1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Момент на вистината (The Moment of Truth) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2010.

  1. valenTina.bT

    valenTina.bT Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    10
    Ја гледам американската верзија што ја даваат на Мртв а овие нашивеее.... :puke: Шо да ти кажам се ..Не знам прво водителката е многу :puke: а после прашањата.А за натпреварувачите да не зборам. Дали си имал секс со мајката на твојот најдобар пријател ? :fubar: :fubar: :puke: Само тие што не се со сите можат да идат на ова на А1.Ццц срамота!
     
  2. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Јас стварно не знам тие што се пријавиле ако собрале храброст да се пријават на такво нешто...значи свашта на денешен ден,да си ја продадеш приватноста за пари па и на крајот да ти постават зезнато прашање,а си дошол до поголема сума и те зезнат и што после?тешко некој да земе повеќе пари и не ги ни гледам,водителката наша некако се труди да биде озбилна ама не и успева :?:
     
  3. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    499
    Допаѓања:
    142
    Водителката наша ми е ужас со нејзините глупи и прости прашања неможам да ја гледам.... :@
     
  4. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Ова е единствената емисија на која не и се потребни спонзори, затоа доега никој не ќарил некој денар од таа емисија. :D :D
    Иначе емисијата ми е интересна, само што не ми се допаѓа тоа што многу го тупат.
    Па стварно нема смисла.Водителкта му поставуе некое банално прашање на тој според мене шушумига и после чекаме две минути да чуеме дали одговорот е витина или не, а очигледно дека е!!!!
    Не дека кријам којзнае какви тајни, ама сепак не би се појавила во такво шоу, па ни како пубика.
    Од тие шо досега биле таму, абе еден немаше нормале, сите кој од кој....
     
  5. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    25
    Емисијата ако беше за да се добијат пари тука се и МИЛИОНЕР и други квизови каде се заработува пари.

    А квизов е Чиста Глупост, луѓе собрани од улица.. |(
     
  6. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Не ми се воопшто допаѓа Момент на вистината и никогаш не би се пријавила во такво нешто.Како прво луѓето што одат таму прават будала од себе,исмеани се а често и прилично се зезнат и останат без ништо.Крајно глупаво е да зборувам за најинтимните работи во мојот живот пред цела јавност.Го имам гледано и нашето и амеркианското,американците се прилично одлепени,не се замараат со ништо и знаат да направат интересно да биде.А нашиве што ги гледав 2-3 навистина изгубени случаеви :(
     
  7. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    американската верзија ја гледам и ми се допаѓа многу , а овие нашиве за жалење се ..глупави прашања ..ма очајни ми се :|
     
  8. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Лелее ги направивте луѓето ептен психопати и ненормални :D :D . Па јас имам гледано неколку емисии и се што видов беа нормални луѓе што можеш насекаде да ги сретнеш, и тие се исти како нас, само што во јавност кажуваат што и како мислат, правеле итн .... Де едниот беше разведен, татко на две деца, овој другиот готвач што ептен си ја сака мајка му, а знам гледав еднаш и со една девојка што сакаше со парите да си го задржи станот, и сосема си беше нормална девојката, ништо не и фалеше ....... Единствена разлика меѓу нас и нив е тоа што тие решиле да кажат се пред цела Македонија, а ние што си маткаме во паметот знаеме само ние, така? :D
    Јас не би се пријавила на такво шоу, а ниту пак ги осудувам тие што се пријавуваат, кој што сака нека прави, негова работа.
    А инаку кај нас уште одма поставуваат некои тешки прашања и одма сите го сфаќаат тоа сериозно, а додека кај Американците никој не се замара со нив ...... е тоа ти е Балкански менталитет.
    Инаку Американскиот мн повеќе ми се допаѓа, бидејќи одма одат со прашања а кај нас, оваа водителката ги отекува за 1 ќелаво прашање 10 мин, па ќе фатат реклами и да те фати сафра додека го гледаш :puke:
    А да и сега ми текна ..... една Американка ја прашуваат дали искрено и е гајле за гладните деца во Африка? И оваа вика не. И сите уааааааааа :D Мислиш како тие ептен да се замараат, а уствари никој и не се секира ...... Ама важно и викнаа уаааааааа ..... Абе свашта
     
