1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Молење за лајк на фејсбук

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Linn1, 5 април 2011.

  1. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Им викам јасно- Не! И не се расправам, се навредиле?! Баш ми е гајле, толку очајни не сфаќам како не им е срам за тоа и што добиваат со тоа? Гледам слики од некои глупачи ставени слики нешто разголени демек да си го покажат телото, а тоа од под мишки сало им sирка (всушност не можам ни да речам sирка) и сликата со по 100 лајкој, сешто има по светов ама толку ми е очајно тоа и одбивно, ме иритира кога некој ќе ме праша нешто такво... :@
     
  2. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    тие што ме молат за лајк веднаш ги искулчувам но не ми се веруваше пред некој ден и машко ми бараше да му ставам лајк :x :D
     
  3. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Omg, xaxaxaxaxaxa :D
     
  4. swanprincess

    swanprincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    Бараат лајк и добиваат блок и делит :rofl: Не знам само како не им е срам :^)
     
  5. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Глупостии..незнам како не им е срам..Стварно има такви прости деца што молат за лајк! Аман ко санкир кузнајт каква работа е то..ако стварно ми се допага ај де ама тој/таа да ми речит немат шанси..
     
  6. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Молење за лајк? Страшно! А не знам колку сте приметиле и дали е тоа случај со вас ама јас додека го имав фб ќе ставам на некого лајк и еве повратно и мене ми вратиле и тоа на некој статус што врска немаат што е и за кого е наменет, зашто истиот е шифриран да го знае особата на која и наменет. Од тука гледаш колку лајковите се без врска и не знам зошто толку алудираат на тоа да имаат многу лајк. Ако за мене една слика е вредна или пост не значи дека треба и за другите, едноставно ствар на вкус, мислење итн.
     
    На unhappyy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Значи овие од многоо.мк се стварно без осет. Доделуваат прекрасни награди (ваучери за шминки Буржоа) али за жал се добиваат на ваков начин - со молење за лајк! :( И секако најбессрамние, кои имаат по
    10 000 пријатели, нормално дека ќе добиваат....
     
  8. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
  9. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Лелеее... абе не е фемина виновна, виновни се маркетинг агенциите кои незнаат да смилат некој по-фер начин ако веќе сакаат да наградат некого, али ако, ми е гајле, нема да се спуштам на толку ниско ниво да молам за лајкови на фб. Срамота е :lol:
     
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Подобро ќе одам ќе си купам одколку да се замарам и да замарам да ми стискаат лајкови, да дојдадам 3218738127 непознати луѓе и да ги молам за лајк... патетики, само кој си нема друга работа, ако ми е за некој близок му стискам ај, да се порадува :lol:
     
  11. wild.child15

    wild.child15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    Хаха.. бедно!Бооолно.. навистина незнам како се осмелуваат да го прават тоа.Зарем не се сраамат???
    Мразам такви девојки па дури и момчиња и преку глава ми е од нив |(
     
  12. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    не е баш у контекс на темава, стварно се повеќе народот го загубува паметот.
    [​IMG]
    :fubar: :x
     
  13. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    ^О божеееееееее зарем постојат и вакви :x :x
     
  14. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
  15. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Имав неколку вакви у фендс , и ај еднаш, двапати ама нон стоп ; може лајк... Може ама несакам! и делит одма :hai: ... На раат на чат да неможеш да се стаеш, па ако ми се допаѓа сама ќе ставам.
    И плус што ако има толку лајкови.. демек најубава е :^)
    И слична ситуација може лајк, ај ок.. а коментар? :fubar: ќе ти вратам ако ми ставиш... демек мене ми треба коментар супер си кисче :?: Еднаш се излажав и коментар да оставам и од кога ми стигнаа од сликата 54646 нотификации... без размислување ги бришам таквите и што се знам со нив и што ми се онака познаници само. ПРОСТА РАБОТА!!! ЛОШО ВРЕМЕ ДОЈДЕ
     
  16. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    колку бедно! искрено ми се повраќа кога ќе слушнам некој дека моли за таква глупост.

    ако навистина некому му се допаѓа тоа што го имаш на профил и без молење ќе те штиклира, глупо е некого да силиш, не е реално.
     
  17. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Класично молење за лајк неможам да поднесам :devil:
    Али овие лајкови што се собираат за наградни игри не ми пречат.
    И јас имам учествувано во некои и досаѓав на луѓе :lol:
    Исто и еднаш и помагав на другарка една да собере.
     
  18. shorthairandblueeyes

    shorthairandblueeyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    значи некој кога ќе ми пише ’ај стај ми лајк’ леле... зошто да молиш некој за лајк? што е важно дали му се допаѓа на некој тоа што си го постирал на фб? ако некому му се допаѓа нека стави лајк ако не немора. тоа се личности опседнати со фб што правиш цел ден? Home/Profile.... Home/Profile....досадно еј!? Фб е ок се додека не претераш со него.
     
  19. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Молењето за лајк ми е толку бедно.Се омаловажуваат за глупост, па од лајкови не се живее ;)
     
  20. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Тужно-жално...патетично..некој да моли за лајк. Па што ке молиш ако на некој му се допаѓа сликата сам ке си ставе без да му кажуваш :^)
    Ама те има ги и такви, на мене само ми стасуват на ѕат „даат линк и де ако сакаш лајк„ а ФБ треба да го зистам од такви....имам многу пријатели пораади една игра, и редно ке биде такви да одат на ремове :D