1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моменти кога сте се засрамиле пред родителите

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од BarbaraMorii, 21 јануари 2011.

  1. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Κога го пуκнав несаκајκи пρозоρецот на κомшиите (беше κога бев 6-7 годишна возρаст одпρилиκа). Κога излезе мајκа ми по надвоρ и виκаше κаде е таа будалата Фоρевеρ, дојди ваму не се κρиј. После ме фати и ме κазни дома :lol:. И уште многу ситници во денешно вρеме. Ваκа навистина да се засρамам не сум се засρамила. Внимавам да не дојде до тоа :$.
     
  2. Makeup

    Makeup Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    50
    Кога мајками дозна кој ми е дечко до ден денес ме заебава :fubar:
     
  3. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    ха ха ха и мене исто :D
     
  4. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Кога ме фати со цигара ќе умрев од срам(татко ми)
     
  5. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Случкава беше одамна, шо имам обичај јас да речам девеес друга... :D

    Летно време, со другарка седнати кај неа у соба по еден прслук јер жешко, вртиме некој бош тинејџерски муабети, и не знам како дојде до тоа, оваа почна да ми се жали како тогашниот дечко не можел да ја задоволи. Ми вика
    Пер глуп е. Застанувам ја на ѕид, и му викам фати ми ги нозете, а овој ме прашува нагоре или странично.
    И јас, како бе странично? И оваа: де, стани да ти покажам. Станувам јас, у надеж дека ќе научам некоја нова камасутра поза, се залепувам за орманот, оваа ме фаќа под колениците, се доближува до менe и ми вика еве вака, сфаќаш? И само што го рече тоа, во истиот момент улетува татко и. Значи човеков се фрапира. Промрморе нештo, на што од паника не се сеќавам и фати џенем со брзина на светлината.
    Значи како тогаш што ме изел блам, ми се чини никад.
    После тоа и зборел демек млади сте сфаќам дека сакате да пробате нови ствари, ама треба да бидете информирани бла бла...Абе цепажи. :rofl:

    Друга дешавка, ама ова сега тазе е.
    Пред некој месец се договоривме со другар да одиме заедно од сабајле на факултет, и притоа тој да ме чека долу пред зграда бидејќи близу живееме. Ме чекал човеков, ама после извесно време откако вишол дека не се симнувам се качува, ми упаѓа у соба и почнува тука да ме тресе, буди пусти, а јас абер немам. Виде не виде зимање чашата вода од фиока која си ја оставам навечер за во случај да ожеднам, и право кај мене врз глава. Во истиот момент мајка ми влегува во соба и женава ваква. :o Требаше време дур се објасниме...Касневме на испитот, али јебига.
     
    Последна измена: 6 август 2015
    На candy.cane, Brinetka, Smilleeeeee и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Пред некоја недела се засрамив од татко ми..
    Беше дечко ми овде и ајде да го испратам до кола и овој пред да влези во кола ме повлече и бакнежи ова она и ме удри по задник :$ си влезе кола и си замина, кога се свртив да си влезам дома го видов татко ми на тераса стоеше пушеше цигара.
     
    На candy.cane, Osamena devojka и WarriorAngel им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.432
    Пол:
    Женски
    Долг период нема такво нешто, но паметам татко ми два пати ми влезе во ВЦ |(
     
  8. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Јас се усрамив пред мајка ми кога другарка ми и кажа дека имам дечко :$ Другарка ми беше дојдена на поседок кај мене(заедно со нејзината мајка,она па е другарка ма мајка ми ☺ )..и сега ми беше срам како да и кажам на мајка ми дека имам дечко(бидејќи мајка и на другаркава моја знаеше за ќерка си,а мајка ми за мене не знаеше)..И сега мајкиве си прават муабет,она и кажува на мајка ми како ќерка и(то ес друкарка ми)добила поклон блуза од мајката на нејзиниот дечко итн..И како шо бевме договорени со другарка ми да се вмеша во разговорот со нив и така да каже за мене пред мајка ми,ии луѓе опасна коа му ја распали:o велејќи:Ааа вие незнаете за свекрвата на LadyInTheDark ,поо цели денови ја гледала на сликите по фб!:rofl::rofl:
    (Јас се вцрвив од срам не ни влегов во дневната,само слушав и се смеев)и овие си продолжуваат со разговорот..
    И мајка ми:Аа затоа јас гледам на ноктите пишала едно име се чудев што е
    Мајка и на другарка ми:Аи кое е тоа дете од каде е..
    Другарка ми:Ее од Битола,многу интересно дете и двајцата се слични
    Мајка ми:Аа па не кажа таа,ништо не ми кажува прв пат слушам од тебе!
    И кога му распалија блаблабла глупости за мене и за дечко ми,другарка ми ко шо е дрдорка:lol:не знае да запре..:lol:
    Ја одбегавав тогаш мајка ми и случајно ме начека во ходникот и ми вели:Аа ти си фатила дечко а не кажуваш се правиш важна:P...ме зезаа долго време јас се срамев се срамев до бескрај:$:$:lol:
     
  9. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Што видоа мој провокативни слики што му ги пратив на мојот бивш
     
  10. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    kako stasaa do niv :o
     
  11. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Убаво ме изнасмеа темата :lol:

    Ми текна на еден резил, а и сега ме фаќа срам вака кога се сеќавам.

