1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Момент на вистината (The Moment of Truth) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2010.

  1. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Епа така кога копираме се од Америка. :D
    Ама Македонија не е исто со Америка, таму еден град е колку целово наше државиче... овде и без тоа луѓево го знаат сечиј живот а не па уште јавно да се каже кој што направил, со кого спиел, зошто бил во затвор и т.н.
    Најглуп можен начин да се дојде до пари, пари кои ретко кој ги зема. Еднаш баш загледав еден имаше стигнато на повисоко ниво и му поставија прашање дали некогаш украл нешто таму кај што работел, и вика тој: не! и овие ЛАГА :D и му вика таа водителката: ти можеби не си го направил тоа ама си мислел да го направиш (!?) |( свашта бе....
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Се емитува уште на некоја телевизија?
    Се надевам не. Кочишки ја водеше неа ако не се лажам, а она... :D

    Емисијата уште едно америчко срање донесено на европски пазар.
    Не ја гледам поентата.
    Ниту на тоа да се изложам јас, родителите, блиските на јавен резил, ниту на тоа да го гледам шоуто и да посматрам што како се дешава во чудните животи на пријавените.
     
  3. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    оваа во Мк не сум ја гледала али српската и словенската ми се шокантни...да не знаеш што се ке слушнеш...
     
  4. loola23

    loola23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    29
    Ова е според мене најглупавиот концепт за шоу на светот. Незнам како некој воопшто може да се пријави и да учествува во тој циркус, каде што само ќе те направат будала и ќе си заминеш без пари
     
  5. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Додека уште траеше шоуво кај нас, редовно си го гледав.Многу ми беше интересно и никогаш не ми беше јасно колку ли се глупи луѓето-си ја продаваат приватноста за пари, јас нне би го направила тоа, имам премногу скелети во шкаф :devil:
    Американското ми беше уште поинтересно затоа што имаше повеќе пикантерии отколку нашето, а мислам дека уште го даваат на МТВ...
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  6. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
    Македонсково воопшто не ми се свиѓаше. Некако беа премногу досадни и неинтересни. А пак водителката ..
    Американското е доста поинтересно.
     
  7. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.723
    Со самата помисла дека пред цел свет откирвам целата вистина за мене мене ме лазат морници .
    Не дека имам доживеано осмо светско чудо ама некои работи треба да си ги зачуваш за себе .
    Пред се заради тоа што некогаш ќе треба да се заозбилиш , оти неверувам дека луѓе со здрав разум одат таму. Треба да се има на ум дека кога одиш таму треба да бидеш спремен на се , ќе го изнајдат и она мало делче од вашиот живот што не ви паднало на памет дека ќе го спомнат.Ако е за парите , можат да се заработат и на други начини, од бес се оди таму .
    Луѓето што ги гледам пред ,,жешката столица,, ми се благо ретардирани .
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Го гледав и македонското и ми беше ептен интересно, ни една емисија не пропуштав.
    Ми беше некако многу шокантно, и интригантно за гледање.
    Луѓето што одеа таму донекаде ги разбирам, ама до толку да си спремен да направиш се за пари, е тоа малку ме зачуди.
    Како и да е, ова шоу ми беше едно од омилените, сепак македонското не може да се спореди со американското, кое е далеку подобро.
     
  9. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    ке се согласам со крејзи ин лав а до некаде и добро е шоуто имаш шанса да видиш со каков човек со во контакт и да ги дознаеш неговите најголеми тајни, грешки, мисли добар начин да ги натераш луѓето да се исповедаат но лошото е што понатаму ништо повеќе нема да биде исто личноста нема да ја гледаш со исти очи како некогаш, но особено ми е интересно кога пар одговара наизменично на прашањата и имаше еден таков пар кои беа верени и во текот на шоуто дознаа дека се варале меѓу себе, и на крајот јавно ја откажаа венчавката а што е најтрагично девојката и идната свекрва која требаше да и биде предходно не се поднесувале и водителот ги натера да се смират изгушкаат и да ветат дека ке ги подобрат односите во име на тоа дека ке бидат едно семејство а на крајот дечкото на прашањето дали и понатаму ја сака за жена девојка си одговори со не, ја остави на цедило девојкава во последен момент онака јавно.
     
  10. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Couldn't agree more. А водителот од американското е цар и многу ми е попријатно да го гледам тоа од ова нашево.


    Аууу онаа лошотијана цинизмон кој хода...сите ќе ги извреѓа и расплаче нема никој да сака да се пријави :D
     
  11. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Абе ако се пријавиш бракот или семејната врска ќе ти се растури :fubar: :headbang: Се само за пари . А дали го даваат уште или нема повеќе?
     
  12. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Американското го даваат сега на МТВ 1 и поинтересно ми е од ова македонското... Кога ќе фатам навечер го гледам :wasntme:
     
  13. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Не јас не би се пријавила. Што има сите да знаат за мојата интима? Не ми се јасни овие што се пријавуваат. Не можат да најдат попаметен начин да дојдат до пари? :^)
     
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Интересно ми беше да слушам тајни за нечиј живот :D
     
  15. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Јас би се пријавила но да одговарам само на реални и проверливи прашања а не на прашања на кои како и да одговориш може да кажат дека не си во право на пр. Дали ја мразиш мајка ти? Ќе одговориш не, они ќе ти речат ти мислиш дека не ама потсвесно ја мразиш и такви некои глупави прашања. Инаку немам проблеми да одговорам на било кое прашање што се однесува на реален настан и кој лесно може да се провери.