Момент на вистината (The Moment of Truth) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2010.

 1. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  3.475
  Пол:
  Женски
  Епа така кога копираме се од Америка. :D
  Ама Македонија не е исто со Америка, таму еден град е колку целово наше државиче... овде и без тоа луѓево го знаат сечиј живот а не па уште јавно да се каже кој што направил, со кого спиел, зошто бил во затвор и т.н.
  Најглуп можен начин да се дојде до пари, пари кои ретко кој ги зема. Еднаш баш загледав еден имаше стигнато на повисоко ниво и му поставија прашање дали некогаш украл нешто таму кај што работел, и вика тој: не! и овие ЛАГА :D и му вика таа водителката: ти можеби не си го направил тоа ама си мислел да го направиш (!?) |( свашта бе....
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Се емитува уште на некоја телевизија?
  Се надевам не. Кочишки ја водеше неа ако не се лажам, а она... :D

  Емисијата уште едно америчко срање донесено на европски пазар.
  Не ја гледам поентата.
  Ниту на тоа да се изложам јас, родителите, блиските на јавен резил, ниту на тоа да го гледам шоуто и да посматрам што како се дешава во чудните животи на пријавените.
   
 3. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  290
  оваа во Мк не сум ја гледала али српската и словенската ми се шокантни...да не знаеш што се ке слушнеш...
   
 4. loola23

  loola23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  18
  Ова е според мене најглупавиот концепт за шоу на светот. Незнам како некој воопшто може да се пријави и да учествува во тој циркус, каде што само ќе те направат будала и ќе си заминеш без пари
   
 5. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Додека уште траеше шоуво кај нас, редовно си го гледав.Многу ми беше интересно и никогаш не ми беше јасно колку ли се глупи луѓето-си ја продаваат приватноста за пари, јас нне би го направила тоа, имам премногу скелети во шкаф :devil:
  Американското ми беше уште поинтересно затоа што имаше повеќе пикантерии отколку нашето, а мислам дека уште го даваат на МТВ...
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  53
  Македонсково воопшто не ми се свиѓаше. Некако беа премногу досадни и неинтересни. А пак водителката ..
  Американското е доста поинтересно.
   
 7. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.176
  Допаѓања:
  1.825
  Со самата помисла дека пред цел свет откирвам целата вистина за мене мене ме лазат морници .
  Не дека имам доживеано осмо светско чудо ама некои работи треба да си ги зачуваш за себе .
  Пред се заради тоа што некогаш ќе треба да се заозбилиш , оти неверувам дека луѓе со здрав разум одат таму. Треба да се има на ум дека кога одиш таму треба да бидеш спремен на се , ќе го изнајдат и она мало делче од вашиот живот што не ви паднало на памет дека ќе го спомнат.Ако е за парите , можат да се заработат и на други начини, од бес се оди таму .
  Луѓето што ги гледам пред ,,жешката столица,, ми се благо ретардирани .
   
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  Го гледав и македонското и ми беше ептен интересно, ни една емисија не пропуштав.
  Ми беше некако многу шокантно, и интригантно за гледање.
  Луѓето што одеа таму донекаде ги разбирам, ама до толку да си спремен да направиш се за пари, е тоа малку ме зачуди.
  Како и да е, ова шоу ми беше едно од омилените, сепак македонското не може да се спореди со американското, кое е далеку подобро.
   
 9. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.176
  Допаѓања:
  2.413
  Пол:
  Женски
  ке се согласам со крејзи ин лав а до некаде и добро е шоуто имаш шанса да видиш со каков човек со во контакт и да ги дознаеш неговите најголеми тајни, грешки, мисли добар начин да ги натераш луѓето да се исповедаат но лошото е што понатаму ништо повеќе нема да биде исто личноста нема да ја гледаш со исти очи како некогаш, но особено ми е интересно кога пар одговара наизменично на прашањата и имаше еден таков пар кои беа верени и во текот на шоуто дознаа дека се варале меѓу себе, и на крајот јавно ја откажаа венчавката а што е најтрагично девојката и идната свекрва која требаше да и биде предходно не се поднесувале и водителот ги натера да се смират изгушкаат и да ветат дека ке ги подобрат односите во име на тоа дека ке бидат едно семејство а на крајот дечкото на прашањето дали и понатаму ја сака за жена девојка си одговори со не, ја остави на цедило девојкава во последен момент онака јавно.
   
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.294
  Допаѓања:
  17.910
  Пол:
  Женски
  Couldn't agree more. А водителот од американското е цар и многу ми е попријатно да го гледам тоа од ова нашево.


  Аууу онаа лошотијана цинизмон кој хода...сите ќе ги извреѓа и расплаче нема никој да сака да се пријави :D
   
 11. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
  Абе ако се пријавиш бракот или семејната врска ќе ти се растури :fubar: :headbang: Се само за пари . А дали го даваат уште или нема повеќе?
   
 12. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Американското го даваат сега на МТВ 1 и поинтересно ми е од ова македонското... Кога ќе фатам навечер го гледам :wasntme:
   
 13. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  Не јас не би се пријавила. Што има сите да знаат за мојата интима? Не ми се јасни овие што се пријавуваат. Не можат да најдат попаметен начин да дојдат до пари? :^)
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.246
  Допаѓања:
  44.823
  Пол:
  Женски
  Интересно ми беше да слушам тајни за нечиј живот :D
   
 15. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.414
  Пол:
  Женски
  Јас би се пријавила но да одговарам само на реални и проверливи прашања а не на прашања на кои како и да одговориш може да кажат дека не си во право на пр. Дали ја мразиш мајка ти? Ќе одговориш не, они ќе ти речат ти мислиш дека не ама потсвесно ја мразиш и такви некои глупави прашања. Инаку немам проблеми да одговорам на било кое прашање што се однесува на реален настан и кој лесно може да се провери.