    Седиме јас и другарка ми кај мене во соба и си планиравме што ќе правиме, како ќе правиме кога ќе бидеме цимерки за на факс сами во друг град. Од пуста досада, зема другарка ми ливче, пишува песна за тоа, урламе од смеење и паметам во една од строфите се спомнуваше sex, drugs, rock and roll.. Демек :rofl:.
    Oдлучивме да одиме до продавница, арно ама ливчето глупата јас го заборавив на маса, а мајка ми во меѓу време да влезе и да го прочита и со пенкало на крај на песната ни пишала заклучок: „Ќе видиш ти sex, drugs, rock and roll ко ќе ти го пуштам татко ти во ниедно време таму.“ И го оставила и си заминала. :rofl::rofl::rofl:

    Не знаев како да се појавам пред неа :$.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Osamena devojka

    Osamena devojka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2018
    Пораки:
    438
    Допаѓања:
    3.411
    Пол:
    Женски
    Hahahaha i mene istoto mi se sluci ednas
     
  13. Elinora

    Elinora Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    550
    Пол:
    Женски
    Вака, кога бев мала незнам од кај сум го слушнала изразот "МИ ДРЕМА" и му го треснав на шефот, кога ме праша што ми дремело, во истиот момент добив една врела!
     
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Оф , бев шесто одделение . Беше зима а јас имав многу за учење тој викенд , и не излегов со другарките , а ми се пиеше вино ненормално . А татко ми , си купувал ракии и вина уште од времето на Југославија , и дома имаме една масичка полна со алкохол . Значи , ни срам ни перде му реков на човекот : " Мене ми се пие вино ". Човеков ме погледна зачудено : " Ти Крејзи сериозно или се шегуваш? Де почекај , има уште 2 месеци до први април :?: " ( инаку беше средина / крај на јануар ) . Јас озбилна ко мртовец , ми се пие вино и точка .

    Виде не виде , ме прати горе да земам , згора на тоа си бирав пола саат :devil: . Одбрав едни мало розе вино и слегов . Татко ми ми вика: " ја мислев се премисли :D " . И сме седнале татко и ќерка на маса , пиеме вино и мезиме нешто , а мајка ми застанала од стра и се крсти :| . После неколку дена , ми беше срам малку зошто тоа беше прв алкохол кој сум го пробала и ме " фати " , па татко ми играше мајтапи со мене :D . Ме тераше да стојам на една нога а јас паднав (facepalm)
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  15. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    хахахха пред неколку години ми се шекна телефонот и наместо на порака да му врнам да досадниот бивши таа порака сум и ја пишала на мајками и ден денес се срамам поради тоа ахаххахх :D
     
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Ќе се самоцитирам ( ми снема батерија вчера :drunk: ) бидејќи не можам да редактирам :| .

    Друга случка кога се имам засрамено и пред мајка ми и пред татко ми беше кога дојде тогашниот дечко ( сега сопруг ) кај мене во двор . Мајка ми го видела и предходно , ама се навечер и не излегуваше надвор ( демек да не го засрами ) ама овој бил на базен кај мене у близина , па намина да се видиме ( со другар ) . И си пиеме ние кафе , кад одједном :o татко ми си доаѓа од смена :| . Ништо се поздрави со дечкиве , и си влезе внатре . Ама затоа ја прашувал мајка ми кој од двајцата ми е дечко :devil: . Ме утепаа од зафркавање после " па викни го зетот внатре , да го запознаеме :tmi::drunk: " . Пропаднав(facepalm) .

    Еднаш пред татко му се имам засрамено . Имаше мм билјард уште кога бевме дечко и девојка , јас на гости кај другарка у Тетово и сега ќе сме пиеле пиво у билјардов . Пиевме што пиевме ( свекор ми возеше такси тогаш ) , му завршила смената и ооп не осветли нешто . И вика овој : " лелеее Б*** , скриј го лицето ќе ме прашува после " . Секако се скрив , ама џабе веќе ме видел :drunk:
     
    Последна измена: 22 јуни 2019
  17. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    На телефон во последно време ми излегуваат многу вируси, од симнување музика и гледање порничи :rofl:
    Пред некој ден, тато ме замоли да му видам нешто на интернет и му викам земи го слободно телефонот види си... И по една минута, ми вика дојди малце..Одам ја, гледам на екранот машки полов орган и доле пишува 3 цм за една недела... Абе во земја пропаднав:rofl::rofl:
     
    На SunnyGirl2, Brinetka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.