1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моминска вечер

Дискусија во 'Свадба' започната од fs-fs-fs, 1 јуни 2011.

  1. LoveFreedom

    LoveFreedom Нов член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    6
    Пенис торти и колачи кога ќе видам на некоја ваква забава ми се крева косата! Мислам сериозно, зошто побогу? И венчињата ми се веќе клише али ајде!

    Идеална забава : јас и најблиските другарки на викенд ( по можност во странство :rofl: ) дооооообра музика и наши хитови од 2004 до денес, вино - не во големи количини, една вечер журка, другата вечер муабети и смеење до касно вечер.

    Е сеа тоа е за мене идеалната забава, а како ќе испадне во реалноста тоа ќе видиме :lol:
     
    На Ana Chio, Cinderfakinrella, kiki_riki и 2 други им се допаѓа ова.
  2. flower86

    flower86 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    69
    Ја добивам алергија од моминска вечер у маички , балони, венчиња, торти со чудни форми, уште по чудни натписи на маички ...... :puke: МАСКЕНДБАЛ е тоа за мене :D

    Ама тоа е..... American dream ... |(
     
    На Zenski Svet, Cinderfakinrella, koritsaki и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Да се пофалам и јас неодамна ја имав својата прва моминска вечер.
    Секако не моја, да се разбереме! :!:
    Нејсе, мојата повозрасна другарка не покани два дена претходно нели како што е редот. Јас па возбудена тој ден шта да ви причам, небаре на лото сум добила. Па, како резултат на таа моја неконтролирана еуфорија си добив несразмерно исечени нокти, една полуисчупана веѓа, и локни у Тина Тарнер стил. Ама ај бидна што бидна подготовката, дојде време да тргнеме со другаркиве, ја собравме тортата ус пат, купивме подароци и се упативме кон кафулево во кое бевме договорени со будучава невеста. Арно ама беља работа, истиот ден се трефна на една од другаркиве тетката со црвено ферари да ја изненади. Па така дур весело и безгрижно разгракани итавме по улица Македонија, се повеќе забележував како не одминуваат напалени тинејџерчиња со некоја подбивна зла насмевка, и така се дур мене не ми светна колку е саатот па решив да ја ѕирнам позадината на моиве другачки, кога кај една од нив ме чекаше право изненаџење! Што ќе видам, белиот фустан и се претворил во црвен! Па, како резултат на тоа доцневме и на моминската, нели за да се пресоблече.. А и за воља на вистината ама баш ,,ништо'' не пропуштивме освен ко од мајка роден келнер кој денсаше пред невестулево, еден куп пијани гости и скршени флаши сред локалот. Ама ете и тоа бидна. Се пожуркавме до доцните утрински часови па кој стаса дома стаса. Али сума сумарум фино искуство со исклучок на воа збиднување претходно.
     
  4. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    И јас исто. Ако не е тортата со К.Р исто како да не е момачко. Getaway weekend со другарките е најдобро нешто.
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Е колачи во форма на пенис - небаре на лото добиле купишта пениси. Да го јадеш и голтнеш, абе купи вибратор и тоа е за во уста, колку толку ќе се попалиш.
    Чаши со машни и сликички - можам и ја дома плукни залепи.
    Црвен фустан за моминска - да не ќе губи невиност???
    Цвекиња на глави - се знае венче за што е, а за цвеќе за што е.
    Немам ништо против ама ова неиживеано не. Па и фалењето на фб, а повеќе внимание им даваат на тортички во форма на пенис. Пенис бее, како услуга дека друг пенис во животот нема да види освен домашниот.
    И се изгуби смисолост што е моминска вечер?
     
    На Cinderfakinrella, iloveyou29, SV1911 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Ова веќе видено, она неизживеано, трето вакво, четврто онакво... И што е сега смислата на моминската вечер?
    Секој со различни желби и вкусови, секој со различни замисли и мислења, на крај се треба да се сведува на желбите на невестата. Во секој случај, креативноста не треба да изостане. Патем, се согласувам дека gеtaway weekend е најдобар избор, ама не секој може да си го дозволи :)
     
  7. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Какви идеи има за моминска вечер,еден куп.Многу ми е мерак и јас да направам.Само симнувам некои идеи од нет.
    Пред некој ден бевме кај една другарка па ми кажување како ја изненадиле неа со моминска.Навистина секоја чест.Ќе го памти цел живот тоа.Башка тоа е уште еден повод каде би се собрале сите блиски другарки на невестата.
    Баш интересно е,со венчиња,па торта интересна,па некои додатоци таму,па секоја другарка ти остава лична порака дали во писменце дали на пример на зид закачени (баш таков беше случајот со другаркава,на зид самолепливи ливчиња,и секоја од нив оставила порака за неа).
    Се на се одлично...
     
