1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Момент кога едноставно останав без зборови...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од alone-in-the-dark, 27 јануари 2014.

  1. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Со подзината уста останав кога другарка ми ми кажа дека е заљубена во мојата симпатија :( и кога наставникот ми кажа дека имам најубав хамер од сите одделениа :o) :)
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Тоа беше моментот кога еден пријател кого го сакав ми кажа дека и тој ме сакал но заради негов другар морал да се повлече наместо да преземе нешто. Не знаев што да кажам, ми беше криво што така испаднало и сме немале среќа а сега веќе е изминато долго време и мислам дека немаме шанса за врска. Стварно бев изненадена, не очекував такво признание.
     
    На L.TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Моментот кога ми рече дека се срами од мене затоа што сум не сум слушала што ми зборувале другите т.е. морале да се повторуваат.
     
  4. KoZee

    KoZee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Женски
    Momentot koga ginekologot rece " imas bebe" pola minuta i povekje me nemase a posle samo edna solza potece...
     
    На H.VAGA, thelittle17 и Libera им се допаѓа ова.
  5. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Ме оставале без здив и добри и лоши работи , лошата работа е кога ми соопштија дека почина баба ми , со која што бев многу поврзана и сеуште не можам да се помирам со нејзината смрт , а добрите работи се кога ми соопшти брачед ми дека станав тетка , и за првото и второто девојче бев мн срекна , исто и кога ми соопштија дека имам внук од сестра ми едноставно рикнав од срека :D и денес внук ми вика дека има две мајки : Мама и Тета Ане , :D моите внучиња се мојата најголема радост :D
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Кoгa другaркa ми јa пoбaрaa зa женa :$
     
  7. EminemsGirl

    EminemsGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    1.163
    Пол:
    Женски
    •Кога дознав дека сум трудна , занемев незнаев што да кажам чувствував среќа, страв , радост , збунетост :inlove::l: беше 3 октомври никогаш нема да заборавам.
    •Кога ме запроси пошто не очекував.
    •И пред 1 недела ми кажа тетками дека е трудна рикнав од радост , не знаев што да кажам. После кога исклучивме почнав да скокам по дома :rofl: ке станам дада :l: (керками ме гледаше и ми се чудеше) :P
     
    На H.VAGA и thelittle17 им се допаѓа ова.
  8. Passionate23

    Passionate23 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Кога една бивша љубов ми рече дека суште ме сака.А јас ладна туш.
     
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    Мoјaтa првa љубoв, 5 гoдишнa врскa, кoгa ми кaжa не сме еден зa друг. Сеуште ми се oдѕвoнувaaт тие збoрoви, пa јaс сo негo ,,пoрaснaв,, се грaдев кaкo личнoст и тoј истo бебме гoдинa и пoл рaзликa. Си гo сaкaм сеуште,штетa немa дa бидне ништo истo aкo ѕвoни и ми се врaти
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Моментот кога дознав дека дпмНЕ после се, повторно сака да биде на власт. (facepalm) (facepalm)
     
    На Flybabyfly, Justicija, thelittle17 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Многу моменти ама не толку убави дури ми е тешко сама на себе да си ги признаам , уште поболно ми е на глас да ги изговорам и споделам со некој.:x
     
  12. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Беше одамна кога ми вадеа заб,стварно останав без зборови :rofl::rofl: а сакав да и кажам нешто на докторката,ама клештата ми беше во уста :whew:
     
  13. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    koga pred 10dena mi kaz deka baba mi e pocinata,tolku sakav da kazam nesto na majka mi koja mi kaze deka nemam baba veke ama nemozev,samo solzi,solzi ,tolku bev povrzena so nea kako se sluci toa pred 14deena piev kapucino so nea a sega ja nema,pred 12den solzite sto prv pat gi vidov na nejzinoto lice mi gi natopi moite race uste gi custvuvam,tolku obvrski sto nemozam da mislam kako se bidna i zosto,ne se isprativme ti kazv ke se vidime babo,Znam deka ne gledas od negde custvuvam ama neznam sto da kazamod bolka ,nemozam da prifatam
     
  14. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Моментот кога мајка ми ми кажа дека мачорот ми починал.. Успеав само да прашам од што затоа што млад мачор беше и занемев. И ден денеска не можам да зборам за него. Си го носам во срце и доволно ми е.
     
  15. Angie24

    Angie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    254
    Пол:
    Женски
    Кога го видов кај што заплака,мене ме боли машко кога плаче,каков и да е..плус од тој што си го сакал...
     
  16. Amona

    Amona Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2017
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    Останав без зборови кога дознав дека дечкото ме изневерувал со најдобрата другарка и цимерка неколку месеци, и се пуштал на другата другарка итн. Едноставно ми се сруши светот...
     
  17. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    1. Дефинитивно останав без зборови кога за една личност која многу скромно се однесуваше дознав дека е многу богата, успешна и влијателна во својата професија и дека има круг на познаници и пријатели кои не му се достапни секому. Бев изненадена од нејзината добрина, хуманост и зрелост.
    Ми ја врати вербата дека на светот уште постојат луѓе. :)
    2. Без зборови ме остави и моментот кога еден дечко со кој мислев дека конечно ќе потрае ми соопшти дека не сум му од значење. :u:
     
    На thelittle17, minne992 и biGirl им се допаѓа ова.
  18. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Кога татко ми ми кажа дека после раскинувањето не смесм 1 година да имам дечко.
     
    На nina123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Кога му ја соопштија дијагнозата, апла у очи,без вовед,без психолошка подготовка...директ на прва
     
  20. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Моментот кога од мајка ми дознав дека починала баба ми. Бев гневен и бесен и не знаев што да кажам. Неколку минути седев на подот од мојата соба , а потоа излегов надвор да си ги разбистрам мислите.
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.