Момент на вистината (The Moment of Truth) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Најсмешно од се е што на крајот сите ги е*ат и без денар ги праќаат дома :lol: Тие се си кажат, за на крај да се зезнат на некое прашање, и најголеми будали испаѓаат :D
   
 2. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Да тоа е точно.. Се враќаат без денар.. А само кога ќе помислат како ќе се справат со семејството.. Леле мајче
   
 3. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  436
  даваа т ли сега епизоди од момент на вистината, јас го гледав порано , ама сега го неам гледано, освен она американското каде што се возбудува цела публика ууууу ааааа :D :D ууаааа
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  е па кога се алчни нека се чешаат кај што не ги чеша :D
  мора ли да одат до крај? заработи си таму некој денар од прво ниво и терај ајде :^)
  а брееее македонци балканци.... мрзлив народ, без труд пари сакаат |(
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  За ова чудо на денешницава имам само да кажам - Невиден воајеризам!
   
  На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.250
  Пол:
  Женски
  Американската верзија на МТВ ми е многу интересна и забавна, и прашањата не се како нашите. Па кога нашата водителка ќе почне да замара да објаснуваат зошто така одговориле... А срамота е тоа што од квизовите од А1 луѓето не можат да си ги земат парите!
   
 7. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Денес како шо е голема безпарица, мислам дека и сопствената мајка би ја продале за пари, а оддавањето на тајните им е лесна работа. Јас не го оправдувам ова, секој си има своја приватност и треба да си ја почитува, ама државата од нас напрај луѓе без свое јас. :(
   
 8. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Според мене во овој квиз се пријавуваат само ненормални.А уште по ненормални се тие жени и мажи што остануваат во брак со кандидатите,бидејќи во повеќе емисии сум гледала дека жената знае дека мажот ја изневерува и обратно и го трпат тоа.Тука се пријавуваат само курви,жигола,наркомани,пропалици и останати битанги :D Извинете за речникот ама така ми дојде во момент.... ]:) Кога би се пријавил некој нормален и со чист образ нема да е интересно зошто ке нема што да го прашуваат,нема да има провоцирање... А за таа со над 100 секс партнери немам коментар,па уште вика дека нема ништо лошо во тоа,ц ц ц ц ....
   
 9. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски
  Ех, ко демек нас лошо би ни дошло да ни паднат пари од на небо понекогаш? ;) Кој не би сакал да му се случи такво нешто. Лото, бинго, некој квиз....
  Инаку на темава. Ја гледав емисијата на пинк, сега не знам ни дали игра уште. Али кај нас е толку досадна што едвај чекам да заврши. Толку е глупава таа водителката, мислиш води емисија за луѓе со хендикеп па е глупаво да се смееш. Па е*ате биди малку побрз а не ко забавена снимна, некако извештачена, се изгледа како напамет научено... Наместо да ги опушти играчите од тремата, таа уште повеќе им ствара...
  За онаква емисија треба некој како Тони Михајлоски, се кладам дека гледаноста би се зголемила, и би ти било и интересно да ја гледаш емисијата.
  Инаку, на пинк еднаш имаше една кандидатка што била силувана од татко и. И и поставија прашање, дали доживеала оргазам додека се одвивал чинот!!! Засрамота, како може такво болно прашање да се постави. После па прочитав некаде дека ќе ги тужеле за тоа прашање, и со полно право.
   
  На GeorGinnA, XstrongerX и red им се допаѓа ова.
 10. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.993
  Што се не прави желбата или пак потребата за пари...туку се надевам дека ако решат да го даваат пак,водителката ќе ја сменат.Искрено од длабочината на моето напатено девојачко срце се надевам дека ќе ја сменат....ве молам |( :yawn:
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  Леле Георгина, ме фаќа опасна дремка кога ја гледам и слушам! По 10 минути тупи со едно прашање |(
   
  На GeorGinnA му/ѝ се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.479
  Допаѓања:
  44.598
  Јас го слушам прашањето, па потоа вртам по каналите и по некое време се враќам да го слушнам одговорот. А таа уште не престанала да збори |(
   
 13. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.993
  Абе мене ако ме прашуваш ќе и дадам некоја емисија од калибар на Фармер рецимо,жената и онака ужива да зборувааааааа... :yawn: :yawn: барем има доста земјоделски теми во нашата ни земјичка кои треба да се обработат,па може на земјоделците и ќе им биде интересна ако ништо друго ќе имаат прилика од долгото нејзино издавање на стварите да научат некоја цака за подобра берба на компирите,квалитетно наводнување на почвата и слично.

