1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Момент на вистината (The Moment of Truth) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Eve bas sega go gledam ova realno sou... Sto milsite za ovoj tip na programi? Mene mi e interesno, bidejki sekogas me iznenaduva do kade se spremni da odat lugeto samo za pari...Ne mi e jasno kade ja naogaat hrabrosta da priznaat se pred tolku luge. I kako posle se soocuvaat so najbliskite i site luge sto gi poznavaat?
     
  2. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    и мене ми е интересно ова шоу,само не можам да ги сватам лугево како можат за пари да кажат тајни кои ги чувалеколку години,дали парите им се толку битни за да откријат тајни кои може понатаму скапо да ги кошта
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Па ако сте закопани во долгови..... :lol: :lol:
     
  4. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Hrabrosta d apriznaat pred tolku luge mozebi nekako no hrabrosta da priznaat pred svoite najbliski nikako ne mozamda ja razberam !! Zatoa sto mozebi na ostanatite ne im e bitno sto pravel nekoj i mozat samo da se smeat na negovite gluposti, no na najbliskite ne im e zabavno i smesno naprotiv se povreduvaat i uste najtesko moraat sramot da go trpat pred kamerite.. Tie sto se prijavuvaat ne se bas pri zdrav pamet najnormalni luge. Sepak mislam deka ne mozi i negovata sopruga da bide najnormalna stom prifatila da izleze pred kameri prvo stom vlegla vo brak so nekoj takov !!
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    некогаш може цел живот да сме со некого и да не го познаваме онака ВИСТИНСКИ
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Vistina no mislamd eka lugeto s epoznavat vo pogledot poveketo od slucaite vo ova sou se EKSTREMNI
     
  7. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Јас не можам да разберам откако ќе го поминат вториот праг како продолжуваат понатаму кога знаат дека нема да го поминат третиот. Секогаш поставуваат прашања кои се двосмислени и можат да бидат и ДА и НЕ и никој до сега не ги поминал нели „затоа што длабоко во себе мислат дека е поинаку“ од она кое го кажуваат :lol: :lol: :lol: Глупости на квадрат.
     
  8. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    баш така, и јас никогаш не би ги кажувала моите тајни пред цела Македонија :lol:
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Pa jas mislam deka prvo im se ispovedaat na najbliskite,na tie sto ke gi pridruzuvaat. Bidejki stvarno ne e logicno togas taka se da istrese nekoj. Pa ja da sum slog ke me mavne tamu. Ne znam kako se kontroliraat lugeto :worried: . A kolku bese smesno sega vo ovaa poslednava emisija koga go prasaa dali imal seks so homoseksualec za pari i covekot odgovori da i ispadna vistina. I voditelkata mu vika posle na negoviot prijatel: " Sto mislite dai e spremen da napravi se za pari" i prijatelot vika pa ne si ima granici. Hahahaha sum se iznasmeala. Pa kaj mu se granicite koa spiel so drug maz za pari? of lele sto sve ne ima na planetava
     
  10. Pepelashka

    Pepelashka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Emisijata kako emisija kako zamislen koncept e interesna, no voditelkata e......ne mozam da ja podnesam!!!!!
     
    На Lady01 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    емисијата е глупа, водутелката уште поглупа, а најглупа работа се тие таму што одат...
    колку пари и да ми требаат нема шанси да се пријавам за такво нешто.. не дека имам којзнае што да кажам, студент на 20 години што има всушност да каже, но ваѓањето нечисти алишта пред толку луѓе не ми е јасно... сепак интима си е интима
     
  12. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Се согласувам со тебе Pepelashka и јас неможам да ја поднесам! :up: ;)
    а иначе емисијата е супер, само не знам како имаат храброст луѓето за такво нешто! :?
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Некако премногу прашања им поставува. На хрватската емисија водителката дефинитивно беше најдобра. А на српската пак многу ги осудуваше. Не дека не се за осудување, ама она како водителка не треба да се замешува.
     
  14. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Единствен квиз кој го следам со целосно внимание.Интересно, па и помалку сеирџиски да гледаш како некој си го соголува животот пред толку луѓе, само за пари.Можеби и ќе се пријавам сега додека сум почиста :lol: ...а можеби и не сум, не знам.Понекогаш ни самите не сме свесни што се се крие во нас.
     
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Потсвеста е најголемиот непријател на човекот.
     
    На crazyinlove19 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    исто така водителката не можам да ја поднесам би ви препорачала да го гледате американскиот на мтгв 1 мнооогу е подобар за разлика од македонскиов момент на вистината
     
  17. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234

    Тоа да,и јас го имам гледано и стварно е подобар... А од нашиов најмногу се имам смеано на прашањето:Дали ви се гади од синот оти му смрдат нозете? :lol: па не ми е јасно како можеше да го постави тоа прашање ? :roll:
     
  18. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    mislam deka voditelkata e super.na mtv ne mi se sviga bidejki nisto ne gi prasuva tie so se so nego i covek ne mozes da fo doznaes kakov e.Кај Aneta Kociski do 6-to prasanje doznaes kakov e coveko. :D
     
  19. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Кочишки е крааај , ептен затупува со прашањата. Шоуто ми е срам да го гледам дома со моите :? Ама ништо продуктивно нема...само доказ дека човечката глупост е бескрајна, и дека се има своја цена.
     
  20. lina2

    lina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Море не само на такви прашања што одговараат пред камерите кои регистрираат се, туку се прашувам дали се воопшто свесни оти еден ден некој од нив може дури да го стегнат и кривично да одговара за некоја глупост што признава дека ја направил :?: :P
    А водителката хммм... море мислам оти е добра :up: