1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моменти, случки, внатрешни доживувања што ве прават среќни

Дискусија во 'Слободно време' започната од Bellla, 21 февруари 2010.

 1. Bellla

  Bellla Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  10
  Мене ме прави среќна син ми, кога ќе не гушне мене и татко му на спална (тој во средина) и ќе побара да се прилепиме со телата до него (демек претходно сме биле многу оддалечени) и потоа ќе не гушка и бакнува наизменично (еднаш мене, еднаш татко му) дур не му здосади и не ни каже дека сме го испотиле и истуткале и дека затоа ќе одел малку во дневна да се разлади и да игра игри на лаптоп :D
  И кога во животот доживуваме падови, секогаш има причина поради која треба да одбереме да му се радуваме на животот!
  Доколку има фидбек на темава, мислам дека ќе имам уште многу позитивни случки и моменти за кои би сакала да напишам.

  Поздрав!
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.110
  Пол:
  Женски
  па има многу работи кои во секојдневието ме прават среќна. Да добијам петка во школо, да ми каже дечко ми дека ме сака, да си поминам интересна вечер со другарките, кога ќе успеам во нешто што сум намислила... Понекогаш и мали ситници знаат да ме направат среќна.Исто и јас се согласувам дека и кога не е во животот секогаш онака како што посакуваме , секогаш има нешто за што вреди да се радуваме.
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  88
  И мене исто многу работи ме прават среќна...ама некако внатрешен мир ми даваат нештата кои сакам да ги правам за себе и уживам во нив со сите сетила ...значи си правам да ми е убаво на душичкава :)
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Сеа моментално сум многу заљубена , Тоа ме прави најсрекна кога ке го видам кога ке ми се насмее и слично :))
  Mе праве среќна средба со одамна заборавени пријатели , и слично
   
 5. aleksandra84

  aleksandra84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  7
  Vo momentov najsrekna me pravi devetkata na ispitot sto go poloziv na postdiplomski :)
   
 6. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.918
  Допаѓања:
  28.264
  Пол:
  Женски
  malite raboti me pravat srekna...srekna sum koga lugeto okolu mene se zadovolni, nasmeani, srekni....srekna sum koga sum so lugeto sto gi sakam,srekna sum na nivnite uspesi,dostignuvanja....srekna sum koga vremeto e prekrasno, slusam djagor po ulicite,sonce...srekna sum koga sum so nego, koga me guska i baknuva, koga mi poklonuva cvekence iznenadno dodeka setame vo park, srekna sum koga ke si napravam nesto samo za samata sebe, srekna sum sto imam prekrasni roditeli sto se potrudile da imam pokriv nad glava i site neophodni raboti za normano ziveenje....se nadevam deka vo idnina i jas ke mozam nekogo taka da usrekam :)
   
 7. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Најмногу ме прави среќна кога мојата мачка ке ми се мази и ке ги остави сите влакна на мене :mrgreen: :mrgreen:
   
 8. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  sekojdnevno srekna me pravi da igram karti so mojte :)
  da se slusnam so mojte mali bracedi na telefon
  da me pofalat deka nesto dobro sum napravila
  i site okolu mene ako se nasmeani toas sum najsrekna :D
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Најмногу ме прави среќна кога ќе се слушнам со дечко ми на телефон,кога ќе ми каже дека ме сака и кога ќе ме гушне.
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.341
  koga ima sonce, koga e razdvizeno, site se veseli i nasmeani...
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.044
  Допаѓања:
  4.977
  Пол:
  Женски
  Лето :sun: ме прави среќна. Единствен период во годината во кој не се нервирам за небитни работи и не сум опседната со мои проблеми ..
   
 12. Eli-sweety

  Eli-sweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  15
  Малите работи ме прават среќна, среќна сум кога луѓето околу мене се срќни, кога разговарам, шетам и „лудувам“ со другарките. Среќна сум кога сум со некој што ме прави среќна,како дечко ми. Среќна сум кога во доцните часови седам со родителите и разговараме нешто или гледаме Тв. Среќна см кога некој ке ми даде комплимент. А и многу сум среќна кога танцувам на добра музика :lol:
   
 13. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  Најсреќна ме прави кога сум со дечко ми кога ме гушка и ми вели колку ме сака,кога на школо добијам добра оцена и ме пофалат дома :D многу мали нешта ме прават среќна :)
  Секогаш гледаме на нештата што ги немаме,а со тоа ја пропуштаме сегашноста и можноста да бидеме среќни! :)
   
 14. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.044
  Допаѓања:
  4.977
  Пол:
  Женски
  Кога ќе усреќиш некој окулу себе , дури тогаш сваќаш колку среќен човек си ;)
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.309
  Допаѓања:
  5.762
  Среќна сум и ќе бидам кога географија ќе ми ја поправи грдото тројче кое штрчи во дневник |(
  Среќна сум кога ќе се размуабетиме нешто со брат ми и ќе ми каже повеќе работи од што е потребно и среќна сум кога одам некаде со брат ми и се зафркаваме
   
 16. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.309
  Допаѓања:
  5.762
  кое ќе ми го * :$ :$ :$
   
 17. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Ммм ме прави среќна убавото време,сребите со роднините,,едно добро кафенцее со пријателите,и кога ќе се видам во огледало дека целулитот ми се намалил хахахах :D :D
   
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.922
  Малите нешта ме прават среќни . Кога после напорна недела одиме со дечко ми и јадеме се и сешто ,кога ме гушка силно , кога ќе ми дојде со ружичка на врата , кога ќе ме изненади со чоколадо , кога си помагаме за во школо , он ако е задоволен , јас сум позадоволна :) Татко ми кога се враќа , секогаш го чекам , кога идам сегде со него , добрите муабети и совети што ми ги дава . Успехот во школо, се радувам кога ќе ме пофали некој , за било што . Кога ќе си купам нешто што сум го сакала.Кога ќе станам и видам дека сум убава , убаво ми е и среќна сум :lol: Кога сите кози ми се на број , тогаш најсреќна сум :)
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.341
  среќна сум кога ми е денот исполнет,кога ќе се видам со дечко ми, со другарките, кога се расположени луѓето околу мене, кога нешто што сум го планирала и сакала се исполнило...
   
 20. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  среќна сум кога ќе го видам дечко ми после два месеци...среќна сум кога се ми е ок...на фак и со моите дома...и кога не скарам со дечко ми..... ;)