  9. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    цццц катастрофа,јас до сега не сум видела некој нормален да се пријави на квизов,сите кој-а разведен-а од 3 брака,кој педер,кој алкохоличар....па и очигледно дека паметен човек на тој квиз не би се пријавил никогаш... :|
     
  10. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Паметните се премногу паметни да се пријават на овој квиз :D Еве што читам по постовите на пример американскиот квиз не се замараат многу,оваа нашата водителка ептен замара со прашања што не треба,а во врска со парите не верувам некој да е земал поголема сум на пари од овој квиз кога тогаш мора да киксне :?:
     
  11. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Леле стварно и јас мислам дека нашава водителка мн замара со прашања некои безвезни.Во цела емисија само 5 прашанја со носат пари поставува..другото е се муабет од страна.А американсково кога го гледам ептен е интересно одма прашање по прашање поставува и не го тупи мн ;)
     
  12. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.263
    Допаѓања:
    8.679
    Квизов ми е одвратен и сеирџиски. Се чудам како не стана попопуларен од Шехерезад :D Народов наш обожава да навлегува во туѓа интима, да му се сити и после да го оговара. Како скроен е за Балканот. :)
     
  13. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Според мене лабилни, несвесни и изветиперени личности се пријавуваат на овој квиз :puke: Како прво водителката- :puke: , не можам да ја гледам, толку е одвратна...И, како не им е срам на учесниците пред цела јавност да се брукаат за пари...Па јас леб да немам да јадам, попрво би просела на улица, него таму да се пријавам и да правам тешка будала од себе :puke: Во една епизода, случајно пуштив зимоска беше и кога гледам учествува една жена што ја познаваме јас и мајка ми(само ја познаваме) и лелееееееее, кога почна да открива дека се продавала за пари, дека живеела во подрум пошто ја избркале од дома, била силувана пред неколку години,сакала садо-мазо игри со старци, пиела алкохол како луда итн........... :o А, има две ќерки студентки таа, кои се надвор од Скопје...Мене да ми е таа мајка, јас со свои раце би ја задавила и ќе се откажам од неа...
     
  14. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Лично познавам луѓе кои беа на квизот ..велат ништо од парите :|
    Во Македонијава наша ништо не е како што треба па и квизов , наместо конкретни прашања и одговори целата емисија е кафе муабети и заобиколување...дај нека ја укинат и луѓето нека се пријавуваат за во Опуштено . |(
     
  15. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    едаш го начекав така си вртев на програмите и видов малце глупости за џабе за пари одат :puke:
     
  16. Iva-Sliva

    Iva-Sliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    45
    Момент на вистината

    не ми се допаѓа...ИЧ!!! нема потреба цела јавност да им ги знае тајните на луѓето...толку плитко, одвратно
     
  17. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Момент на вистината

    Квизот само покажува што СЕ би направиле луѓето за пари, па макар и да ја продадат и најдлабоката интима и најдлабоките тајни и стравови. Tие што се пријавуваат се според мене луѓе без морал и морални вредности во животот. A и ретко кој си заминува со освоена сума на пари, сите се лакомат и на крај ги губат и малкуте освоени пари. Страшно!!!
     
  18. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Момент на вистината

    Па така и намерно им прават!Еден го прашуваат дали има деца и овој вели не!Излезе дека е одговорот ЛАГА |(
    Како да тој не знае дали има или нема деца.Со еден збор глупости!
     
  19. Kala001

    Kala001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    9
    Момент на вистината

    ја имам гледано таа епизода...може човекот не знае дека има или некогаш се посомневал...абе глупости :D :D
     
  20. inuska

    inuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Не е многу лесно да седнеш на столче пред сите твои пријатели, роднини, деца, сопруг... И сите пред малите екрани и да си кажуваш за твојата интима.. Сите сакаме да добиеме пари, но дали е тоа цената која мораме да ја платиме? Јас попрво би се пријавила на Милионер или на некој друг квиз за да земам пари, немора никој да ги знае тајните што сакам да останат во мене.

    П.С. Чудно ми е.. На пример сега ќе ме прашаат дали сеуште го сакам бившиот дечко, а мојот нов дечко тоа го гледа.. Секоја жена ќе каже не, и ако таа е свесна дека сеуште го сака и тоа е точко, нормално дека ќе биде ЛАГА.. Ако е свесна дека детекторот ќе каже лага, зошто да не ја каже вистината, и така и така кога ќе се постави прашањето, вистината ќе излезе на виделина, што мислите вие за тоа?