  8. awl

    awl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Мојата моминска беше организирана од старосватицата и сестра ми. Поканија 10 поблиски другарки на пијанка во кафуле во кое често одиме. Датумот и времето беа договорени, јас дојдов подоцна - така ми рекоа, а во меѓувреме имаа украсено со траки, цвекиња од хартија, стикери и сијалички за елка на батерии - преубаво. Подговиле мезенце - канапеи, апетисани, џели - шотс во портокали и купиле кап кејкс. Баш се израдував и сум благодарна за трудот што го вложиле. Се договоривме да не се трошат за подарок, но сепак ми купиле обетки (прекрасни) а од најдобрите другарки и сестра ми добив „фото - дневник“ со сите глупости кои сме ги правеле откако се знаеме - ептен ме разнежнија.

    Навистина се памети моминската вечер, има и невкусни забави, да, ама оправдувам со тоа дека така сакала невестата.

    Мојава баш ми ја имаа направено по моја мерка и вкус, и секако нивни, затоа што си заминавме дома во 7 изутрина и токму затоа советувам секоја идна невеста да си има една собиранка со девојките кои и значат.
     
    На SV1911, Barbie20 и tweety26 им се допаѓа ова.
  9. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    ејј ова со фото дневник многу добро е.Слики сто имате заеднички и плус секоја нешто да пишува.Ауу многу добра идеја.Кога ќе спремам за другарките ќе направам и такво нешто.
     
    На Cinderfakinrella, Simona999 и awl им се допаѓа ова.
  10. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Бидејќи прв пат ќе приссутвувам на моминска вечер, а воедно и треба да ја организирам, би ве замолила за конкретни идеи. Место, подарок, што се' ,,треба'' да има...
     
  11. awl

    awl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Прво список на гости, во консултација со невестата. После одреди си буџет. Ако треба собери пари и од гостите. Место - зависи каква музика сакате, секаде ќе ве примат. Допоплнително (и ако сакаш): Шнолички/венчиња за присутните, некое сендвиченце или грицки, балони или цвеќиња од хартија, список на „задачи за невестата“, подарок за невестата - нешто симболично (обетки на пример) и нешто секси (ако сакаш) - подвезица, лисици... МОРА: Добро расположение, насмевка, алкохол (или чај со рум:), исполнување на желби на невестата :)
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.669
    Пол:
    Женски
    Мојата моминска многу убаво помина, убаво организирана од мојата старосватица :D Јас ништо немав врска, само знаев дека треба да се спремам за некаде :D се дотерав и ме однесоа во Инвино, имав едно 15 другарки, сестра ми, братучетки, сестра на мм.. сите успеале да се соберат иако скоро сите работат :D за сите имаше убави венчиња со бели цветови, а за мене убав долг вел и венче :D па пееше Миле Кузмановски, па јас баш со столчето до музиката цела вечер ајде за идната невеста, поздрав до старосватицата, кумата абе лудило хахаха (а не ни барав поздрави) :D па после ми донесоа торта многу убава со секси облека на неа (таква беше тортата со прслуче и гакички нацртано) и напишано Future Mrs.... :) Ми ја донесе келнерот со запалена голема жижица, прскалка како и да се вика :rofl: и ми поклонија многу убаво ланче од Сваровски... (претерале малку, ама им напраив кеиф го носев на свадбата) :)
     
    На Shalitra, awl и Avokado им се допаѓа ова.
  13. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Јас не планирав моминска вечер, ама другарките ми спремиле:?:
    Ама немаше маици со натписи, венчиња, тракатанци, бидејќи знаат дека првиот момент штом ќе видам такво нешто сите обележани се вртам и правец дома:D:D
    За мене имаше вел кој што го извадив првите 2 минути:D и една лента на која пишува Bachelorette.
    Тортата беше маж врзан за кревет а женската врз него:D

    Во принцип изгледаше како нормално излегување во кафана освен тоа што ми донесоа куп подароци секси долна облека, корсети, секси игри, лисици итн итн:D и не ме оставија денар да дадам за ништо што јадев и пиев.
     
    На awl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Jacmena

    Jacmena Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Девојки, дај кажете стриптизер добар кај да се најде? Не од Валијант, онака приватни, млад некој?
     
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Има еден профил на фејсбук, напиши кирилично Машки стриптиз, мислам дека не се лоши.
     
  16. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Феминки, дали може да ми препорачате некое кафуле во Скопје за правење моминска вечер? Не сакам ништо помпезно, пренадуено, едноставно,сакам да направам една убава седенка со другарките. :)
     
  17. vikica65

    vikica65 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    8
  18. lifche

    lifche Нов член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo,
    Dali imate predlog lokacii za SPA centar za devojacka proslava? Sega za sega znam samo edna lokacija (Gardenia Spa) a bi sakala da imam izbor, moze ima nesto podobro?
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    http://www.katlanovskaspa.com/en/
     
    На lifche му/ѝ се допаѓа ова.
  20. my heart cry

    my heart cry Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    на мојата прва братучеда и спремивме моминска у Бугарија во еден хотел со базент.Бевме облечени во купаки само она носеше плус трака.Се изнапивме накрај се фрливме у базент ноќно капење.Убаво беше
     
    На lifche му/ѝ се допаѓа ова.