1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моментално читам...

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Angelche, 20 јуни 2010.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Бидејќи во темата ''Последна прочитана книга'', знаеме да забегаме и да напишеме, моментално ја читам таа и таа книга, решив да направам посебна тема во која што ќе можеме да напишеме која книга/ роман го/ја читаме моментално и критики за истиот/истата.

  Јас моментално ја читам Оркански Височини. Ах Кети, Кетерин, ѓавол жена. :devil:
   
  На monalisa, Vasilisa, ZoeRaivotar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Паднати ангели од Нора Робертс. По препорака на библиотекарката.
  Не би знаела што повеќе да напишам за книгава, пошто на сам почеток сум.
   
  На KittyCat84, ZoeRaivotar и Viki.i им се допаѓа ова.
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  ^Убава книга Хипи ;) Кога ќе ја читаш ќе ти замириса на јадењата што се готват во гостилницата :lol:
  **
  Јас почнав да ја читам Ана Каренина од Толстој. Мислам дека на самиот почеток се изгубив. Ако романов е полифоничен (а верувам дека ќе е таков бидејќи е ооообемен).. ауч!
   
  На Irina_Ina97, brokenHeartgirl, ZoeRaivotar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Моментално ја читам Кога срцето зборува од Марија Луис Фишер
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Вероника реши да умре-Пауло Коељо
  а ана каренина е преубава,два пати ја имам читано и трет пат би ја чита :D ла
   
  На 26maki18, Евроазија, Еме 22 и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Rosy

  Rosy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  16
  И јас ја читам Вероника реши да умре :)
   
  На Еме 22 и LaleQ им се допаѓа ова.
 7. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  мојата борба- хитлер :rock:
   
  На metalhead му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  моментално ја читам шангај бејби, а потоа мислам да ја прочитам алхемичарот
   
  На Anacid, metalhead и s1a1n1d1r1a1 им се допаѓа ова.
 9. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  4.402
  Допаѓања:
  10.158
  Пол:
  Женски
  City of bones-Michael Connely.На англиски ја читам и затоа само со речникот во рака сум ,ама ептен се учи вака.Иначе е крими-роман и изобилува со тензија и напетост.
   
  На Natalian и anamarija..xD им се допаѓа ова.
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Музика и тишина-Роуз Тремејн. Солиден почеток.
   
  На Aleksandrushka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Моментално ја читам Шагринска кожа од Оноде Де Балзак. Сеуште сум на почеток, ама според тоа што го прочитав мислам дека ќе ме воодушеви, исто како што ме воодушевиле и другите негови книги.
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Америка од Жарко Кујунџиски.
  Првите 35 страници ветуваат солидна книга, па ќе видиме.
   
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Моментално ја читам Ана Каренина, првиот дел. Си ја купив кога одеше со весник, 20 денари беше. Иако не ја сакам многу руската книжевност си реков сигурно вреди да се има прочитано нешто од Толстој. Па се надевам ќе ми се допадне
   
  На Viki.i му/ѝ се допаѓа ова.
 14. womaninwhite

  womaninwhite Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  13
  Јади, Моли се, Уживај - духовност, емоции, но и хумор и забава. ;)
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 15. AngelGirl

  AngelGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  78
  Моќта на подсвеста - Џозеф Марфи ;)
   
  На WannaBDreamer, ColoursOfTheRainbow, LaleQ и 2 други им се допаѓа ова.
 16. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  zatoa sto te ljubam od gijom miso...
   
  На *Buba*, Меда989, tina-63 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  :y:
  Од вчера почнав да ја читам Жени и љубовници од Џејн Елизабет Варли...
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  „Insomnia“ од Димитрие Дурацовски
  Книгава е како еден дневник на авторот воден во времетраење од една година.
  Ама некако е... некако.
   
  На Jeny му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mimi.nixa

  Mimi.nixa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  Вчера почнав да ја читам Толкување на убиство..книгава е направена за мене..совршен спој на психологија,убиства, мистерии, секс...Сите случувања поврзани со Зигмунд Фроид,Јунг и Ференчи се вистинити, додека убиствата се измислени од авторот кој пишува во прво лице и е американски психолог кој ги запознава европскиве психолози и заедно ги решаваат убиствата со помош на теориите на Фроид..едноставно прекрасна книга.
   
  На Anacid, Natalian, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Супер девојка - Томе Арсовски

  Јас читам по трет пат. Тинејџерска е ама многуууу ми се свиѓа 8)
   
  На Natalian и Stoimenovska им се допаѓа ова.