1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Молив за очи

Дискусија во 'Лице' започната од blue.rose, 23 април 2010.

  1. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Моливче користам задолжително и тоа црно. Ако не ставам ми се чини ко слепа сум во очите :geek: . Инаку моето е марка Trendy, дрвено е и многу убаво црни. Морав да го пофалам :)
     
  2. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    јас постојано користам црно моливче и тоа само од GOSH, стварно убаво ја исцртава линијата исто како туш да си ставила и најбитно не се размачкува :) им го препорачувам на сите да купат вакво и ќе се уверат ;) :*
     
  3. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    gledam mnogu devojki se zadovolni od kreoncinjata na GOSH moram da si kupam imam sekakvi probuvano ama za saat gi snemuva od okoto ili se rastecuvaat ili ne crtaat ubavo imam koristeno aura,golden rose,trendi,impala i neznam kakvo uste ne zbiram kolekcija molivi hehe sto po 2 pati sum stavila a najcesto koristam za vikend no ke si kupam obavezno po koja cena se dvizat znae nekoj ups ke zaboravev na bourjois mnogu gi falat crnite molivi deka stoele po cel den ima li nekoj koristeno takvo
     
  4. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Секогаш кога се шминкам ставам обавезно моливче за очи. Скоро си купив едно од Авон ама ми се чини несоодветно. Се размачкува растопува некако...ужас. После 1 саат и воопшто го нема. Инаку обожавам моливчиња за очи, го истакнуваат некако окото, привлечно го прават. :)
     
  5. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    се зависи до кожата мене примере црното моливче од авон ми стои по цел ден а тоа на гош одма ми се размачкува :)
     
  6. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    sekojdnevno korsitam crno molivce za oci! bez razlika dali stanuva za dnevna sminka ili sminka za vecerno izleguvanje mene molivot mi e zadolzitelen... :)
     
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    јас пак користам туш за исцртување на очите, на горниот капак. Моливче ставам доле понекогаш, кога сакам многу да ги затемнам. Пoследново што го земав е од Beauty Shop, Carlo di roma и ми се допаѓа, го користам веќе 2 месеца.
     
  8. Chic

    Chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Не користам крееон. многу ме нервира коа ќе ми се размачка и престанав да го користам. ставам само на горниот капак и поради фактот дека имам темни големи очи. немам потреба за потенцирање. за очи само туш почесто и маскара СЕКОГАШ! и ретко сенки :))
     
  9. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    devojki daj preporacajte mi dobro belo kreonce imam edno broklin mislam se vikase mi stvara alergija na ocite kako vampir sum posle aj koj ima koristeno nekoj ubavo kreonce i dolgo da trae neka kaze pozzz
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    јас сега си порачав од авон лилјаково кремасто моливче па ќе видам како ќе изгледа, важно на типката од каталогот беше прекрасно :D па да пробам
     
  11. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    не можам да се замислам без молив за очи го користам 2 страното моливче за очи од авон
     
    На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Користам црн молив за очи од oriflame, a исто така користам двобојно моливче од oriflame со нијанса сиво и бело.
    Одамна ги користам и многу сум задоволна.
     
  13. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    golden rose :) :)
     
  14. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Користам Црно моливче Лореал, Плаво на Голден роус и Зелено на Авон Презадоволна сум
     
  15. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Bourjois Black and White го обожавам! многу убаво црта и си ги користам и двете бои со црната правам тенка линија на горниот капак и до половина на долниот капак, после со бело низ цел долен капак и на внатрешните делови од окото. Окото е дефинирано, а погледот нежен ;)
     
    На babyblue му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Секој ден имам моливче,се разбира бојата зависи од облеката,но најчесто ставам црно,плаво,сиво и виолетово
     
  17. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    јас од нив порачав сино и бело и ми стигна сребренкасто со тиркизно, ама сепак е убо, малку отпојќе кремасто ама ок, инаку од истата колекција го имам тушот ( со маскара од другата страна) и е 5ка, а инаку најубо моливче ми е emily 101(не е дрвено туку црно е целото внатре) прво ми се фате в парфимерија и убо ми се виде, а и дерматолошки е тестирано и повеќе не го менувам, инаку и од golden rose е убо претходно имав такво ама ова ми е поубо, инаку од овие во боја никако да си погодам или многу остри или многу кремасти ретко да ми се погоди некое :worried:
     
  18. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Ќе може да ми препорачате добар молив за очи, црн да биде?! :)
     
  19. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.084
    Допаѓања:
    6.783
    Пол:
    Женски
    Никогаш не излегувам од дома без црн креон на долниот капак...некако ми прерасна во навика...
    Понекогаш за излегување ставам и на горниот и на долниот капак само црн креон.Имам моливчиња во разни бои,ама црниот ми е најчесто користен.Моментално имам едно златно на бруклин и двострано на авон (зелено-црно) од тие долгите цветни...
     
  20. LittleMissSunshine

    LittleMissSunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    22
    Manhattan- x act eyeliner долго трае и не се размачкува