Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Молив за веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од Sw3et.Ang3l, 19 ноември 2012.

 1. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  2.094
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема ваква тема. Кој молив за исцртување на веѓи го користите? Како ја одбирате бојата? Предлози и се останато :)

  ако е дупла темата, клуч.
   
  На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  55
  Користам од Импала и сум многу задоволна како ми ги исполнува веѓите и ми дава природна боја.
   
  На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.907
  Пол:
  Женски
  До сега не сум користела молив за веѓи, искрено и не ни планирам, си ги сакам веѓите такви какви што ми се :wasntme:
   
 4. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.270
  Допаѓања:
  4.664
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  :inlove:
   
  На LaleQ и Serpentina им се допаѓа ова.
 5. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.645
  Баш фино, но не сите имаме веѓи од кои сме задоволни.
  За нагласување на веѓите ја не користам молив, ниту сенка иако многу ми се допаѓаат убаво исцртани веѓи на друг, ама себе се доживувам ко кловн, мислам дека од 10 метри ми се познава моливот или сенката, сеедно. Џабе беа милион туторијали и мејкап гаџети кога не ми се допаѓа па затоа си користам една сува, скоро па дехидрирана маскара, нежно ги поминувам и таа си пушта така малце боичка, која не се приметува и ми изгледаат доста по природно.
  И ако случајно тој ден веѓите ми се нервозни и бушави на четка за заби прскам малку лак за коса ги „прочешлувам“ и тоа е тоа.

  Можда мојот неуспех се должи на моливот или сенката, ама Аура и Голден роуз и не се така лоши марки. Како и да е задоволна сум со изгледот што го постигнувам и со маскарата, не користам веќе молив и тоа е тоа.
   
 6. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.599
  Пол:
  Женски
  Користам повремено молив за веѓи,имам од Aura и сум презадоволна :) :) :)
   
 7. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.646
  Допаѓања:
  1.705
  Имам јас од орифлејм,али не ми врши некаква работа.Или јас не знам како да ставам или не знам што е али некогаш ставам ради реда да не ми стои така да го потрошам.
   
 8. honesty

  honesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  286
  Флормар, ама не сум нешто задоволна :(
   
 9. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  И јас не користам молив како што пишува погоре како кловн се доживувам,имам убави веги па нема потреба од ништо само така малце ги “чешлам“ и тоа е се. инаку моливот на џордани голд од орифлејм е добр(мајака ми го користи па го имам пробано)
   
 10. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.172
  Допаѓања:
  4.417
  Пол:
  Женски
  Бев скептик за употребата на молив, бидејки лично имам убави, густи и темни веѓи, меѓутоа со малку моливче добиваат поелегантен изглед и полично делуваат :D
  Јас го имам пробано единствено, и сеуште го користам првото моливче на Есенс, 100 и нешто денари од ДМ, и го препорачувам.
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  јас го користам ова моливче и сум задоволна :)
   
  На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  2.094
  Пол:
  Женски
  која цена е и го има во сите парфимерии или ?
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски


  Јас го земав моливчево од Грција каде што и живеам :) Беше 14 евра , а мене ми го даде за 10 :^)
  Инаку пред 1 недела бев во Космо Тинекс како да го видов и таму , но не сум сигурна можеш да поминеш и да прашаш :)
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.288
  Допаѓања:
  12.366
  Гледам моливчиња има само црни и кафени, а ја имам светли веѓи. Смешно ли ќе изгледа со кафено моливче да ставам, оти да знам дали да порачувам. :tmi:
   
 15. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  ^ Има повеќе нијанси на кафено и црно, има и ептен светли и ептен темни. Најубаво да отидеш во парфимерија и да си пробаш директно, не нарачувај (ако мислиш на овие Oriflame, Avon) бидејќи голема е веројатноста да не си го погодиш :)
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  14.643
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  јас ова моливче го користам и сум многу задоволна, ви го препорачувам
   
  На Oleeenka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  2.094
  Пол:
  Женски
  колку му е цената на овој молив?
   
 18. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  14.643
  Пол:
  Женски
  во претходниот каталог беше 150 а сега во тековниот каталог го нема,има еден друг само тој не се остри и е помала грамажата,тој е 129 ;)
   
 19. vale.96

  vale.96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  10
  здраво сакам да прашам нешто. значи јас имам дебели и темни веѓи, како темно кафеави се..е сега дали некој знае како можам да ги направам посветли пошто ми се дебели и ептен темни нејќам толку да ми се познаваат. дали има некој да ми препорача молив или гел нешто каков било совет во врска со ова? :) фала однапред :*
   
 20. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.542
  Јас го користам моливчето на SHE, и за таа цена (60 и нешто денари), е топ! Не се познава, дава природен изглед на веѓите, плус си има четкиче за чешлање. Го има по ДМ маркетите, мислам дека се две нијанси.

  Топло препорачувам.
   
  На ViktorijaMari, LittleFairy и vale.96 им се допаѓа ова.