1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Молење за лајк на фејсбук

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Linn1, 5 април 2011.

  1. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    За сите против, примери ии што им враќате на таквите замаранти :D
     
  2. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    офф нај-очајно нешто! ставила слики каде пола ци*ка и е надвор и пишува “ај лајк на сликава“ уште дрска :@ а оние демек подобри “ај плс ако може лајк на сликава“ |( веке не им се замарам. ако сум во добро расположение не им враќам а ако сум нешто погодена од “точките“ враќам со “лајк кога навистина ке ми се свиѓа“ или кратко “не може“ :devil: некои се дрзнуваат, а повеќето не пишуваат и не ми праќаат веќе такви молби :) додуша сега си отворив нов фб и сега само оние што контактирам и што ми требат ги имам. :) а тие порно фб ѕвезди не само игнор и блок да не ме мрзи би им ставила :emo: :P :D
     
    На Tedi16 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. baby-doll

    baby-doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    13
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Зависи од расположението...
    Ако сум добро расположена им оставам лајк, а ако не сум не им сотавам.
     
  4. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    480
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Аууу немам нерви веќе за таквите,ако некој ми прати да му ставам лајк одма унфренд,ми спотребале таквите. :^) А на дечко ми па кога и да се пушти на фб му стига нешто такво.
    Никако да сватам што ако имаш повеќе од 100 лајкови? Греотка ми се таквите неизживеани дечишта :x
     
    На vesevska и esperanca им се допаѓа ова.
  5. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.920
    Пол:
    Женски
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Знае да ми стигне некој линк и тоа од некоја си или некој си што не сум ни комуницирала со него.
    И знаете што правам тогаш? Ја делиткам личноста, и папа. Ебате глупостите.
     
  6. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.792
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Јас сериозно немам поим за што станува збор.

    Какво молење за каков лајк?! |(

    Ја изгледа нисам из одавде, ама сериозно. Или конечно разбирам што значи generation gap.
     
    На Angelche и lolyta777 им се допаѓа ова.
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.272
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Пример јас ставам песна на вол и ти пуштам у инбокс- Еј Пирамид те молам лајкни ми ја песната |( ;)

    А инаку мене не ми е јасна темата, што е всушност финтата?
     
    На ariela09 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Молење за лајк (ми се допаѓа) на некоја слика на Facebook :)
     
  9. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    5.885
    Допаѓања:
    55.750
    Пол:
    Женски
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    И јас прв пат слушам за ова :^)
    Ретко отварам ФБ во последно време, ова некој нов тренд е?
     
  10. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.272
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Ливинг, не е нов тренд, зависи кои ти се пријатели :D
     
    На LivingGlam и Phyramide им се допаѓа ова.
  11. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    304
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    хаха многу глупава работа мајке ми. И јас имам такви во пријатели, ама иритирачки е жими се. Ако ми се допаѓа нешто ќе го лајкнам сама, нема потреба да ме молиш, зашо е за инает не ти ставам.
    A пазете го ова пишано од едно девојче на чат - пушта линк од слика, ај лајк и ком плс враќам. :lol: :lol: :lol:
     
  12. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.553
    Допаѓања:
    9.614
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Јас на вакво нешто не сум налетала, може дека никогаш го немам вклучено четот, па не ме начекале да ми пишат...ама сум слушала другарки како зборат дека дибивале вакви молења. Очајно. Демек ако имам јас многу лајкови и најубава сум на свет, а па и голема работа да ако се лепотици коа се глупи, и се понижуваат

    Инаку сеси фината е сеа сите да покажеме како сме ние "паметни" и да плукаме по оние кои го прават ова. Зашто никоја во темава нема да дојде и да рече "да, јас молев за лајк поради тоа, тоа и тоа". Всушност сите ќе пишуваме сега против и ќе се чудиме :)
     
    На vesevska, Alanna, Phyramide и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    350
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Тие што ме молат за лајк (и останатите што замараат) ставени ми се во посебниот предел на чатот каде што никогаш кај нив ме нема уклучено...:)
     
  14. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.885
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    |( |( |(
    Зошто против????????
    Па си имав ставено слика со муцки напучени и нормално дека молам за лајк.
    Не за џабе се мачев на гз од мајмун муцето да ми личи. :fubar:
    Не е дека молев директно, ама самата фаца кажува - Зарем не сакаш да ми бапнеш еден лајк
    (читај: бокс)
    ? |(
     
    На pufi-cufi и selly.gomez им се допаѓа ова.
  15. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Против молењето за ЛАЈК на фб.


    Не е финтата да се покажеме демек ние сме најпаметни, него јасно пишува "против молење за Лајк" значи свои мислења за темата, а не докажување едни со други ;) :)
     
  16. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.544
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Мене ми е страшно иритирачки кога некоја познаничка со која никогаш си немам разменето збор на Фејсбук, ама ете сум ја додала да не испаднам „таа дигнатата што не ме прифаќа иако ме знае“ ќе ми набацува линкови од нејзиниот бебуш/дечко/маска за први април/нокт на допалецот/рандом избор на „лепотица Балкана“.

    Нападно е, а и повеќе иритира дури и од ланец - писмата од кои собрав неколку децении несреќа.
     
    На M.a.r.i.l.y.n му/ѝ се допаѓа ова.
  17. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.698
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    На молење за лајк, возвраќам со исклучување од чатот и сместување на таа личност во листата на Blocked (која е креирана за таквите лајко-обожаватели).
     
  18. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Нападно е, а и повеќе иритира дури и од ланец - писмата од кои собрав неколку децении несреќа.


    хаххахахаххахахахаххахахахахаме изнасмеа ххахах :D:D:D:D :rofl: :rofl: :rofl: :f: :f:
     
  19. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.115
    Допаѓања:
    63.888
    Пол:
    Женски
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Јас го немам овој проблем бидејќи не спаѓам во категоријата девојчиња од 14-17 години :lol:
    Искрено незнам ни зошто е направена темава ако не сакате да ставате лајк не ставајте,ако ви смета кажете им дека ви смета или delete
     
  20. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.552
    Против молењето за ЛАЈК на фб.

    Молење за ЛАЈК премногу детинесто :^) Зар има такво нешто??? Премногу смешно!!! Ставм ЛАЈК на нешто што стварно ми се допаѓа дали слика или песна без разлика
     
    На vesevska и Alanna им се допаѓа ова.