Момент на вистината (The Moment of Truth) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2010.

 1. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Ја гледам американската верзија што ја даваат на Мртв а овие нашивеее.... :puke: Шо да ти кажам се ..Не знам прво водителката е многу :puke: а после прашањата.А за натпреварувачите да не зборам. Дали си имал секс со мајката на твојот најдобар пријател ? :fubar: :fubar: :puke: Само тие што не се со сите можат да идат на ова на А1.Ццц срамота!
   
 2. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  272
  Јас стварно не знам тие што се пријавиле ако собрале храброст да се пријават на такво нешто...значи свашта на денешен ден,да си ја продадеш приватноста за пари па и на крајот да ти постават зезнато прашање,а си дошол до поголема сума и те зезнат и што после?тешко некој да земе повеќе пари и не ги ни гледам,водителката наша некако се труди да биде озбилна ама не и успева :?:
   
 3. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  Водителката наша ми е ужас со нејзините глупи и прости прашања неможам да ја гледам.... :@
   
 4. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Ова е единствената емисија на која не и се потребни спонзори, затоа доега никој не ќарил некој денар од таа емисија. :D :D
  Иначе емисијата ми е интересна, само што не ми се допаѓа тоа што многу го тупат.
  Па стварно нема смисла.Водителкта му поставуе некое банално прашање на тој според мене шушумига и после чекаме две минути да чуеме дали одговорот е витина или не, а очигледно дека е!!!!
  Не дека кријам којзнае какви тајни, ама сепак не би се појавила во такво шоу, па ни како пубика.
  Од тие шо досега биле таму, абе еден немаше нормале, сите кој од кој....
   
 5. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Емисијата ако беше за да се добијат пари тука се и МИЛИОНЕР и други квизови каде се заработува пари.

  А квизов е Чиста Глупост, луѓе собрани од улица.. |(
   
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Не ми се воопшто допаѓа Момент на вистината и никогаш не би се пријавила во такво нешто.Како прво луѓето што одат таму прават будала од себе,исмеани се а често и прилично се зезнат и останат без ништо.Крајно глупаво е да зборувам за најинтимните работи во мојот живот пред цела јавност.Го имам гледано и нашето и амеркианското,американците се прилично одлепени,не се замараат со ништо и знаат да направат интересно да биде.А нашиве што ги гледав 2-3 навистина изгубени случаеви :(
   
 7. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  американската верзија ја гледам и ми се допаѓа многу , а овие нашиве за жалење се ..глупави прашања ..ма очајни ми се :|
   
 8. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.412
  Допаѓања:
  2.098
  Лелее ги направивте луѓето ептен психопати и ненормални :D :D . Па јас имам гледано неколку емисии и се што видов беа нормални луѓе што можеш насекаде да ги сретнеш, и тие се исти како нас, само што во јавност кажуваат што и како мислат, правеле итн .... Де едниот беше разведен, татко на две деца, овој другиот готвач што ептен си ја сака мајка му, а знам гледав еднаш и со една девојка што сакаше со парите да си го задржи станот, и сосема си беше нормална девојката, ништо не и фалеше ....... Единствена разлика меѓу нас и нив е тоа што тие решиле да кажат се пред цела Македонија, а ние што си маткаме во паметот знаеме само ние, така? :D
  Јас не би се пријавила на такво шоу, а ниту пак ги осудувам тие што се пријавуваат, кој што сака нека прави, негова работа.
  А инаку кај нас уште одма поставуваат некои тешки прашања и одма сите го сфаќаат тоа сериозно, а додека кај Американците никој не се замара со нив ...... е тоа ти е Балкански менталитет.
  Инаку Американскиот мн повеќе ми се допаѓа, бидејќи одма одат со прашања а кај нас, оваа водителката ги отекува за 1 ќелаво прашање 10 мин, па ќе фатат реклами и да те фати сафра додека го гледаш :puke:
  А да и сега ми текна ..... една Американка ја прашуваат дали искрено и е гајле за гладните деца во Африка? И оваа вика не. И сите уааааааааа :D Мислиш како тие ептен да се замараат, а уствари никој и не се секира ...... Ама важно и викнаа уаааааааа ..... Абе свашта
   
 9. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  228
  цццц катастрофа,јас до сега не сум видела некој нормален да се пријави на квизов,сите кој-а разведен-а од 3 брака,кој педер,кој алкохоличар....па и очигледно дека паметен човек на тој квиз не би се пријавил никогаш... :|
   
 10. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  272
  Паметните се премногу паметни да се пријават на овој квиз :D Еве што читам по постовите на пример американскиот квиз не се замараат многу,оваа нашата водителка ептен замара со прашања што не треба,а во врска со парите не верувам некој да е земал поголема сум на пари од овој квиз кога тогаш мора да киксне :?:
   
 11. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Леле стварно и јас мислам дека нашава водителка мн замара со прашања некои безвезни.Во цела емисија само 5 прашанја со носат пари поставува..другото е се муабет од страна.А американсково кога го гледам ептен е интересно одма прашање по прашање поставува и не го тупи мн ;)
   
 12. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.052
  Допаѓања:
  8.615
  Квизов ми е одвратен и сеирџиски. Се чудам како не стана попопуларен од Шехерезад :D Народов наш обожава да навлегува во туѓа интима, да му се сити и после да го оговара. Како скроен е за Балканот. :)
   
 13. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  71
  Според мене лабилни, несвесни и изветиперени личности се пријавуваат на овој квиз :puke: Како прво водителката- :puke: , не можам да ја гледам, толку е одвратна...И, како не им е срам на учесниците пред цела јавност да се брукаат за пари...Па јас леб да немам да јадам, попрво би просела на улица, него таму да се пријавам и да правам тешка будала од себе :puke: Во една епизода, случајно пуштив зимоска беше и кога гледам учествува една жена што ја познаваме јас и мајка ми(само ја познаваме) и лелееееееее, кога почна да открива дека се продавала за пари, дека живеела во подрум пошто ја избркале од дома, била силувана пред неколку години,сакала садо-мазо игри со старци, пиела алкохол како луда итн........... :o А, има две ќерки студентки таа, кои се надвор од Скопје...Мене да ми е таа мајка, јас со свои раце би ја задавила и ќе се откажам од неа...
   
 14. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.038
  Пол:
  Женски
  Лично познавам луѓе кои беа на квизот ..велат ништо од парите :|
  Во Македонијава наша ништо не е како што треба па и квизов , наместо конкретни прашања и одговори целата емисија е кафе муабети и заобиколување...дај нека ја укинат и луѓето нека се пријавуваат за во Опуштено . |(
   
 15. ChocoladeGirl

  ChocoladeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  2
  едаш го начекав така си вртев на програмите и видов малце глупости за џабе за пари одат :puke:
   
 16. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  40
  Момент на вистината

  не ми се допаѓа...ИЧ!!! нема потреба цела јавност да им ги знае тајните на луѓето...толку плитко, одвратно
   
 17. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  111
  Момент на вистината

  Квизот само покажува што СЕ би направиле луѓето за пари, па макар и да ја продадат и најдлабоката интима и најдлабоките тајни и стравови. Tие што се пријавуваат се според мене луѓе без морал и морални вредности во животот. A и ретко кој си заминува со освоена сума на пари, сите се лакомат и на крај ги губат и малкуте освоени пари. Страшно!!!
   
 18. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Момент на вистината

  Па така и намерно им прават!Еден го прашуваат дали има деца и овој вели не!Излезе дека е одговорот ЛАГА |(
  Како да тој не знае дали има или нема деца.Со еден збор глупости!
   
 19. Kala001

  Kala001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  Момент на вистината

  ја имам гледано таа епизода...може човекот не знае дека има или некогаш се посомневал...абе глупости :D :D
   
 20. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Не е многу лесно да седнеш на столче пред сите твои пријатели, роднини, деца, сопруг... И сите пред малите екрани и да си кажуваш за твојата интима.. Сите сакаме да добиеме пари, но дали е тоа цената која мораме да ја платиме? Јас попрво би се пријавила на Милионер или на некој друг квиз за да земам пари, немора никој да ги знае тајните што сакам да останат во мене.

  П.С. Чудно ми е.. На пример сега ќе ме прашаат дали сеуште го сакам бившиот дечко, а мојот нов дечко тоа го гледа.. Секоја жена ќе каже не, и ако таа е свесна дека сеуште го сака и тоа е точко, нормално дека ќе биде ЛАГА.. Ако е свесна дека детекторот ќе каже лага, зошто да не ја каже вистината, и така и така кога ќе се постави прашањето, вистината ќе излезе на виделина, што мислите вие за тоа?