1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Молив за веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од Sw3et.Ang3l, 19 ноември 2012.

  1. sorbet

    sorbet Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    5.268
    @Mishela го пробав еднаш кога пазарев но не го купив зошто имам да дотрошам два гела :worried:.

    Гелчето издржа на топло, дава убава пигментација и прецизно се исцртува со него. Имам читано позитивни рецензии и плус девојката од продавницата ми го препорача, така да морам да се подновам со едно.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Nane2356

    Nane2356 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.505
    Пол:
    Женски
    Каква боја би била најдобра и ако може поточно некој молив да ми препорачате за темно кафени веѓи :)
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Зависи каква боја ти е косата.
    Јас обично бирам некое најслично до мојата боја на коса.
    Пробај некое од Голден Роуз тие најобичните моливи за веѓи.
    До 100 денари се, има преголем избор на нијанси и супер си ја вршат работата.
     
    На Nane2356 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Дали аура, гр или катрис имаат гел за веѓи?
    Од оној што е како маскара и фиксатор а воедно и боја да остава при нанесување?
     
    Последна измена: 12 август 2018
  5. sorbet

    sorbet Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    5.268
    Катрис и Голден Роуз имаат таква „маскара“ со боја, Аура имаат безбојна. Таа на Катрис ако не се лажам е само во една нијанса, додека Голден Роуз имаат повеќе нијанси.

    Исто така што имам гледано од другиве брендови: Есенс (патем ја споредуваат со Gimmie Brow на Benefit) и има две нијанси, Тренд ит ап имаат таква маскара во три нијанси, Мејбилин мислам дека има две нијанси, Инглот имаат во повеќе нијанси. Ти набројав еден куп :D.

    Јас користам од Лореал ама одамна е повлечена од продажба.
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.673
    Допаѓања:
    52.084
    Пол:
    Женски
    Дали некоја имала искуство со ова? F3326F8A-AB0A-4665-8442-F9AC5E773518.jpeg
     
    На Pandora- му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.390
    Допаѓања:
    42.627
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа сампоостречкото моливче на Голден Роуз, но за жал ми е скапо и плус многу брзо се троши:?:
    Препорачајте некое самоостречко од кое сте задоволни?
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    И Аура самоостречкото е многу убаво, ама мене и тоа ми е скапо. Околу 330 денари за толку малку...никогаш повеќе.
    Има околу 2 сантиметри гравит, ми траеше одвај месец и пол, значи стварно одвај. Ептен брзо се троши и не би го купила пак.

    Самоостречкото од Авон ми е одлично, плус често е на попуст и може да се најде за 89 или 99 денари. За тие пари е прекрасно, плус нијансата ми е скроз погодена.
    Има и некое ново самоостречко, ама и тоа е 300 денари. Јас си ја купувам старата верзија, зашто тој молив е многу поевтин и повеќе ми се исплати. :)
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.125
    Пол:
    Женски
    Јас сум презадоволна од Avon Mark perfect brow sculpting моливчето.
    [​IMG]
    Го имам во нијанса deep brown (има 5 нијанси), кремаста му е формулата, лесно се нанесува и можеш да го користиш или само за пополнување на неправилности, или за подраматичен изглед, како ќе посакаш.
    На навртување е, графит има колку 2-2.5см што и не е реално баш многу, ама сепак би го земала и понатаму зошто од сите продукти за веѓи ова досега најмногу ми се погоди.
    За цена не сум сигурна зошто го добив, не го купив, ама можеш да провериш во некој каталог :)
     
  10. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.390
    Допаѓања:
    42.627
    Пол:
    Женски
    Фала ви @Mishela и @MagsDestiny :f:
    И тоа на ГР е исто околу 300ден.
    А ако имате предлог за некое достапно во маркетите, супер ќе биде. Од Авон немам како да нарачувам.
    И ако не е самоостречко, нека е барем тенко, да не мора често да го острам:lol:
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Тоа што го ставила Магс е мислам поскапото. Варира со цената, ама никогаш не било стотина денари.

    Ако не ти се даваат многу пари а сакаш убав молив, не се воопшто лоши обичните на Голден Роуз. Јас од нив си купувам најчесто. Тој од Авон ми е при крај и зашто не ми се чека дури ми стаса моливот од Авон, ќе си купам од ГР. Мислам дека е околу сто денари.Нема баш тенок врв, ама и кога е неизострено мене ми е добро затоа што има некоја кремаста текстура па лесно се бленда и нема баш простор за правење грешки.
     
    На LollySky и Luminary им се допаѓа ова.
  12. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.125
    Пол:
    Женски
    Мишелке, баш ме заинтересира сега за цена на Avon Mark моливчето па ѕирнав, во каталог (кампања 15) стои под цена од 149 ден., ама намалено од 450 ден., што е ептен нонсенс цена за толку малку продукт :drunk:
    И дури сега се замислив колку вреди да го купувам другпат, можда ако го чекам на попуст :D
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Предлог кафено моливче со ладен подтон? Го користам моментално лонгластинг моливчето за очи на Есенс, супер е пигментирано но е со топол подтон. Го имам и тоа за веѓи најсветлото, но многу е тврдо и не можам прецизно да нанесам. Да не биде повеќе од 200 ден.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Знаев дека имаше некоја многу безврска цена, значи не било ни 300. Седум и пол евра за молив...не благодарам. :D
    Искрено не го следам варирањето на цената на овој, зашто ептен ми одговара тоа старото издание, ама и 150 не е лоша цена.
    Си мислам дека во некој претходен каталог беше околу 300-320.

    Нема врска, добро е да се знае дека го бива, ако некогаш го има вклучен во некој сет, па и не би било лошо да се лапне за 300 денари.
    Ама вака...no tnx. :|

    Да видиш од тие најобичните Голден Роуз (со четка на капачето) бр.306 дали ќе ти одговара. Не е баш кафено, повеќе би рекла некоја светло смеѓа нијанса ама би требало да ти одговара. Барем така мислам.
     
    Последна измена: 29 октомври 2018
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.972
    Допаѓања:
    260.984
    Сите самоостречки на Авон имаат топол подтон, за жал. Мене воопшто не ми се допаѓа како личат на мене.
    Преферирам ash нијанси, сега за сега на Аура користам, ама и јас мислам дека е скапо за толку малку производ.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Мислев дека ги нема веќе откако ги донеасоа новите, а тие ми беа скапи. Бојата ја видов на нет и е баш како што барам. Фала ти многу! :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допаѓа моливот на Focallure(ваљда го напишав правилно). Едина мана е што ќе чекате малку повеќе време.
     
  18. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.972
    Допаѓања:
    260.984
    Јас сум збунета со овие Фокалуре.
    Има Фокалуре што не се продава во Кина и е круелти фри, и има повисоки цени него она Фокалуре на Али.
     
  19. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Пробај го и 302, јас тој го користам.
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Мене ми го пратија од Ireland ама јас не нарачав од Алиекспрес туку од Joom. И мене ми беше чудно кога прочитав Ireland.