1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Молење за лајк на фејсбук

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Linn1, 5 април 2011.

  1. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Може лајк :) ? Ма може и delete ;) Не знам не ми се случило колку што паметам мизерија и тоа тешка колку е очаен народов со 0 самодоверба почнаа да живеат за лајкови и коментари :tmi: . Кога ќе се врати народов во нормала бе ....
     
    На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Леле, ова кај малите посебно - големава јас :D - ама тие дечиштата од 8мо, прва... стално ми пишуваа порано... ај плс лајкче :* ... еднаш и вратив на една ај плс не се лути ама не сакам :* потоа, си седнав и фино лепо ја прочешлав листата на пријатели... ептен некои роднини или пријатели на моите ги оставив и ги ставив на hide :lol:

    Има една типка, моја генерација... значи, 18 години, магарица олкава... и ми става лајк на се живо и диво... очекува лајк назад... молим :devil: фура турбофолк фазон и иде кај мене на профил ми става лајк на елтон џон... аха, сигурно го знае и го слуша |( еднаш имав прилика да имам час - англиски - со нејзиниот клас, и нигде ја нема... се пикна во еден ќош, а на фејсбук главна е... секој втор статус на англиски :rofl:

    Неизживеани :tmi:
     
  3. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Има најнов тренд на молење за лајк. “Прво стисни лајк на групава, па стисни лајк на мојот коментар...за да добијам фотеља“.....АЛОООООООО!! Групана некоја таква-никаква смарачка, која што нема врска ни со мој вкус, ни со мој интерес. Опрајте се луѓе. Ми полнат, инбокс, ѕид.......не дај Боже на чет да те начекаат....
    Си најдоа фирмите начин за реклама и сега си прават наградни игри на ФБ, се со цел собирање повеќе фанови.
    Ќе дадат некоја мизерна наградичка, ама илјадници луѓе ќе им ја отворат фан страната :)

    Како и да е, изгледа лигаво молењето за лајк. Особено луѓе кои не ги познаваш....
    А до сега мене ми се нема случено некој да ме моли да му ставам лајк на слика или да пишам коментар. Уште тоа фали и иде на блок по брза постапка ахаха
     
    На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    не се досадни, бе. ич. -.-
    особено кога некој после 100 години ќе ми пише Hi и си викам ееееј му текнало дека постојам, и оп троп вака ти иде муабетот:
    hi
    ее кај си бе?
    eve, dobra? aj like na slikava ziti se.
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    И јас за трендов прв пат слушам. Да ми прати некој вакво нешто одма блок ставам :^) Ме знаат, па не ме чепкаат :lol: имам околу сто и нешто, сите ги знам и не се замарам со вакви глупости.
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    пред 7 минути
    >>>>>>>>>>>>>ocenete ja slikata so broj na zvezdi sto se nad nea.......... blagodaram >>>
    http://www.mkbrendovi.com/index.php?opt ... Itemid=176


    не е фејсбук, ама наидов на ова на форумов. -.-
     
  8. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    На факултет се разминуваме без збор или со здраво со пола уста, а на чет се уклучува, ми прави вовед од некои безбезни муабети, од стилот: “како си?“, “што правиш?“...........ма барем дај премини си на главното!! Нека не ми глумат срциња, кога им треба само лајк.........кога пристапуваат директно помалку ме нервираат. :D

    Кај мене се многу чести, ама има некои кои се на граница пред блок :wasntme:
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  9. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Се дешаваше порано кај мене , на чет или иМбокс " like pls" . Леле луѓе идете у три лепе пи*ке материне .
    Тогаш имав 1500 пријатели.
    Ми скурчи од такви очајни луѓе и читање секакви глупости , па бројот си го огрничив само на 100 пријатели.
    Еве сега приметив дека тој број се зголемил на 154 , свесно или несвесно.

    Сепак уште имам две/три "пријателки" , кои плаќаат за фотосесии за ФЕЈСБУК и кога ќе стават нова слика се означуваат по неколку пати на дена..па да бе , добра финта за сликата да излезе на вашата хоумпејџ , да ја забележите и да и ставите лајк :puke:

    Луѓе опрајте се :(
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Абе деца што го прават ај...Ама една моја генерација (24 год), никогаш не ми пишува на чет освен кога моли за лајк :x А пред некој ден ми пишува:

    Здраво срцка, ќе може ли еден лајк на статусот дека сум во врска :lol:

    Јас незнам дал да плачам дал да се смеам. :lol:
     
  11. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Нешто што највеќе ме ужаснува кај фејсбукот! :@
    Не ме ни знае, не ме ни познава пллс ком. и лајк. |(
    Еднаш ми пукна филмот, една од 5то или 6то :^) , и пишала пллс ком и лајк па уште и 2 линка стаила па оа ми пукна филмот, ни 2 ни 3 коа и се стаив абе ренде ја напраив :D .
     
  12. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Пфф исто и кај мене за врска се дешаваше.Лелее ај и ти стај ми лајк,па ќе имам 48 лајка,ај и дечко ти еден таман 49,иии уште сестра ми ќе се уклучи после и таман 50 лајка ќе имам.....
    И ја ВАТ Д ХЕК МЕЕЕЕЕЕЕЕЕН. И што ако имаше многу лајка,пак раскина по 1 месец.Карма хитс бек. :lol:
     
  13. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
  14. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Koга други ми кажуваа дека ги молеле за лајкови не ми се веруваше мислев дека лажат,си измислуваат,за да понижат одредена особа што демек ги молела за лајк,едноставно не ми се веруваше дека некој би можел до тоа ниво да се спушти :x :o ОМГ!
    е ми се случи и мене тоа,од некои основци што ми се комшии ама из виџење ги знам да речеме ,и ај ги прифатив,леле кога напнаа-и тоа на чат-пуштаат со нивна слика -пр.профајл пик.,и те молам лајк :o потоа ми има стигано во инбокс од особи што не ми се пријатели на фб и првпат ги гледам....
    Затоа Маца седна еден викенд и таквите замаратори ги избриша од пријатели и повеќе не прифаќа никој само со тој што асално го знае... :lol: исто така си наместив пораки во инбокс да не ми праќа секој туку само пријателите,и сега сум раат :whew:
     
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Исто и јас... преку глава ми беше од другарките на братучедка ми кои ме виделе неколку пати кај нејзе па ме додале на фб... и молеа за лајк на секоја нивна слика, 24/7 објавуваа некои глупи коментари, недолични за девојки од 15 години, секој втор ден беа во врска со некој друг и објавуваа слики од нивните задници со коментар "Гордоста на ...(нејзиниот моментален дечко)"... те ознацуваат на нивните фотографии на профилот само за да има ставиш лајк.... ама нееее.. Си седнав еден ден и ги избрисав сите... Сега профилот ми е строго за луѓе со кои комуницирам :)
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :D Темава лудница :D
    Мене вакво нешто ми се нема случено. Само еднаш една школска ме замоли таму некој си лајк да стегнам (ова за брат и‘ беше, не за неа) за да добиел некоја награда за патување. Демек која слика најмногу лајкови ќе собери, тој добива патување гратис. Не знам дали навистина беше или ги мамеа од компанијата, ама ајде колку да не ми тежи - стегнав ЛАЈК.
    ЛАЈК :D Не се чудете, смешни ми звучи. Седам во собава и си викам сама на глас ЛАЈК ЛАЈК ЛАЈК ЛАЈК... :D
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    И овие од Ексклузив молат за лајк :rofl: Ставете лајк на нашиот профил на фејсбук :D
     
  18. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.018
    Допаѓања:
    5.930
    вториов линк ме изнасмеа ..една имаше пишано : aj vrati mi oti unlike :D :D :D :D
     
  19. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Ko само на фејсбук го има ова,па да ме иритира.
     
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Само неколку блиски пријатели и колеги се случило да ме замолиле за ЛАЈК на некои нивни коментари, статуси или слики, и тоа секогаш било со конкретна (јас велам) добра, некоја фина кауза :lol: демек да си добијат некоја книгичка да читнат, патување, билети за некој концерт....
    Искрено, тоа и не дека ме возбудило нешто посебно, не дека ми одзеле од скапоценото ми време да стегнам еден глуп лајк, што и јас самата го ставам кај ли не, на се' што ќе ме насмее до солзи најчесто.... и затоа и не го сфаќам како замарање
    (кога би они со исто барање уште неколку пати, веројатно не ќе сум од мирољубивите пацифисти :P)
    , а напротив, за мене тоа било услуга...т.е. сум ги почешала по грбот, за потоа, кога и да е некогаш и негде и тие ќе ме почешаат мене (ма глупости) :?:
    Шала на страна. За ваквите ситуации, кога некој треба нешто да добие ич немам ништо против. Имам против за едни поинакви ситуации, во кои сум се нашла на тој фб, каде што девојка или дечко, кои и ги познавам само од фотографијата им на фб, бараат од мене да им ставам лајк за да видат другите момци/девојки, колку е таа/тој посакуван, популарен.. мааааа |( оффф !!!
    Па зарем баш преку мене треба да го експресионираш и експонираш својот сексипил и прекрасната ти појава :^) woooow !!!
    Но, ми се случувале и поинаков тип на замарања со тоа лајковите, кои што и најмногу од се друго ме ваделе од такт.
    Е тоа се некои чудаци од луѓе, почитатели на ликот и делото ми |( , кои озбилно си ја имаат сфатено работата на фб, да секогаш на се стават лајк да не се навредам или не дај боже ги заборавам дека постојат, макар што да не е тој фб јас нема ни да знам дека дишат тие луѓе, никогаш не сум ги сретнала и да сум налетала не сум знаела дека се баш тие тоа.
    И ова ти се некои си упорни створови, на кои, целта им е да истрчаат пред другите и да си лепнат едно лајкче, ама на се што ќе ставам на жица во дворот ми.
    Имам чувство дури дека премногу често истрчуваат и пред мене :lol: па чиниш од брзање, ќе се сопнеме едени со други...тие да ми закачат лајкче, јас да ја избришам песната, бидејќи во истата секунда во која сум ја постирала ми се смотала друга во главата, па сум си решила „јок нејќум таа песна да ми стои на жица со гаѓите, при бидејќи таа ми е некако многу розова, а јас дента си имам црни гаѓи спружено на жицата.
    И си тргнувам јас да ја соберам од жица песнава, и тоа е секунда, ма дел од секунда и таааааааааак ќе те сврти за 360, та тој веќе ставил лајк :wasntme: .
    А нити ја чул песната, нити знае што песна е, нити абер има за групата. Но, важно ми лепнал лајк !!! А, нели тоа е страшно битно, степ бифор гоинг то бед! :*
    Ајде добро си велам, но што правиме бе момче лудо младо, ко струја брзо, кога со тоа им бодеш очи и на многуте од пријателчињата, загрижени за статусот ми, небаре ако некој стави лајк сме си дале збор (ил нешто друго де) истата вечер.
    Но, нели фб е некакво си виртуелно село, па секој од комшиите се ти се ѕвери во дворот да види дал ти прицркала козата, па си испоредил жалопојќи по тоа ѕидот на плачот, срамот и понекогаш и победата :$ ....
    Па или мене ми се чини или се тоа добро обучени фб професионалци, мислиш ко лиљаци спијат у вертикала со отворени капаци и само тебе те демнат, дал ти гори или не гори ламбата в куќи.
    Е тие лајкови, како да не те извадат од чевлите, ај кажи ми?!?
     
    На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.