1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Молчи, молчи (Бека Фицпатрик)

Дискусија во 'Книги' започната од s.t.e.f.a.n.j.a, 20 февруари 2012.

 1. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  Една заклетва
  Еден паднат ангел
  Една збранета љубов
  ова е една прекрасна книга
  Ваши впечатоци...
   
  На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.576
  Дали од преобемниот увод или од опсежната нарација или деликатната сеопфатност на ликовите, или комбинацијата на се‘ претходно наброено, јас просто замолчев и немам што повеќе да додадам.
   
  На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  6.138
  Пол:
  Женски
  Добар refresh после „Самрак“ и останатите саги. Многу ми се допадна, и баш сакам да ги прочитам и другите две продолженија. Инаку, по описот, Печ звучи прилично секси, зар не ? ;)
   
  На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  4.281
  Пол:
  Женски
  Нема што повеќе да додадам :| Едвај чекам да ги прочитам Крешендо и Тишина :)
   
  На СноуБол90 и ocila им се допаѓа ова.
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Ја имам читано и многу ми се допадна а на некои настани и плачев..............
   
  На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Дали поради тоа што прво ја читав Самрак која ептен ми се допадна, оваа не ми се многу допадна. Незнам можеби тоа е поради големата сличност со Самрак само што овде стануваше збор за паднат анѓел, не за вампир.
   
 7. Jowe

  Jowe Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  Ja прочитав минатата година и сум презадоволна.На секого му ја препорачувам.Ина4е Јордановска-К Печ навистина звучи така :D
   
 8. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  И јас пред книгава ја имав читано Самрак, но искрено мене повеќе ми се допадна Молчи, Молчи.. И ликовите, и начинот на пишување, и мистеријата - СЕ беше подобро!! :clap: За книгава, едвај чекам да ги прочитам наредните делови..

  Инаку, јас не би ја споредила толку со Самрак, туку повеќе со друга сага - Existence - Abby Glines. Ја нема на македонски, јас ја читав на шпнаски, сигурна сум дека можете да ја најдете и на англиски. Па кој читал - ќе знае за што зборувам!
   
 9. KetichSalvatore

  KetichSalvatore Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Тишина е третиот дел ?
   
 10. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Да но не можам да го најдам, а баш би сакала да го прочитам.
   
 11. СноуБол90

  СноуБол90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2017
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  Јас ја прочитав Крешендо и Молчи Молчи, Книгата е врв!
   
 12. beauty007

  beauty007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  Сите три дела се прекрасни ми ги надмина очекувањата. Топло ги препорачувам.