  Боже ме прости ама дотичната госпоѓа го нема потребниот став за таква емисија ,зошто ја ставиле да води таква емисија која пред се е лиценцирана и бара некои норми на однесување. :!: Да не е можеби оти е една од главните уредници во дотичната телевизија?...Неееееееее,нема шанси кај нас да има такви работи!
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Водителката мисли дека прави да е напнато, а всушност досадно е.
  Многу е поинтересно американското. Атмосферата е опуштена, има и шеги, нема премногу препрашувања и одговорот следува брзо а не после 10 минути.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  Мислам дека за водителка на емисија од овој калибар е Живкица. Така мислам се викаше, онаа што води "Најслаба алка".
   
 16. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.185
  Оти јас мислам дека пред да го повикаат некој се договараат за одредена сума на пари, колку и што да кажи. Во зависност од тоа какво "шоу“ ќе направи, толку пари и си зема.
   
 17. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Ми се гади од тоа шоу, глупости, лугето незнат што да направат само да дојдат до пари.
   
 18. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  5.824
  Во каква состојба ни е државава, и со оглед на тоа во каков очај се луѓево нормално е да прават се да дојдат до пари. Впрочем повеќето и немаат баш избор, а А1 убаво го искористува тоа да собере некоја паричка плус.
  Катасторфа. И ги одбираат само оние "интересните", чии животи можат да уништат. Нема да викнат некој просечен нормален граѓанин кој си има нормален живот (сите имаме тајни нормално) ама нечии животи се надвор од границите на нормалното. И најјако на крај секако ги оставаат пез пари. Ќе си ги изнакажат сите глупости и ќе го заебат со прашање од типот: "Дали се мислиш дека си среќен? И тој ќе каже не, и овие: Е не е точно, мислиш дека си (wtf)"
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 19. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  1.822
  јас тоа не би го направила никогаш и да сум закопана во долгови имам пријатлеи кои ќе ми пружат рака а не да се глупирам пред толку народ , после со прст да ме покажуваат .Некои последни што има секакви муабети за нив в лице да ми се смеат а тие поголеми грешници !
   
 20. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  851
  Пол:
  Женски
  Значи не можам, НЕ МОЖАМ да ја смислам емисијава..не ја сфаќам, не можам....мислам дека по ГЛУПАВО ИДИОТСКО нешто НЕ ПОСТОИ!!!
  Да добијам пари односно да освојувам нивоа на пари за одговарање на прашања за моето минато??? и тоа не било какво минато... и луге да идат во публика таму да гледаат...или па на телевизија?? да слушам такви глупости такви срањ* извините на израз...не не можам да разберам навистина..
  тоа е квиз така? емисија што е? квиз, штом добиваш пари...а пари барем во квизовиве се добиваат врз основа на што? на некакво знаење, талент...ова?? знаењето во овој случај или предиспозициите се да имаш ТЕШКО минато...сексови, скандали ова она..ако имаш, ке те примат за во емисија..ако немаш, џабе плакаш.... човек кој нема интересно (да да...интересно,одвратно можеби) минот нема да го примат..што ке им е таму? да каже кога излегол во град, кога пиел кафе, кога читал книга? не такви НОРМАЛНИ луге они не бараат...само оние со мошне интересно минато...
  и како уште лугево се пријавуваат не ми е јасно...кога знаат дека за секунда, ако утнат прашање сите пари им идат во вода..значи не добиваат ништо апсолутно НИШТО - корисно...добиваат огромен срам, и исмејување...не ми е јасно како лугето идат таму...квизов ми е рамно на проституција..незнам како да се изразам...нешто преодвратно најодвратно...ги жалам тие што се пријавуваат...не е емисијата крива..лугето се тие што се бедни и будали што се пријавуваат...немам зборови..
  што е следно..нека направат емисија да на еден голем круг и од страна публика (како милионер квизот со трендо) и луге да земат да сер*т на него..и тоа да го гледа цела држава..ма и подалеку...и колку ке се изнасереш..толку пари ке земеш..е така..и сите да те видат...и ке има луге што ке се пријават..колку глупаво да звучи, иако у моментов го измислив, мене сепак ова момент на вистината ми е победно од серењ*во....каде отиде светов..

  се извинувам на вулгарностите и се тоа..али ова е моето мислење!!