Молив за очи

Дискусија во 'Лице' започната од blue.rose, 23 април 2010.

 1. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  197
  Никогаш не излегувам од дома без креон...некогаш користам црн некогаш темно кафеав
   
 2. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Очите ги исцртувам со црно моливче BRUKLIN. Одлично ги истакнува очите , а и лесно се отстранува . :D
   
 3. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
   
 4. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Користам моливчиња , имам црно , бело, зелено, сино ...ама освен црното и белото ептен ретко другиве бои ,скоро не ги ни користам воопшто .Имам испробано од Авон , Орифлејм,Голден роус,Лореал...Последното моливче што го купив беше црно на Аура и ептен сум задоволна преубаво е ,уште едно ќе си купам деновиве :)
   
 5. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  користев црно моливче од оriflame ( eye intensity) и бев задоволно... но откако си купив туш за очи го баталив моливчето.. изгледа многу подобро, стои подолго на очите.. не се размачкува.. одлично е.. :)
   
 6. Street.chic

  Street.chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  24
  Crno samoostrecko molivce za oci od AVON.... ;)
   
  На Lady01 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lady01

  Lady01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  8
 8. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  Моливчињата за очи најмногу ги користам, па поради тоа ги имам во различни бои: бела, сина, црна, кафеава, виолетова, зелена и сива :) (сите од avon)
   
 9. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  обожавам моливчиња за очи, па затоа и ги имам во многу бои-сино, тиркиз, сиво, црно, некоја бисерна нијанса, лилаково, кафеаво, и 2 зелени нијанси. За излегување ги комбинирам со сенки :)
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.820
  Пол:
  Женски
  користам само црно моливче, и тоа дво страното од авон. веќе долго време го користам и презадоволна сум. го нанесувам само на горниот дел од капакот, а на долниот дел ставам ептен малку на крајот и тоа го изедначувам со маскарата.
  не користам секој ден моливче, само за викенд ставам или некое посебно излегување :angel:
  ама затоа пак без маскара никаде :$
   
 11. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Си го порачав ова моливче од Авон , се надевам дека добро ќе се покаже :)
  [​IMG]
   
  На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  користам црно моливче и само од долу ставам позз
   
 13. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  18.961
  Пол:
  Женски
  Го имам ова моливче и сум презадоволна од него !
   
 14. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  досега ме нема изневерено одличен е и презадоволна сум
  [​IMG]
   
 15. aleksandra11

  aleksandra11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Го користам јас и сум многу задоволна многу убаво се црта :)
   

  Прикачени фајлови:

  • picture-516.png
   picture-516.png
   Големина на фајлот:
   52,9 KB
   Прегледи:
   265
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  Најчесто користам црно моливче Moda и сум многу задоволна, нанесувам само на долниот капак а исто така користам и темно сино моливче од Golden Rose.
   
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.649
  Пол:
  Женски
  Молив користам често. Не секој ден, ама често. Имам црно, сиво, сино, зелено, бело, златно и розево. Најчесто ставам црно, сиво или сино. Горниот капак го исцртувам цел, а на долниот дел ставам до половина. ПОрано ставав и внатре, но веќе 2 год. дали 2 или 3 пати сум ставила.
   
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  и јас го имам ова, супер ми е :)
   
 19. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688

  И јас го порачав ова моливче само кафеаво и мило ми е што слушам дека е убаво :)
   
 20. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Користам црн молив за очи, го ставам и на горен и на долен капак, понекогаш користам и туш, скоро секој ден ставам освен ако не ме степа некоја мрза :rofl: