1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Молитва

Дискусија во 'Канта' започната од Farasha, 18 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Farasha

  Farasha Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  19
  Дали знаеме да се молиме ?
  Како треба една молитва да изгледа?
  Дали повторуваме едни исти зборови како научен текст или навистина се молиме?
   
 2. Farasha

  Farasha Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  19
  Оче наш ...кој си на небесата
  да се свети името твое
  да дојде царството твое...
  Татко наш, ти благодарам за искрената љубов
  што ни ја даруваш секој ден несебично
  благодарам затоа што си непроменлив
  ист од вечноста до вечноста
  Исусе Боже благодарам за уште еден нов ден во кој што можам уште
  подобро да те запознаам проучувајки го словото твое
  притоа Татко помогни ми да го прегазам моето "Jас" и СЕ да биде по волјата твоја
  затоа што само Ти Исусе знаеш кои се нашите потреби и што е најдоброто за нас
  Се предавам во Твоите раце Татко како неоформен камен Ти Боже да ме извајаш одново
  Помогни му на моето неверие..и прости ми ги сите оние намерни и ненамерни грешки кои секојдневно
  ги правам
  Се молам во Христово име
  а тебе нека ти е вечна слава и фала
  АМИН
   
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.041
  religija/molitva-t1544/
  Еве ти веќе постоечка тема.Пред да отвараш нова прво добро разгледај дали веќе има иста таква.
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.