Момент на вистината (The Moment of Truth) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Лол ја гледавте ли вчера емисијата кога една призна дека имала НАД 100 сексуални партнери !!! Господи боже до каде се се спремни да отидат луѓето за пари! Па уште ми излегла на телевизија и признава пред цел свет, небаре тоа е нешто за пофалба !? ц.ц.ц не ја гледав целата емисија , можеби има и деца, а таа курва си се рекламира себеси на тв.
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  488
  Еве баш сега ја гледам, продолжи во оваа емисија жената со над 100 сексуални партнери.Се чудам какви луѓе живеат на земјава... ;)
   
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  ц.ц.ц минатата емисија си кажа и дека некогаш наплаќала за услугите а одговори со да на прашањето „Дали на вашите партнери сте им биле како слугинка“ :Down: и сега дошла овде да печали, за пусти пари што не се прави!
   
 4. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.185
  Допаѓања:
  1.188
  Немам гледано и не планирам да гледам оти немам убаво мислење за ваков тип на емисии.Попрво би се ѕверела во празен екран одколку да си го малтретирам мозоков со вакви глупости.
   
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  94
  Кога сум дома некогаш ја гледам емисијава, ама многу ме нервира што луѓето одговараат за се и сешто, буквално цел интимен живот го раскажуваат, и на крај за некое банално прашање испаѓа ЛАГА, мислам дека се е наместено, ретко кој земал пари.
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.479
  Допаѓања:
  44.598
  Па се тоа е игра на умот. Не поставуваат некое прашање за нешто што се случило, па со сигурност да одговориш да или не, туку некое за како се чувствуваш, или дали мислиш и нешто од тој тип за кое не можеш да бидеш сигурен. И на крај Вашиот одговор е лага, бидејќи еден мал дел од вас сепак мисли дека... Затоа кај нас сите земаат 100 000 и си одат.
   
 7. ForeverYoung

  ForeverYoung Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  365
  Еднаш малку начекав од емисијата и многу ми беше глупава.Ваквите емисии не ми се интересни затоа што како прво не верувам дека е тоа точно,сите тие што идат сигурно се глумци,бидејки ако веке се пријавеш на таква емисија ке одеш до крај нема логика да лажеш,секако ако излажеш само ке ти ги земат парите а вистината ке се дознае,вака барем пари да си имаш :)
  А и што е целта на емисијата,многу ме гајле некој дали ја изневерувал жената,дали има вонбрачно дета,какви гаќи носе....живи глупости.Па и таа водителката ме нервира.
   
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.310
  gledam cat-pat ama makedonskava verzija ic ne mi se svigja-pola saat se ceka da se kaze vistina ili laga,preprasuva voditelkata milion raboti,namesto se da bide pobrzo,dinamicno,interesno.amerikanskata verzija na mtv1 e daleku pozabavna i podinamicna
   
 9. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  196
  Ama najinteresno mi bese koga ja prasaa za sluginka,,i ona odgovara mnogu sakam da im ugoduvam na site ,jas prvo gledam na drugite da ima e dobro ,jas na posledno mesto se stavam,a koga ja prasa dali se zaprasala kako reagirale nejzinite,decata na toa sto imala nad 100 partneri vika,pa jas si gledam mene da mi e ubavo...........abe se IZNASMEZV GLUPOSTI TRESESE NEVIDENI
   
 10. Lady-T

  Lady-T Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  господи ова е нешто нај никакво .. да те зборува цела македонија .. не гледам и не сакам да гледам ...
   
 11. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  267
  Емисијата е дебилна се чудам како воопшто некој се пријавува.Американската емисија што ја даваат на Мтв е многу поубаво и поинтересно шоу.Плус тоа водителката зашо ја тупи работата со милион глупи потпрашања откако ке одговарат на основното прашање кога нема потреба.
   
 12. Lollypop.Girl

  Lollypop.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  стварно ... ни јас не сваќам како можат за пари да искочат така на тв и да се резилат :^) СРАМОТА !!!
  се надевам дека луѓето кој прифаќаат такво нешто се свесни дека можат да си го заебат животот ...
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  срамота, како прво. друго водителката толку ме живцира што ја тупи емисијата во едно место само за повеке да се одолговлечи и да трае повеќе емисии, зашто немаат доволно натпреварувачи :D а и друга работа, значи на банални прашања паѓаат натпреварувачите... значи испаѓа дека ако не се откажеш сам нема пари :D
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.730
  Допаѓања:
  19.066
  Пол:
  Женски
  Не ја гледам емисијава. Се чудам како можат некои за пари да ја кажуваат својата интима пред јавност.
   
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Емисија за луѓе без страм .. без самопочитување , што коа ќе искочат од таму , сите ќе ги гледаат со презир , што си се искажале пред сите, пред цел народ , а тоа значи тој нема и нема да има приватност , поради тоа што сите што го гледаат тоа му ја знаат неговата приватност, воопшто неговиот живот ..
  и да , наместено е секогаш губат на 3то ниво баш сум приметила ..
  како и да е глупости се овие , според мое мислење и да ми дадат којзнае колку пари и нешто друго... не би се пријавила ..
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.479
  Допаѓања:
  44.598
  E затоа нашите си се откажуваат на 100.000. Го гледав вчера на пинк и имаше еден машиновозач. Леле што се не кажа еј. Дека се самозадоволувал во кабината, имал секс, и секакви други глупости. И одеше до крај и испадна лага на едно глупаво прашање и човеков цело време викаше дека не е точно. И како после тој човек ќе се врати на работа?
  ццц
   
 17. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  71
  Водителката е за никаде, сака да ја имитира таа од Пинк, но некако слабо и иде. Уствари никако не и иде, само го тупи со безвезни прашања и самата емисија станува уште по очајна :puke:
   
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Секогаш овде идат некои чудни луѓе,со чудно минато...Никогаш не сум видела да се пријави некој па да му се постават обични прашања од секојдневен живот..Стално е нешто чудно,а луѓето ги откриваат своите тајни пред милионите гледачи за пари :) гледам гледам,и македонсконо,и српското и американското на мтв..
  А нашата водителка е за нигде!!!
   
 19. Mia.milicka

  Mia.milicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  204
  ја имам гледано американската емисија, и е милион пати подобра од нашава.. побрза е и поинтересна... оваа нашава водителка кога ќе ја затупи... а и плус, тоа прашањата се безвеза.. дали си помислил ова, дали ти текнало на тоа... кој нема помислено се и сешто? не знам... :?:
   
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  Два пати имам гледано и никад више. Стварно не знам дали повеќе ми беше гадно или жалосно тоа што го видов и го слушнав. Не сакам никого да навредам ама за да се појавиш таму стварно треба нешто да не е во ред со тебе. Ама очигледно тоа им се гледа како некоја најлесна варијанта за стекнување на некој денар. Не сакам да бидам погрешно сфатена ама колку што можев да забележам тое се луѓе со низок коефициент на интелигенција или пак луѓе кои не постигнале ништо во животот, освен што станале порочни. Во секој случај секоја чест на храброста.