1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моменти, случки, внатрешни доживувања што ве прават среќни

Дискусија во 'Слободно време' започната од Bellla, 21 февруари 2010.

  1. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Многу работи ме прават среќна.Успехот на училиште,кога дечко ми сред караница ќе ме гушне и бакне и ќе ми каже дека ме сака,кога правам нешто што ме исполнува,кога седам на фемина и си уживкам,кога сум во топла купка и се релаксирам...
     
  2. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    најмногу среќна во последниов период ме прават внуците најмногу ги сакам дуси најубај на тетка :D
     
  3. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Излегувања со другарките, летово, долги семејни седенки.. едноставно животот е многу убав кога го гледаме со широко отворени очи :angel:
     
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    некогаш само ќе се сетам на нешто и онака ќе си се насмевнам, сум се сетила на некоја случка од порано и разбудила насмевка во мене, во тој момент сум си среќничка :angel:

    инаку среќна сум кога се ми е ок.
    кога нема расправии дома.
    кога не се караме со дечко ми и кога знае да ми посвете доволно и квалитетно време.
    кога ќе успеам во некоја зацртана работа.
    кога вечерта сум си ја поминала убаво ....
    кога ќе си купам нешто новичко :lol:
     
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Среќна сум кога ми вика дека никој не го гледа како јас. :l:
    Кога подарувам и добивам подароци, апсолутно без причина.
    Кога врне, а јас сум под ќебенце, со пуканки или чоколадо и лигаво филмче.
    Кога двете мои принцези ми приредуваат музички перформанс, при што едната прави шпага, а заборава дека носи шмизловски кратка сукњичка, па и се гледаат гаќичките со Hello Kitty! :D
    Кога завршувам огромно важна задача без ничија помош.
    . . . to be continued . . . ;)
     
    На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.
  6. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Среќна сум кога има хармонија во домот т.е. кога моите родители разговраат нормално и не се караат.
    Среќна сум кога дечкоми ми кажува колку ме сака и јас нему.
    Среќна сум и кога сум сама,искрено некогаш ми е потребна тишина да си ги средам мислите,ѕоа ме прави задоволна.
    Среќна сум кога другите околу мене се среќни.
    Среќна сум кога со некое крпче ја подновам гардеробата...ххахаа а тоа често се случува :)
    Среќна сум кога......ма милион работи има што ме прават среќна :)
     
  7. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Среќна сум кога ќе научам се што е потребно за тест/испрашување...
    Кога некој ќе ми даде комплимент...
    Среќна сум кога ќе ми рече дека ме сака :inlove:
    Среќна сум кога надвор истура,а јас сум сама дома и си гледам филмчиња придружени со многу благо и сок...
    Кога сум пријатно изненадена..
    Среќна сум кога ќе се збериме сите заедно на ручек... Среќна сум кога правам интересен муабет со моите...
    Кога ќе станам рано наутро и ќе си го организирам денот убаво.Среќна сум кога имам пријатни гости дома...

    Всушност ситниците го исполнуваат животот,малите нешта го прават животот среќен и комплетен :)
     
  8. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Среќна ме прави/прават:
    - советите од мајка ми и татко ми
    - паметните муабети со бабче
    - да гледам слики од одмори, да се враќам на истите места со истите луѓе
    - уште една прочитана книга
    - положени испити
    - долги гушкања со мојот најсакан Игор :*
    - кафе-мафе трачарење
    - смеење до солзи
    - учење од грешки
    - ФЕМИНА
    - позитивни промени
    - комплименти
    - „те сакам“
    :inlove:
     
    На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Среќна сум кога:
    *се среќни моите најмили луѓе
    *ќе завршам некоја работа, план, обврска без ничија помош и ефективно, а уште посреќна сум кога таа задача е потешка, покомплицирана и понеостварлива
    * ќе положам испит, а особено кога е некој од потешките
    * ќе си купам некое ново "крпче" :)
    * ќе направам нешто што со кое што ќе ги направам среќни најмилите
    * некој ќе ми каже искрени зборови
    * ќе видам дека сум подослабена и некои фармерки ми се пошироки од обично :)
    * искрен разговор со мајка ми, сестра ми, дечко ми или некоја другарка
    * спомени
    * добар филм+ чоколадо + смеење
    * хармонија, слога и разбирање во семејството
    * семејни седенки
    ...
     
  10. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.107
    Најсреќна сум, кога сум на сцена.
    Музиката, ми дава живот, филтер ми е.
    Среќна сум кога јадам во друштво, со мезење, муабети.
    Кога водам љубов и после тоа уморна си дремам во прегратка на саканиот.
    Шетање по скопски улици, без поента, тоа неверојатно ме исполнува, се дишам со градот.
    Кога танцувам, дома, со тргнати теписи.
    Кога готвам нешто убаво.
    Кога ќе и помогнам на мајка ми да среди сметки, да купи нешто за дома.
    Татко ми кога ќе ни донесе ружи на сите три жени дома, а јас за возрврат, го масирам и му правам кафе.

    Среќна сум и кога размислувам, за сите промени, што ме снајдоа.
    Динамиката, на животов ме прави среќна!
     
