1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Момент на вистината (The Moment of Truth) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2010.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Eve bas sega go gledam ova realno sou... Sto milsite za ovoj tip na programi? Mene mi e interesno, bidejki sekogas me iznenaduva do kade se spremni da odat lugeto samo za pari...Ne mi e jasno kade ja naogaat hrabrosta da priznaat se pred tolku luge. I kako posle se soocuvaat so najbliskite i site luge sto gi poznavaat?
   
 2. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  и мене ми е интересно ова шоу,само не можам да ги сватам лугево како можат за пари да кажат тајни кои ги чувалеколку години,дали парите им се толку битни за да откријат тајни кои може понатаму скапо да ги кошта
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Па ако сте закопани во долгови..... :lol: :lol:
   
 4. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.457
  Hrabrosta d apriznaat pred tolku luge mozebi nekako no hrabrosta da priznaat pred svoite najbliski nikako ne mozamda ja razberam !! Zatoa sto mozebi na ostanatite ne im e bitno sto pravel nekoj i mozat samo da se smeat na negovite gluposti, no na najbliskite ne im e zabavno i smesno naprotiv se povreduvaat i uste najtesko moraat sramot da go trpat pred kamerite.. Tie sto se prijavuvaat ne se bas pri zdrav pamet najnormalni luge. Sepak mislam deka ne mozi i negovata sopruga da bide najnormalna stom prifatila da izleze pred kameri prvo stom vlegla vo brak so nekoj takov !!
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  некогаш може цел живот да сме со некого и да не го познаваме онака ВИСТИНСКИ
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.457
  Vistina no mislamd eka lugeto s epoznavat vo pogledot poveketo od slucaite vo ova sou se EKSTREMNI
   
 7. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Јас не можам да разберам откако ќе го поминат вториот праг како продолжуваат понатаму кога знаат дека нема да го поминат третиот. Секогаш поставуваат прашања кои се двосмислени и можат да бидат и ДА и НЕ и никој до сега не ги поминал нели „затоа што длабоко во себе мислат дека е поинаку“ од она кое го кажуваат :lol: :lol: :lol: Глупости на квадрат.
   
 8. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  баш така, и јас никогаш не би ги кажувала моите тајни пред цела Македонија :lol:
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Pa jas mislam deka prvo im se ispovedaat na najbliskite,na tie sto ke gi pridruzuvaat. Bidejki stvarno ne e logicno togas taka se da istrese nekoj. Pa ja da sum slog ke me mavne tamu. Ne znam kako se kontroliraat lugeto :worried: . A kolku bese smesno sega vo ovaa poslednava emisija koga go prasaa dali imal seks so homoseksualec za pari i covekot odgovori da i ispadna vistina. I voditelkata mu vika posle na negoviot prijatel: " Sto mislite dai e spremen da napravi se za pari" i prijatelot vika pa ne si ima granici. Hahahaha sum se iznasmeala. Pa kaj mu se granicite koa spiel so drug maz za pari? of lele sto sve ne ima na planetava
   
 10. Pepelashka

  Pepelashka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  12
  Emisijata kako emisija kako zamislen koncept e interesna, no voditelkata e......ne mozam da ja podnesam!!!!!
   
  На Lady01 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  емисијата е глупа, водутелката уште поглупа, а најглупа работа се тие таму што одат...
  колку пари и да ми требаат нема шанси да се пријавам за такво нешто.. не дека имам којзнае што да кажам, студент на 20 години што има всушност да каже, но ваѓањето нечисти алишта пред толку луѓе не ми е јасно... сепак интима си е интима
   
 12. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Се согласувам со тебе Pepelashka и јас неможам да ја поднесам! :up: ;)
  а иначе емисијата е супер, само не знам како имаат храброст луѓето за такво нешто! :?
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Некако премногу прашања им поставува. На хрватската емисија водителката дефинитивно беше најдобра. А на српската пак многу ги осудуваше. Не дека не се за осудување, ама она како водителка не треба да се замешува.
   
 14. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Единствен квиз кој го следам со целосно внимание.Интересно, па и помалку сеирџиски да гледаш како некој си го соголува животот пред толку луѓе, само за пари.Можеби и ќе се пријавам сега додека сум почиста :lol: ...а можеби и не сум, не знам.Понекогаш ни самите не сме свесни што се се крие во нас.
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Потсвеста е најголемиот непријател на човекот.
   
  На crazyinlove19 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.457
  исто така водителката не можам да ја поднесам би ви препорачала да го гледате американскиот на мтгв 1 мнооогу е подобар за разлика од македонскиов момент на вистината
   
 17. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234

  Тоа да,и јас го имам гледано и стварно е подобар... А од нашиов најмногу се имам смеано на прашањето:Дали ви се гади од синот оти му смрдат нозете? :lol: па не ми е јасно како можеше да го постави тоа прашање ? :roll:
   
 18. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  mislam deka voditelkata e super.na mtv ne mi se sviga bidejki nisto ne gi prasuva tie so se so nego i covek ne mozes da fo doznaes kakov e.Кај Aneta Kociski do 6-to prasanje doznaes kakov e coveko. :D
   
 19. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Кочишки е крааај , ептен затупува со прашањата. Шоуто ми е срам да го гледам дома со моите :? Ама ништо продуктивно нема...само доказ дека човечката глупост е бескрајна, и дека се има своја цена.
   
 20. lina2

  lina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  Море не само на такви прашања што одговараат пред камерите кои регистрираат се, туку се прашувам дали се воопшто свесни оти еден ден некој од нив може дури да го стегнат и кривично да одговара за некоја глупост што признава дека ја направил :?: :P
  А водителката хммм... море мислам оти е добра :up: