1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Момент кога едноставно останав без зборови...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од alone-in-the-dark, 27 јануари 2014.

 1. alone-in-the-dark

  alone-in-the-dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  39
  Моментот кога тогашната љубов на мојот живот свечено ми соопшти дека не ме сака повеќе :?:
  Кажете вие некој позитивен момент кога зборовите едноставно отсуствувале. Мене моментално само ова ми се врти во глава.
   
 2. Missbutterfly

  Missbutterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  19
  Се случи пред 2год. кога моја блиска другарка ми соопшти дека е бремена,негативно бев изненадена :worried: .Бидејќи дечкото едноставно не беше за неа,психопат во секоја смисла :devil: .
   
 3. alone-in-the-dark

  alone-in-the-dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  39
  Белки не се случи нешто неубаво?
   
 4. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Кога другарка ми ја кажа нејзината тајна..пребледев.. :doh:
  И кога тој проаѓаше покрај мене и другарите ауу ауу ***** глеј кој е тука.. :$
  Кога ми кажаа дека едни биле во врска,а уствари се братучеди.. :o
   
 5. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.488
  Допаѓања:
  21.240
  Пол:
  Женски
  Што се оговара,оговара се но кога слушнав што измислиле останав без зборови...
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  Пред една недела средбата со мој другар кој се немавме одамна видено
  едноставно занемев
  нАјпозитивно нешто шо ми се има случено последниов период
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StarSky

  StarSky Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  8
  Хм... Па, момент кога останав без зборови и бев среќна е кога дечко ми ми приреди изненадување какво што мислев дека нема да ми се случи, зошто тоа му се случуваше само на одредени „среќнички“. Нешто кое го имав видено на интернет, „на времето“ кога климчев цел ден пред компјутер и му се восхитував на љубовта и среќата на тие „лаки уанс“. Не знаев што да му речам, чуствував ненормална желба да му се заблагодарам некако, да му го искажам восхитот и радоста, ама како што ме дал господ зелче, не можев ништо друго да му речам освен дека го сакам, и да се надевам дека ќе сфати, дека по мене се гледа колку сум возбудена и среќна... Ден денес не знам дали сфатил, и ден денес не знам како да му го доловам тоа... Ех, понекогаш посакувам да постоеа часови за изразување на чувства на училиште... И така ќе го научев предметот само за да не ми квари просек :|
   
 8. love-cat19

  love-cat19 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  31
  Кога истурив кафе на штотуку нова тастатура ,и така цела позината останав :clap: и кога сестра ми ми соопшти дека планира со дечко и да се вери овој месец . :)
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  8.037
  Пол:
  Женски
  Mоментот кога дознав што ми е најсаканиот :|
   
 10. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.834
  Допаѓања:
  30.276
  Пол:
  Женски
  Синоќа кога другарками после 1 месец конечно ми кажа што а мачело толку време.. :o
   
  На Anxe му/ѝ се допаѓа ова.
 11. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  40
  Кога ми рече да не го барам више
   
 12. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Кога другарка ми ми кажа дека е вљубена во човек на кој несмее ни да помисли :o забранета љубов.
   
 13. BigRush-MM

  BigRush-MM Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  koga mi raskina za bezveza i rece ne e do tebe do mene e :?: :^) |(
   
 14. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Кога ја видов тетка ми невеста :)
   
 15. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  50
  Кога тетками ми кажа дека е бремена секако бев изненадена убаво но незнаев како да реагирам немам ниту една братучедка ни братучед после тоа кога си дојдов на себе скокав од среќа :rofl:
   
 16. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.027
  Кога едно ѕвонење на домашниот телефон ја разби ноќната монотонија.
  Кога татко ми се јави и рече да јас сум ,аха, од болница.
  Моментот кога како прле пред магаре застанав пред татко ми,влечејќи ја слушалката со дедо дедо.
  Моментот кога болничкото лице рече:
  - Во толку и толку почина вашиот татко,а мој дедо.Жал ни е.
  Примете сочувство.

  И после неполни седум години,уште го примам тоа сочувство и никако да се помирам со тој факт.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Кога ми кажа дека сум досадна и дека замарам . ;( :tmi: :x
   
 18. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  кога комшијата ми пренесе дека му умрела козата...
  секогаш низ солзи се присеќавам на овој настан! ;(
   
  На gentle.girl, eloves и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.
 19. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.058
  Допаѓања:
  43.862
  Пол:
  Женски
  Кога дознав некои работи поврзани со минатото на блиска личност... :|
   
 20. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Кога класната се испрде на час.
  Тоа го посакував секогаш кога ќе видев ѕвезда која паѓа или кога сказалките на часовникот беа споени.
   
  На AngIv, gentle.girl, k.frosina и 7 други им се допаѓа ова.