  11. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Најсреќна,најисполнета, најзадоовлона сум во друштвото на моите внуци! Секоја нивна палавштина ме тера да им се радувам од срце!
    Среќна сум кога уживаме со дечко ми во нашето мало собче :inlove: особено во зима... ме прави среќна самата атмосфера во собата кога оганот од каминот ни ја затоплува и осветлува собата! Многу грицки и добар разговор, па водење љубов :inlove: и кога си одам дома после таква вечер се чувствам најисполнета и задоволна од се што имам!
    Среќна ме прават и долгите прошетки низ градот со мојот најдоверлив човек-другарка ми! Доооолга прошетка низ улиците во градот, седенка во паркот и секогаш сочен муабет!Од таквоте градски прошетки имам многу незаборавни моменти!
    Незаборавно среќни моменти ми се празниците кога целото семејство сме собрани и си празнуваме со богата софра!
    Среќна сум и кога имам добро организиран работен ден! Добар пазар :P доста ме усреќува и потикнува да вложам повеќе труд во рабтата која ја работам!
    Многу моменти,случки и доживувања кои цел живот ќе ме усреќуваат имам и од студенстките денови! Често се присетувам на спомените од тие времиња, собиранките по дома, алкохолот, музиката, учење прд испит...се тоа ми е врежено во сеќавањето како убави моменти кои ме прават среќна!
     
  12. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Среќна ме прави:
    -смеење со другарка ми
    -добиена многу добра оценка во школо
    -ново крпче што одамна сум го посакувала
    -изненадувања,кога изненадувам и ме изненадуваат со поклон без причина
    -слободно време(бидејки многу малце имам и тоа го поминувам на пц)
    -распуст,и кога губам некој час во школо или не учиме некој ден
    не ми текнува друго,но ситниците го прават животот убав
     
  13. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Ситните работи ме прават среќна. Најсреќна сум на Бадник, секогаш на тој ден се чувствувам исполнето и ништо не може да ме изнервира или растажи. Среќна ме прават семејството, пријателите, родендените (мои и на пријателите), големи собиранки исполнети со смеа и озборување, кога гледам стари фотографии и со другарките или семејството се потсетувам на детството и многу други работи. Посебно сум среќна кога ќе видам некого кого не сум го видела долго време, а најчесто тоа е другар ми кој го гледам еднаш неделно. Среќна сум кога некому ќе му помогнам, ќе дадам некој совет или кога мајка ми и татко ми ги гледам среќни и насмеани до уши. :D Кога ќе ја видам симпатијата. :lol: :wasntme: И многу други работи ме прават среќна. :)
     
    На violinistka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Ситните работи прават да се чувствувам среќна. Секој најмал детал или момент посветен на мене ми носат топла насмевка на лице :) Среќна сум кога се гушка доброволно :D , нежно се припива до мене ме гледа право во очи и ми кажува дека ќе бидам мајка на неговите бебиња. Го сакам кога е најтешко а тој силно ме држи за рака не пушта , кога заедно сонуваме и потајно се надеваме на подобри времиња.
     
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Токму како што пиша Тенкаи или ИксСтронгерИкс - ситните нешта ме прават среќна, што би се рекло, зрно по зрно погача :)
    Насмевка, убав збор, кога знам дека на некого ќе му помогнам или го разубавам денот на некого со добра вест - чуството ме исполнува, убав муабет, убаво поминато време со семејството, пријателите....такви некои можеби за некого вообичаени работи, мене многу ми значат :)
    Во последно време многу ме радува, кога ќе видам некоја пријателка или пријател а ете не живееме во иста држава и кога ќе изразат желба дека сакаат да дојдат да ме видат. Ааааа вриштам и рипам до таван а и плус обожавам гости, така да тоа ме исполнува - дружење со луѓе кои сум ги запознала и засакала во текот на животот а сепак сме останале во контакт и покрај тоа што секој тргнал по својот пат.
     
  16. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Хмм...па има многу работи.Јас знам да се израдувам и на многу мали нешта.Ме радува секоја насмевка,прегратка и пријатно дружење со моите блиски,моето семејство,моите пријатели,ме радува кога сум заљубена :inlove: Ме радува кога ќе успеам да ги завршам своите обврски на време,Кога ќе успеам во тоа што сум го намислила....Списоков значи нема крај :)
     
  17. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Нова Година, Божиќ....па се до Водици - неверојатно чувство на мир и хармонија, денови во кои фамилијата е едно!
    Нешто посветено од страната на саканиот, до најмал детал, па макар било ситница, ме прави среќна! Ме разнежнува искрена прегратка од саканиот, или пријател, едно искрено те сакам со насолзени очиња!
    Ме разнежнуваат погледите на моите миленичиња........ :inlove: :inlove: :inlove: .......
     
  18. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Малите нешта ме прават среќна: собиранки на целото семејство, гледање филмче со друштвото, прегратката на саканиот, нова фризура, ново парче облека кое долго време сум го посакувала, топла купка и опуштање додека сум сама дома, мали изненадувања без повод на саканите ...а најмногу..кога ќе успеам да измамам насмевка на нечие лице, нема поголема среќа од тоа да направиш некој среќен :) :) :)
     
  19. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Најмногу се радувам на малите нешта. На искрена насмевка, прегратка, долг разговор после кој се чувствувам многу подобро... Ме прави среќна убавото време, престојот во природа, бакнежи, држење за рака. Времето поминато со моите најмили.
    Среќна сум кога знам дека имам некој до мене, некој на кого можам секогаш да се доверам и да ми даде поддршка, некој што ме сака безрезервно.
     
  20. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Најмногу се радувам на насмевката од ќерка ми. Знам дека е детска и дека не е вештачка. Знам дека ми се насмевнува бидејќи сака да ми се насмевне. Ја користи таа прекрасна насмевка секогаш кога сака да ми покаже колку ме сака. Сега научи и да бакнува и да гушка. Се радувам на нејзините невешти чекорчиња.Се радувам кога ме бара како сигурност во сонот.