1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Молив за веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од Sw3et.Ang3l, 19 ноември 2012.

  1. Madilyn

    Madilyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Јас го користам, не сум нешто презадоволна. Онака за секојдневна употреба добро е :)
     
  2. PinkDramaQueen

    PinkDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Девојки а со што го дефинирате изгледот на веѓите,т.е. одкога ќе ги нацртате под веѓите ставате нешто како светла сенка :?: ?
    Не можам да дефинирам што е ТОА точно што го ставаат девојкиве по YouTube :(
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Јас откако ќе ги средам веѓите, на крај ги поминувам со безбојна маскара за да ги фиксирам. На тој начин сенката или моливчето што сум го нанесувала не се приметува затоа што се разнесува низ должината на веѓата и визуелно ја зголемува густината. Треба малку да се внимава за да не се разнесе (ако се работи со сенка) по кожата, но тоа се случува само доколку има нанесено повеќе отколку што треба.
    Светлата сенка на долната линија од веѓата е хајлајтер или мат бела сенка. Мене вака ми делува премногу вештачко, ко шминка за сценски настап.
    Целта е да се постигне природен изглед, а не претерано дефинирање на обликот со светло-сенка.
     
  4. BabyyBoo

    BabyyBoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Јас користам молив за веѓи, но го правам ептен да се ни позава. Мојот е иста боја со косата и кога ставам, ставам малку само да поправам некои недостатоци, а во случај да ставам поголема количина на едно место го разнесувам низ целата веѓа, така да не се позанава много и повторно го добивам поскауваниот природен изглед на некој начин
     
  5. davidof

    davidof Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    12
    Jас не ги цртам веѓите, ама другарка ми ги користи тие сенките за веѓи од авон и добри се. :)
     
  6. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Можеш коректор да ставиш со мала четкичка, и така плус ќе имаш по рамна линија, нема да имаш ништо рашмрљано :D
     
  7. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.722
    Допаѓања:
    3.365
    девојки може ли да се постигнат вакви веги со моливче и да ми препорачате некое? И туторијал ако има некаде зашто искрено појма немам да си ги средам со моливче :D Не ми се тенки вегите ама некако ми се кратки и бледи што знам не ми се свигаат :swear:
     

    Прикачени фајлови:

    • vegiii.jpg
      vegiii.jpg
      Големина на фајлот:
      10 KB
      Прегледи:
      244
  8. Love16

    Love16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    54

    Прво треба да ти се убаво средени вегите а потоа со моливче ги пополнуваш јас ги користам моливчињата на Golden Rose Eyebrow и многу сум задовона од нив :)


    http://www.youtube.com/watch?v=QKKcns3x2-4
    Со лесно :D
     
    На butterflysk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    Користам моливче за веќи од Голден Роуз и продавачката ми го избра, презадоволна сум.
     
  10. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    [​IMG]
    предобро нешто дефинитивно. Го земав во ДМ, незнам точно ама мислам околу 120 ден дека беше. Многу е квалитетно, трае, убав природен изглед им дава, навистина сум презадоволна
     
  11. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.550
    Допаѓања:
    59.753
    Го користам овој молив на Авон веќе неколку години, ептен сум задоволна, посебно од четката. Одлична работа ми врши.

    [​IMG]
     
  12. DelRey

    DelRey Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2013
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Женски
    ^колку пари е? :D
     
  13. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.550
    Допаѓања:
    59.753
    На Авон е околу 160-190, варира од каталог до каталог.
     
    На DelRey му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не ги цртам веѓите, само некад си ги пополнувам дискретно и неприметно со Seventeen 07 hazelnut eyebrow shaper шо си го зеам од Космо негде 180 денари мислам дека е. :)
     
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.424
    Пол:
    Женски
    Веѓиве природно црни и до сега ги пополнував со посветли нијанси (темно кафено, посветло кафено, сиво...) ама чудно ми изгледа, ко валкано и зашмрљано. Е сега купив некое црно ама па тоа баш јаки ги прави.

    Вие со баш црни веѓи ве молам препорачајте сенка, молив било што а да изгледа културно и средено, а не ко да ме цртало дете :lol:
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    !!!
     

    Прикачени фајлови:

    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Марамке, те читав пред некое време во темата за сенки, па бидејќи ја имам истата палетичка со мат сенки од Бит пазар, ќе ти кажам да пробаш со најтемните сенки од палетата или евентуално да најдеш палетичка или мат моно сенка со потемни нијанси за смоуки ајс. Конкретно овие мат се и преубаво изгледаат на веѓи. За на очите трајноста и не им е баш којзнае каква без поасална база, ама за веѓи се одлични. Јас мешам две нијанси и веѓите ми се супер сега, конечно почнав да вадам слики каде ми се познава дека всушност имам веѓи. :D

    П.С. Нанесувам со аглеста четкичка, со обичен апликатор или со премногу тенка четка не ми се допаѓа ефектот. Ниту пак со такво четче како од маскара.
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.449
    Допаѓања:
    22.754
    Пол:
    Женски
    Aura молив за веѓи, нијанса 01. Ќе се изненадиш, верувај ми. :D Конечно моливче кое не е ниту кафеаво, ниту црно, ами темно сиво.
    175 ден. мислам беше.
    И/или темно сива сенка за очи, обично претпоследната од било кое црно smokey eyes сетче.
    Јас го имам quatro-то на Gosh, и ги комбинирам овие две работи наизменично.
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  19. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.424
    Пол:
    Женски
    Мишелке пробав со апликаторот кој го има во сенките, чисто за да видам боите какви ќе бидат и многу сум ти благодарна за предлогов.
    Измешав црната и таа до неа, па малку за осветлување додадов од горе третата. Одлично изгледа како боја, само треба да најдам соодветен апликатор т.е да си купам четка :)

    senza.parole благодарам, ќе го пробам и тој. Се ми се чини дека го потфатив ама се откажав ни јас не знам зошто :lol:
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Баш ме радува Марамке, мене сенкиве ме направија ептен среќна, конечно добив убави веѓи кои не изгледаат како излиени по калап, а сепак се уредни. Кога убаво ќе изблендаш со четкичката, нема да се познава дека си ги пополнувала.
    Барем мене до сега никоја не ме прашала, сите се залетуваат со прашањето кај која козметичарка сум ги правела веѓите. :lol:
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.