1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Момент на вистината (The Moment of Truth) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2010.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Лол ја гледавте ли вчера емисијата кога една призна дека имала НАД 100 сексуални партнери !!! Господи боже до каде се се спремни да отидат луѓето за пари! Па уште ми излегла на телевизија и признава пред цел свет, небаре тоа е нешто за пофалба !? ц.ц.ц не ја гледав целата емисија , можеби има и деца, а таа курва си се рекламира себеси на тв.
     
  2. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Еве баш сега ја гледам, продолжи во оваа емисија жената со над 100 сексуални партнери.Се чудам какви луѓе живеат на земјава... ;)
     
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    ц.ц.ц минатата емисија си кажа и дека некогаш наплаќала за услугите а одговори со да на прашањето „Дали на вашите партнери сте им биле како слугинка“ :Down: и сега дошла овде да печали, за пусти пари што не се прави!
     
  4. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Немам гледано и не планирам да гледам оти немам убаво мислење за ваков тип на емисии.Попрво би се ѕверела во празен екран одколку да си го малтретирам мозоков со вакви глупости.
     
  5. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Кога сум дома некогаш ја гледам емисијава, ама многу ме нервира што луѓето одговараат за се и сешто, буквално цел интимен живот го раскажуваат, и на крај за некое банално прашање испаѓа ЛАГА, мислам дека се е наместено, ретко кој земал пари.
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.524
    Пол:
    Женски
    Па се тоа е игра на умот. Не поставуваат некое прашање за нешто што се случило, па со сигурност да одговориш да или не, туку некое за како се чувствуваш, или дали мислиш и нешто од тој тип за кое не можеш да бидеш сигурен. И на крај Вашиот одговор е лага, бидејќи еден мал дел од вас сепак мисли дека... Затоа кај нас сите земаат 100 000 и си одат.
     
  7. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Еднаш малку начекав од емисијата и многу ми беше глупава.Ваквите емисии не ми се интересни затоа што како прво не верувам дека е тоа точно,сите тие што идат сигурно се глумци,бидејки ако веке се пријавеш на таква емисија ке одеш до крај нема логика да лажеш,секако ако излажеш само ке ти ги земат парите а вистината ке се дознае,вака барем пари да си имаш :)
    А и што е целта на емисијата,многу ме гајле некој дали ја изневерувал жената,дали има вонбрачно дета,какви гаќи носе....живи глупости.Па и таа водителката ме нервира.
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    gledam cat-pat ama makedonskava verzija ic ne mi se svigja-pola saat se ceka da se kaze vistina ili laga,preprasuva voditelkata milion raboti,namesto se da bide pobrzo,dinamicno,interesno.amerikanskata verzija na mtv1 e daleku pozabavna i podinamicna
     
  9. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    Ama najinteresno mi bese koga ja prasaa za sluginka,,i ona odgovara mnogu sakam da im ugoduvam na site ,jas prvo gledam na drugite da ima e dobro ,jas na posledno mesto se stavam,a koga ja prasa dali se zaprasala kako reagirale nejzinite,decata na toa sto imala nad 100 partneri vika,pa jas si gledam mene da mi e ubavo...........abe se IZNASMEZV GLUPOSTI TRESESE NEVIDENI
     
  10. Lady-T

    Lady-T Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    0
    господи ова е нешто нај никакво .. да те зборува цела македонија .. не гледам и не сакам да гледам ...
     
  11. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Емисијата е дебилна се чудам како воопшто некој се пријавува.Американската емисија што ја даваат на Мтв е многу поубаво и поинтересно шоу.Плус тоа водителката зашо ја тупи работата со милион глупи потпрашања откако ке одговарат на основното прашање кога нема потреба.
     
  12. Lollypop.Girl

    Lollypop.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    1
    стварно ... ни јас не сваќам како можат за пари да искочат така на тв и да се резилат :^) СРАМОТА !!!
    се надевам дека луѓето кој прифаќаат такво нешто се свесни дека можат да си го заебат животот ...
     
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    срамота, како прво. друго водителката толку ме живцира што ја тупи емисијата во едно место само за повеке да се одолговлечи и да трае повеќе емисии, зашто немаат доволно натпреварувачи :D а и друга работа, значи на банални прашања паѓаат натпреварувачите... значи испаѓа дека ако не се откажеш сам нема пари :D
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Не ја гледам емисијава. Се чудам како можат некои за пари да ја кажуваат својата интима пред јавност.
     
  15. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Емисија за луѓе без страм .. без самопочитување , што коа ќе искочат од таму , сите ќе ги гледаат со презир , што си се искажале пред сите, пред цел народ , а тоа значи тој нема и нема да има приватност , поради тоа што сите што го гледаат тоа му ја знаат неговата приватност, воопшто неговиот живот ..
    и да , наместено е секогаш губат на 3то ниво баш сум приметила ..
    како и да е глупости се овие , според мое мислење и да ми дадат којзнае колку пари и нешто друго... не би се пријавила ..
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.524
    Пол:
    Женски
    E затоа нашите си се откажуваат на 100.000. Го гледав вчера на пинк и имаше еден машиновозач. Леле што се не кажа еј. Дека се самозадоволувал во кабината, имал секс, и секакви други глупости. И одеше до крај и испадна лага на едно глупаво прашање и човеков цело време викаше дека не е точно. И како после тој човек ќе се врати на работа?
    ццц
     
  17. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Водителката е за никаде, сака да ја имитира таа од Пинк, но некако слабо и иде. Уствари никако не и иде, само го тупи со безвезни прашања и самата емисија станува уште по очајна :puke:
     
  18. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.094
    Допаѓања:
    6.832
    Пол:
    Женски
    Секогаш овде идат некои чудни луѓе,со чудно минато...Никогаш не сум видела да се пријави некој па да му се постават обични прашања од секојдневен живот..Стално е нешто чудно,а луѓето ги откриваат своите тајни пред милионите гледачи за пари :) гледам гледам,и македонсконо,и српското и американското на мтв..
    А нашата водителка е за нигде!!!
     
  19. Mia.milicka

    Mia.milicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    205
    ја имам гледано американската емисија, и е милион пати подобра од нашава.. побрза е и поинтересна... оваа нашава водителка кога ќе ја затупи... а и плус, тоа прашањата се безвеза.. дали си помислил ова, дали ти текнало на тоа... кој нема помислено се и сешто? не знам... :?:
     
  20. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Два пати имам гледано и никад више. Стварно не знам дали повеќе ми беше гадно или жалосно тоа што го видов и го слушнав. Не сакам никого да навредам ама за да се појавиш таму стварно треба нешто да не е во ред со тебе. Ама очигледно тоа им се гледа како некоја најлесна варијанта за стекнување на некој денар. Не сакам да бидам погрешно сфатена ама колку што можев да забележам тое се луѓе со низок коефициент на интелигенција или пак луѓе кои не постигнале ништо во животот, освен што станале порочни. Во секој случај секоја чест на храброста.