Моменти кога сте се засрамиле пред родителите

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од BarbaraMorii, 21 јануари 2011.

 1. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Κога го пуκнав несаκајκи пρозоρецот на κомшиите (беше κога бев 6-7 годишна возρаст одпρилиκа). Κога излезе мајκа ми по надвоρ и виκаше κаде е таа будалата Фоρевеρ, дојди ваму не се κρиј. После ме фати и ме κазни дома :lol:. И уште многу ситници во денешно вρеме. Ваκа навистина да се засρамам не сум се засρамила. Внимавам да не дојде до тоа :$.
   
 2. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  48
  Кога мајками дозна кој ми е дечко до ден денес ме заебава :fubar:
   
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  7.593
  Пол:
  Женски
  ха ха ха и мене исто :D
   
 4. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.352
  Пол:
  Женски
  Кога ме фати со цигара ќе умрев од срам(татко ми)
   
 5. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.258
  Случкава беше одамна, шо имам обичај јас да речам девеес друга... :D

  Летно време, со другарка седнати кај неа у соба по еден прслук јер жешко, вртиме некој бош тинејџерски муабети, и не знам како дојде до тоа, оваа почна да ми се жали како тогашниот дечко не можел да ја задоволи. Ми вика
  Пер глуп е. Застанувам ја на ѕид, и му викам фати ми ги нозете, а овој ме прашува нагоре или странично.
  И јас, како бе странично? И оваа: де, стани да ти покажам. Станувам јас, у надеж дека ќе научам некоја нова камасутра поза, се залепувам за орманот, оваа ме фаќа под колениците, се доближува до менe и ми вика еве вака, сфаќаш? И само што го рече тоа, во истиот момент улетува татко и. Значи човеков се фрапира. Промрморе нештo, на што од паника не се сеќавам и фати џенем со брзина на светлината.
  Значи како тогаш што ме изел блам, ми се чини никад.
  После тоа и зборел демек млади сте сфаќам дека сакате да пробате нови ствари, ама треба да бидете информирани бла бла...Абе цепажи. :rofl:

  Друга дешавка, ама ова сега тазе е.
  Пред некој месец се договоривме со другар да одиме заедно од сабајле на факултет, и притоа тој да ме чека долу пред зграда бидејќи близу живееме. Ме чекал човеков, ама после извесно време откако вишол дека не се симнувам се качува, ми упаѓа у соба и почнува тука да ме тресе, буди пусти, а јас абер немам. Виде не виде зимање чашата вода од фиока која си ја оставам навечер за во случај да ожеднам, и право кај мене врз глава. Во истиот момент мајка ми влегува во соба и женава ваква. :o Требаше време дур се објасниме...Касневме на испитот, али јебига.
   
  Последна измена: 6 август 2015
  На candy.cane, Brinetka, Smilleeeeee и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.893
  Пол:
  Женски
  Пред некоја недела се засрамив од татко ми..
  Беше дечко ми овде и ајде да го испратам до кола и овој пред да влези во кола ме повлече и бакнежи ова она и ме удри по задник :$ си влезе кола и си замина, кога се свртив да си влезам дома го видов татко ми на тераса стоеше пушеше цигара.
   
  На candy.cane, Osamena devojka и WarriorAngel им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  50.014
  Пол:
  Женски
  Долг период нема такво нешто, но паметам татко ми два пати ми влезе во ВЦ |(
   
 8. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.690
  Пол:
  Женски
  Јас се усрамив пред мајка ми кога другарка ми и кажа дека имам дечко :$ Другарка ми беше дојдена на поседок кај мене(заедно со нејзината мајка,она па е другарка ма мајка ми ☺ )..и сега ми беше срам како да и кажам на мајка ми дека имам дечко(бидејќи мајка и на другаркава моја знаеше за ќерка си,а мајка ми за мене не знаеше)..И сега мајкиве си прават муабет,она и кажува на мајка ми како ќерка и(то ес друкарка ми)добила поклон блуза од мајката на нејзиниот дечко итн..И како шо бевме договорени со другарка ми да се вмеша во разговорот со нив и така да каже за мене пред мајка ми,ии луѓе опасна коа му ја распали:o велејќи:Ааа вие незнаете за свекрвата на LadyInTheDark ,поо цели денови ја гледала на сликите по фб!:rofl::rofl:
  (Јас се вцрвив од срам не ни влегов во дневната,само слушав и се смеев)и овие си продолжуваат со разговорот..
  И мајка ми:Аа затоа јас гледам на ноктите пишала едно име се чудев што е
  Мајка и на другарка ми:Аи кое е тоа дете од каде е..
  Другарка ми:Ее од Битола,многу интересно дете и двајцата се слични
  Мајка ми:Аа па не кажа таа,ништо не ми кажува прв пат слушам од тебе!
  И кога му распалија блаблабла глупости за мене и за дечко ми,другарка ми ко шо е дрдорка:lol:не знае да запре..:lol:
  Ја одбегавав тогаш мајка ми и случајно ме начека во ходникот и ми вели:Аа ти си фатила дечко а не кажуваш се правиш важна:P...ме зезаа долго време јас се срамев се срамев до бескрај:$:$:lol:
   
 9. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Што видоа мој провокативни слики што му ги пратив на мојот бивш
   
 10. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Машки
  kako stasaa do niv :o
   
 11. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.610
  Пол:
  Женски
  Убаво ме изнасмеа темата :lol:

  Ми текна на еден резил, а и сега ме фаќа срам вака кога се сеќавам.

  Седиме јас и другарка ми кај мене во соба и си планиравме што ќе правиме, како ќе правиме кога ќе бидеме цимерки за на факс сами во друг град. Од пуста досада, зема другарка ми ливче, пишува песна за тоа, урламе од смеење и паметам во една од строфите се спомнуваше sex, drugs, rock and roll.. Демек :rofl:.
  Oдлучивме да одиме до продавница, арно ама ливчето глупата јас го заборавив на маса, а мајка ми во меѓу време да влезе и да го прочита и со пенкало на крај на песната ни пишала заклучок: „Ќе видиш ти sex, drugs, rock and roll ко ќе ти го пуштам татко ти во ниедно време таму.“ И го оставила и си заминала. :rofl::rofl::rofl:

  Не знаев како да се појавам пред неа :$.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Hahahaha i mene istoto mi se sluci ednas
   
 13. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Вака, кога бев мала незнам од кај сум го слушнала изразот "МИ ДРЕМА" и му го треснав на шефот, кога ме праша што ми дремело, во истиот момент добив една врела!
   
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  19.241
  Пол:
  Женски
  Оф , бев шесто одделение . Беше зима а јас имав многу за учење тој викенд , и не излегов со другарките , а ми се пиеше вино ненормално . А татко ми , си купувал ракии и вина уште од времето на Југославија , и дома имаме една масичка полна со алкохол . Значи , ни срам ни перде му реков на човекот : " Мене ми се пие вино ". Човеков ме погледна зачудено : " Ти Крејзи сериозно или се шегуваш? Де почекај , има уште 2 месеци до први април :?: " ( инаку беше средина / крај на јануар ) . Јас озбилна ко мртовец , ми се пие вино и точка .

  Виде не виде , ме прати горе да земам , згора на тоа си бирав пола саат :devil: . Одбрав едни мало розе вино и слегов . Татко ми ми вика: " ја мислев се премисли :D " . И сме седнале татко и ќерка на маса , пиеме вино и мезиме нешто , а мајка ми застанала од стра и се крсти :| . После неколку дена , ми беше срам малку зошто тоа беше прв алкохол кој сум го пробала и ме " фати " , па татко ми играше мајтапи со мене :D . Ме тераше да стојам на една нога а јас паднав (facepalm)
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 15. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.374
  Допаѓања:
  4.969
  Пол:
  Женски
  хахахха пред неколку години ми се шекна телефонот и наместо на порака да му врнам да досадниот бивши таа порака сум и ја пишала на мајками и ден денес се срамам поради тоа ахаххахх :D
   
 16. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  19.241
  Пол:
  Женски
  Ќе се самоцитирам ( ми снема батерија вчера :drunk: ) бидејќи не можам да редактирам :| .

  Друга случка кога се имам засрамено и пред мајка ми и пред татко ми беше кога дојде тогашниот дечко ( сега сопруг ) кај мене во двор . Мајка ми го видела и предходно , ама се навечер и не излегуваше надвор ( демек да не го засрами ) ама овој бил на базен кај мене у близина , па намина да се видиме ( со другар ) . И си пиеме ние кафе , кад одједном :o татко ми си доаѓа од смена :| . Ништо се поздрави со дечкиве , и си влезе внатре . Ама затоа ја прашувал мајка ми кој од двајцата ми е дечко :devil: . Ме утепаа од зафркавање после " па викни го зетот внатре , да го запознаеме :tmi::drunk: " . Пропаднав(facepalm) .

  Еднаш пред татко му се имам засрамено . Имаше мм билјард уште кога бевме дечко и девојка , јас на гости кај другарка у Тетово и сега ќе сме пиеле пиво у билјардов . Пиевме што пиевме ( свекор ми возеше такси тогаш ) , му завршила смената и ооп не осветли нешто . И вика овој : " лелеее Б*** , скриј го лицето ќе ме прашува после " . Секако се скрив , ама џабе веќе ме видел :drunk:
   
  Последна измена: 22 јуни 2019
 17. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  9.605
  Пол:
  Женски
  На телефон во последно време ми излегуваат многу вируси, од симнување музика и гледање порничи :rofl:
  Пред некој ден, тато ме замоли да му видам нешто на интернет и му викам земи го слободно телефонот види си... И по една минута, ми вика дојди малце..Одам ја, гледам на екранот машки полов орган и доле пишува 3 цм за една недела... Абе во земја пропаднав:rofl::rofl:
   
  На SunnyGirl2, Brinetka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.