер родители 8)
     
  3. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    ...се поим за она што ми е главната цел во животот. Кога ќе основам семејство сакам да биде како моето и јас и мојот партнер да бидеме родители какви што се тие двајцата.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    премногу променливи и неразбирливи за се.
     
  5. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Моите родители се најдобрите, понекогаш знаат да ме поткараат, али тоа го прават за мое добро! :inlove:
     
  6. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    супер. :lol: па како супер, абе хипер. :rofl: :rofl:
     
  7. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    како стареат така улавеат и понекогаш се плашам и се прашувам дали и ние ќе бидеме такви на нивни години. како и да е нека ги поживее господ уште ни требаат :D
     
  8. hristinnnna

    hristinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    171
    Моите родители сее.. добри, супер, никоаш ништо не ми забраниле, ме научиле на многу работи.. но на моменти(сеа баш почесто) се многуу досадни, прво влегување дома ме напаѓаат со критики, поготово мама и им викам амаа ајде само што влегов дома ни 5 мин нема остајте ме да дишам :tmi:Многу пати сум се карала, сум држела лутина и по 1недела и они биле први што прозборувале :devil: И понекогаш едвај чекам да заминат на работа и да одморам малку од се.Ама на крај краева многу си ги сакам, не би можела без нив :inlove: :lol:
     
  9. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    моите родители ми се сее во животот..тие се супер родители..неможам без нив..секогаш ќе ми требаат :) дури и кога ќе остарам :rofl:
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Моите родители се моја гордост, а јас нивна. Тие ми се поддршка во се. Најголема поддршка имам од нив за СЕ. :inlove:
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Моите родители се моја гордост.Ги сакам и ги почитувам.Чекорам по нивните стапки,а тоа значи дека имаме иста професија.
     
  12. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Моите родители се најпрекрасните родители.Многу ги сакам.Тие се секогаш тука за мене и во се ме подржуваат. :)
     
  13. love-it

    love-it Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    78
    Искрено кога ќе ме прашаат кого сакаш повеке јас велам подеднакво но повеке ја сакам мајка ми.Татко ми често е нервозен а нервозата ја истура на мене и моите сестри, кога ќе вети нешто не го остварува-ке рече да но подоцна не јас реков не
    Но тоа е тие се мои родители.Мои мама и тато... :wasntme:
     
  14. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Им честитам на тоа колку се издржливи и колку храбо се соочуваат со проблемите и животот :clap:
     
  15. Meredit

    Meredit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    91
    Моите родители за мене се најдобрите родители во целиот свет секогаш ме имаат подржано за се и никогаш ме немаат навредено.Навистина сум среќна што имам такви родители и ги сакам најмногу затоа што благодарение на нив двајцата јас израснав и пораснав во оваа личност што сум денес и тоа благодарение на нивната поддршка и совети што секогаш ми помогнале во животот. :)
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Повеќе сум приврзана кон мајка ми,бидејќи е посмирена и не е толку избувлива како тато. :lol: Јас и тато кога ќе се изнервираме за нешто веднаш избувнуваме,а тоа е нешто што најмногу го мразам кај мене.Понекогаш тато ќе рече нешто ајде ака ќе направиме,онака ќе направиме и ништо од реченото,па се молиме после да се направи нештото. :D Какви-такви,тие ми се родители,никој не е совршен. :)
     
  17. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Моите родители се:
    -Премногу грижливи
    -Во пола од времето што го поминувам со нив се забавни, а во другата половина се давеж (ако се работи за нешто што одамна се случило, а уште ме караат за тоа... ама одамна ми е пред година...)
    -Сакаат да бидам најодлична секаде.. ама неможе тоа секогаш да биде така, но не разбираат
    -Се нервираат многу лесно и кога ќе се вратат од работа исто е како бомба да деактивираш за да не избувнат
    -Мора да знаат кај сум, во спротивно за нив сум киднапирана, убиена, измачувана и секакви песимистички работи околу мене
    -Обожаваат животни
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    Моиите родители се мили,грижливи,понекогаш знаат да бидат напнати и досадни,ме тераат да пијам само чај бидејќи имам песок во бубрезите (ии понекогаш многу ме нервираат со тоа :@ ) но сепак се дарежливи,добри,ме советуваат..На крај краева..си ги сакам тие ми се се во животот заедно со братми.Но, лоши,добри досадни,недосадни какви такви..тие мене ми значат многу во животот.. :inlove: ме караат за некои работи и тогаш значи многу се лутам..но подоцна сфаќам дека се во право..секако постари се поминале низ работите кои ги поминувам сега јас..секако дека ќе делат искуства со мене..Знам дека ми го мислат најдоброто,па затоа неможам да му бидам лута за долго време :wasntme:
     
  19. Maria.Vampire

    Maria.Vampire Нов член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    437
    Моите родители се...во целост грижливи.Но премногу.Премногу,ама премногу се секираат и кога имаме со сестра ми најситна настинка тие креваат паника.
    Мајка ми е личност на која неможеш да и докажеш дека не е во право и премногу се нервира и премногу ни вика,но ние тоа го сметаме за хумористичен начин. ( :lol: ) Сака се да и е уредно и премногу се нервира кога оставаме алишта неуредни,кога книги оставам насекаде и сл. ,несака неуредност.Сепак е преголема нејзината грижа и одговорност.Сака да знае се за мене,некогаш ме нервира тоа ама сепак прва ми е на листата кога ми треба некој совет или да му се отворам некому.
    Татко ми е арогантна личност.На него често неможеш да му удоволиш бидејќи еднашка е ваков другпат-таков.Знае да избувне од еднаш,но брзо му минува.Сепак некогаш се му се собира-невработеноста,секојдневни нервози,на неговите деца непослушност и сл. А општо е многу мирна и повлечена личност но некогаш знае да биде и замлатотина. :lol:
    Не толку често,но ги имам караниците со нив-дали што по цел ден сум пред компјутери,дали јас ке им се развикам нешто но сепак кога ги имам секогаш завршува со „Веќе не сум ти мајка/татко“ и неколку солзи но потоа следи секако прегратка.
    Некогаш ми е многу криво што така ги нервирам та и солзи да пуштат ама што да правам-инает сум,неможам да се воздржам.
    Какви-такви,родители ми се и многу ги сакам.Не би можела без нив,секако. :)
     
  20. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.598
    Допаѓања:
    2.689
    Пол:
    Женски
    Исто како јас да сум го пишувала :D
    Мајка ми е предобра личност, знае добро да ме советува, смирена е (иако понекогаш знае и да ми се развика :D) , а татко ми и тој добар човек, само што некогаш е многу избувлив, кога е нервозен од работа или нешто знае тоа на мене да го истури али за 2 минути е веќе друг човек. Во целина и двајцата се одлични родители и си ги сакаам најмногууу :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.