Мокри соништа

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Dona-Ares, 25 октомври 2012.

 1. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Дали му се случува на вашиот партнер да стане сред нок или наутро со мокри гаки(свршил во сон), а притоа имате уреден и добар сексуален живот?
  Што се случува,дали сонуваат нешто,нормално ли е тоа и дали често им се случува на вашите партнери(ако има се случува)!!!???
  Дали треба да се реагира бидејки тој се труди да го прикрие тоа иако сте долго време во врска,не се отвара да ви каже за што се работи?
   
 2. doubleg

  doubleg Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  4.402
  За ерекции, секоја ноќ. За свршување никогаш, не верувам дека би можело да ми се случи без „помош“. Еротски сни, баш во сон, ептен ретко. Нешто како во полусон, пред заспивање, да, често. Редовниот сексуален живот не ја намалува желбата за други жени, баш напротив. Се случува да немаме односи со жена ми подолго време и да не мислам на секс. Штом почнеме поредовно почнуваат проблемите. Но, тоа се фантазии, мислам дека е сосема нормално.
   
 3. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.195
  Допаѓања:
  7.800
  Тоа е нормално и скоро да нема маж кој немал влажни соништа.
  Не дека те изневерува али ете машка природа.
  Ерекции си имаат и по неколку пати на ден,но мислам дека оргазмот не е можен туку така.