Молчи, молчи (Бека Фицпатрик)

Дискусија во 'Книги' започната од s.t.e.f.a.n.j.a, 20 февруари 2012.

 1. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  Една заклетва
  Еден паднат ангел
  Една збранета љубов
  ова е една прекрасна книга
  Ваши впечатоци...
   
  На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.564
  Дали од преобемниот увод или од опсежната нарација или деликатната сеопфатност на ликовите, или комбинацијата на се‘ претходно наброено, јас просто замолчев и немам што повеќе да додадам.
   
  На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  5.320
  Пол:
  Женски
  Добар refresh после „Самрак“ и останатите саги. Многу ми се допадна, и баш сакам да ги прочитам и другите две продолженија. Инаку, по описот, Печ звучи прилично секси, зар не ? ;)
   
  На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  3.173
  Пол:
  Женски
  Нема што повеќе да додадам :| Едвај чекам да ги прочитам Крешендо и Тишина :)
   
  На СноуБол90 и ocila им се допаѓа ова.
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Ја имам читано и многу ми се допадна а на некои настани и плачев..............
   
  На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Дали поради тоа што прво ја читав Самрак која ептен ми се допадна, оваа не ми се многу допадна. Незнам можеби тоа е поради големата сличност со Самрак само што овде стануваше збор за паднат анѓел, не за вампир.
   
 7. Jowe

  Jowe Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  Ja прочитав минатата година и сум презадоволна.На секого му ја препорачувам.Ина4е Јордановска-К Печ навистина звучи така :D
   
 8. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  И јас пред книгава ја имав читано Самрак, но искрено мене повеќе ми се допадна Молчи, Молчи.. И ликовите, и начинот на пишување, и мистеријата - СЕ беше подобро!! :clap: За книгава, едвај чекам да ги прочитам наредните делови..

  Инаку, јас не би ја споредила толку со Самрак, туку повеќе со друга сага - Existence - Abby Glines. Ја нема на македонски, јас ја читав на шпнаски, сигурна сум дека можете да ја најдете и на англиски. Па кој читал - ќе знае за што зборувам!
   
 9. KetichSalvatore

  KetichSalvatore Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Тишина е третиот дел ?
   
 10. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  Да но не можам да го најдам, а баш би сакала да го прочитам.
   
 11. СноуБол90

  СноуБол90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2017
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  Јас ја прочитав Крешендо и Молчи Молчи, Книгата е врв!
   
 12. beauty007

  beauty007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  Сите три дела се прекрасни ми ги надмина очекувањата. Топло ги препорачувам.