1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моменти, случки, внатрешни доживувања што ве прават среќни

Дискусија во 'Слободно време' започната од Bellla, 21 февруари 2010.

  1. Bellla

    Bellla Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    10
    Мене ме прави среќна син ми, кога ќе не гушне мене и татко му на спална (тој во средина) и ќе побара да се прилепиме со телата до него (демек претходно сме биле многу оддалечени) и потоа ќе не гушка и бакнува наизменично (еднаш мене, еднаш татко му) дур не му здосади и не ни каже дека сме го испотиле и истуткале и дека затоа ќе одел малку во дневна да се разлади и да игра игри на лаптоп :D
    И кога во животот доживуваме падови, секогаш има причина поради која треба да одбереме да му се радуваме на животот!
    Доколку има фидбек на темава, мислам дека ќе имам уште многу позитивни случки и моменти за кои би сакала да напишам.

    Поздрав!
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    па има многу работи кои во секојдневието ме прават среќна. Да добијам петка во школо, да ми каже дечко ми дека ме сака, да си поминам интересна вечер со другарките, кога ќе успеам во нешто што сум намислила... Понекогаш и мали ситници знаат да ме направат среќна.Исто и јас се согласувам дека и кога не е во животот секогаш онака како што посакуваме , секогаш има нешто за што вреди да се радуваме.
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    И мене исто многу работи ме прават среќна...ама некако внатрешен мир ми даваат нештата кои сакам да ги правам за себе и уживам во нив со сите сетила ...значи си правам да ми е убаво на душичкава :)
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Сеа моментално сум многу заљубена , Тоа ме прави најсрекна кога ке го видам кога ке ми се насмее и слично :))
    Mе праве среќна средба со одамна заборавени пријатели , и слично
     
  5. aleksandra84

    aleksandra84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Vo momentov najsrekna me pravi devetkata na ispitot sto go poloziv na postdiplomski :)
     
  6. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    malite raboti me pravat srekna...srekna sum koga lugeto okolu mene se zadovolni, nasmeani, srekni....srekna sum koga sum so lugeto sto gi sakam,srekna sum na nivnite uspesi,dostignuvanja....srekna sum koga vremeto e prekrasno, slusam djagor po ulicite,sonce...srekna sum koga sum so nego, koga me guska i baknuva, koga mi poklonuva cvekence iznenadno dodeka setame vo park, srekna sum koga ke si napravam nesto samo za samata sebe, srekna sum sto imam prekrasni roditeli sto se potrudile da imam pokriv nad glava i site neophodni raboti za normano ziveenje....se nadevam deka vo idnina i jas ke mozam nekogo taka da usrekam :)
     
  7. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Најмногу ме прави среќна кога мојата мачка ке ми се мази и ке ги остави сите влакна на мене :mrgreen: :mrgreen:
     
  8. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    sekojdnevno srekna me pravi da igram karti so mojte :)
    da se slusnam so mojte mali bracedi na telefon
    da me pofalat deka nesto dobro sum napravila
    i site okolu mene ako se nasmeani toas sum najsrekna :D
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Најмногу ме прави среќна кога ќе се слушнам со дечко ми на телефон,кога ќе ми каже дека ме сака и кога ќе ме гушне.
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    koga ima sonce, koga e razdvizeno, site se veseli i nasmeani...
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Лето :sun: ме прави среќна. Единствен период во годината во кој не се нервирам за небитни работи и не сум опседната со мои проблеми ..
     
  12. Eli-sweety

    Eli-sweety Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    15
    Малите работи ме прават среќна, среќна сум кога луѓето околу мене се срќни, кога разговарам, шетам и „лудувам“ со другарките. Среќна сум кога сум со некој што ме прави среќна,како дечко ми. Среќна сум кога во доцните часови седам со родителите и разговараме нешто или гледаме Тв. Среќна см кога некој ке ми даде комплимент. А и многу сум среќна кога танцувам на добра музика :lol:
     
  13. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Најсреќна ме прави кога сум со дечко ми кога ме гушка и ми вели колку ме сака,кога на школо добијам добра оцена и ме пофалат дома :D многу мали нешта ме прават среќна :)
    Секогаш гледаме на нештата што ги немаме,а со тоа ја пропуштаме сегашноста и можноста да бидеме среќни! :)
     
  14. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Кога ќе усреќиш некој окулу себе , дури тогаш сваќаш колку среќен човек си ;)
     
  15. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Среќна сум и ќе бидам кога географија ќе ми ја поправи грдото тројче кое штрчи во дневник |(
    Среќна сум кога ќе се размуабетиме нешто со брат ми и ќе ми каже повеќе работи од што е потребно и среќна сум кога одам некаде со брат ми и се зафркаваме
     
  16. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    кое ќе ми го * :$ :$ :$
     
  17. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ммм ме прави среќна убавото време,сребите со роднините,,едно добро кафенцее со пријателите,и кога ќе се видам во огледало дека целулитот ми се намалил хахахах :D :D
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Малите нешта ме прават среќни . Кога после напорна недела одиме со дечко ми и јадеме се и сешто ,кога ме гушка силно , кога ќе ми дојде со ружичка на врата , кога ќе ме изненади со чоколадо , кога си помагаме за во школо , он ако е задоволен , јас сум позадоволна :) Татко ми кога се враќа , секогаш го чекам , кога идам сегде со него , добрите муабети и совети што ми ги дава . Успехот во школо, се радувам кога ќе ме пофали некој , за било што . Кога ќе си купам нешто што сум го сакала.Кога ќе станам и видам дека сум убава , убаво ми е и среќна сум :lol: Кога сите кози ми се на број , тогаш најсреќна сум :)
     
  19. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    среќна сум кога ми е денот исполнет,кога ќе се видам со дечко ми, со другарките, кога се расположени луѓето околу мене, кога нешто што сум го планирала и сакала се исполнило...
     
  20. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    среќна сум кога ќе го видам дечко ми после два месеци...среќна сум кога се ми е ок...на фак и со моите дома...и кога не скарам со дечко ми..... ;)