Моминска вечер

Дискусија во 'Свадба' започната од fs-fs-fs, 1 јуни 2011.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.660
  Допаѓања:
  2.893
  Пол:
  Женски
  Доколку не ти се прави не мораш, но малце е лошо да му го одземаш тоа на него. Не мора да изгледа како моминска, со венчиња, маички и глупости. Отидете на викенд во Банско пр и уживајте вие три. Или некаде во земјава, Крушево пример.
   
  На Petar80 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 2. Агнес :D

  Агнес :D Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Девојки кај можам да најдам сламки/цевки за моминска вечер во форма на кур? Барав во секс шоп по интернет пишува дека немаат на залиха. Дали имате идеја кај можам да најдам?
   
 3. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  306
  Пол:
  Женски
  Ако имаш време нарачај си од aliexpres.Јас имам порачувано од таму и супер беа.
   
  На Агнес :D му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.393
  А да си испринтате сликички и да залепите на обични цефки? Ние така направивме со усни.
   
  На Агнес :D му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Crcufche

  Crcufche Нов член

  Се зачлени на:
  30 март 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас треба да ја организирам моминската вечер за моја другарка ве молам помош
   
 6. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  21.216
  Пол:
  Женски
  Предлог за моминска освен во кафана? :?: Невестата не сака во кафана сака да било нешто поинакво од вообичаено. Десет души сме и не можеме да се договориме, се' нешто на некој му фали. А и со финансиите не сме сите многу јаки, докај 1000-1500 ден. од човек би давале.
   
 7. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  36
  Изнајмете куќа со базен ако планирате да биде кога ќе стопли времето, можете да направите тематска забава, hawaiian party на пример :) Коктели, цветни ленти околу врат, сукњи од ленти од кеси, декорација на маса со ананаси и фламингоси :) Или можете кај некоја од вас дома, кафич што има двор а нема гужва навечер, евросет само во моментов ми текнува. За дома исто можете тематска забава, Great Gatsby мене ми е фаворит :)
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.612
  Допаѓања:
  9.906
  Пол:
  Женски
  Во одите во спа центар, на пр. Хотел Русија или Буши.
  Често ми излегува оваа понуда на инстаграм.
  C6899C77-ECB8-4A39-AD4C-FEDAEDD2C778.jpeg
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ula

  Ula Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  13
  Дечки ми треба стрипер за моминска - предлог или контакт ако имате би било топ...
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  909
  Пол:
  Женски
  Што е тоа Great Gatsbу? може по конкретно,за нас не толку упатените :D
   
 11. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  36
  Great Gatsby е новела, а има и филм со Leonardo Dicaprio. Се одвива во 20 тите години, па тематски би било бисери, реси, пердуви, ракавици до лактови :)
   
  На Harper, Shalitra и Animali им се допаѓа ова.
 12. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  909
  Пол:
  Женски
  Освен вила со базен,некоја друга опција има за прославување моминска вечер,а да не е клише ресторан кафана?
   
 13. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  21.585
  Да, у Лас Вегас една недела у Трамп Товер. Ол инклузив.

  Него вие шо праите девојачки ко да нема више друг муж да имате, прин ап потпишавте?
   
  На Kate Rina 93, Shalitra, Purplelilac и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  909
  Пол:
  Женски
  Добро ти е ова знаеш,да те поврзам со другарка ми да и објасниш некои ствари,пошо си лета у облаци и очекува ние да и ја исполниме желбата која ја има за моминска.
   
  На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.