Моминска вечер

Дискусија во 'Свадба' започната од fs-fs-fs, 1 јуни 2011.

 1. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  2.700
  Пол:
  Женски
  Пвие да не мислеле дека е она што по филмовите го гледаме,, пробна вечера,,, а не моминска. Боже, ај оваа без обзир, но типов со која памет се заакал. Зарем го излажала каде оди????
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  1.755
  Пол:
  Женски
  Мене накако ми е глупо ова моминска вечер, ние со мажот ми се договоривме ден пред свадбата за последно да си излезиме во ресторан ме испрати до дома и преубо си поминавме интимно немаше ни многу луѓе во ресторанов ама баш убо пријатно. Мене глупирање ми е па вакви украси па незнам шо ти не па слики на фб родителите да ги гледаат со безобразни работи мене амаа башшш ми е ептенн глупо....
   
  На Aschenputtel и Оленка* им се допаѓа ова.
 3. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.195
  Смешно е што и маживе почнаа да припаѓаат за момачките
   
  На Cinderfakinrella и BlackNight им се допаѓа ова.
 4. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  Типот беше присутен кога зборевме дека утредента ќе правиме девојачко (невестата им ги даваше поканите). Така да, будали испаднавме ние и никој друг...
   
 5. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  2.700
  Пол:
  Женски
  Страшно!
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.618
  Допаѓања:
  257.398
  Сега актуелно е момачкото другарите на момчето да му го организираат во Бугарија во Банско.
  Едно ноќевање, со танчерки...
   
  На Mr. Right, sanjaeva и Petar80 им се допаѓа ова.
 7. Petar80

  Petar80 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  44.438
  Пол:
  Машки
  Море како си упатена во се Рефке браво.
   
  На Bozica1980, Mr. Right, kravce и 3 други им се допаѓа ова.
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  33.655
  Пол:
  Женски
  Е да сега тоа е актуелно.
  И на дечко ми другар ќе се жени и сакаа ергенска да му прават во Бугарија, ама не се нешто договорија.
  Јас пак се чудам зошто во Бугарија оно да ти било за танчерки. :D
   
  На Cinderfakinrella, sanjaeva, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  2.700
  Пол:
  Женски
  Дека немало тука танчарки...
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.618
  Допаѓања:
  257.398
  Во лето посебно ефтино е аллл инклузив сместувањето во Банско.
  Ке се испијанчат и утредента цел ден - лешеви:lol::lol:
   
  На Mishela, duffi, Cinderfakinrella и 2 други им се допаѓа ова.
 11. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.875
  Допаѓања:
  18.696
  Пол:
  Женски
  Мене не ми е ништо глупаво кој како си смета така нека биде. Мојата не беше со курови и слично имав превез за сликање и послем си се подиспијанивме со жените се расположивме и си отидовме. Поклон ми беа бели чорапи со чипка горе престилка за готвење и сукало :lol::lol::lol: интересно беше. Синоќа братучетка ми ми праќа прин скрин од разговор каде се договараат за девојачко на некоја другарка таму и читам (другарка некоја и пишува на братучетка ми) “украсувањето на масата од цвеќарата е 6700 тоа ќе го поделиме на 15“ е тоа е веќе многу а сигурно има тука и поклон за невестата па некое благо мафини или торта па трошокот од пиењето и слично многу е што е многу. Се можам да прифатам ама да нема претерувања сепак се тоа трошоци, а потоа следува и свадба за која исто треба да се даде поклон секако.
   
  На Shalitra му/ѝ се допаѓа ова.
 12. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.295
  Допаѓања:
  114.300
  Мојот во Благоевград или Софија одат. И вели поефтино минуваат отколку тука.
  Ме врти ли кој знае . :D

  А и мојата беше таму во близина . Без торти и гаџети. Само забава со друшките.
   
  На Bozica1980, Cinderfakinrella и referentka им се допаѓа ова.
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.618
  Допаѓања:
  257.398
  Ма танчер имаше ли кажи..
   
  На Bozica1980 и duffi им се допаѓа ова.
 14. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Ниту ќе правам, ниту ми се допаѓа моминска/момачка. :D Единствено нешто што би прифатила е baby shower за да не ми идат повојничари после дома за бебе :lol:
   
  На Shalitra и Petar80 им се допаѓа ова.
 15. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.295
  Допаѓања:
  114.300
  :nod::$И танчер и танчерки.
  Ама културни си бевме.:!:
   
  На Dadusicka, Bozica1980, Rebecca_R и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.811
  Пол:
  Женски
  Врв на безобразлук:
  Невестата си организира викенд девојачко во Грција каде што поканетите другарки си плаќаат сами сместување, превоз и испечатени исти купачи. Кога ја прашале невестата што сака поклон (за девојачко) фраерката си одбрала накит од 100 евра. Ги обврза другарките да бидат сите во долги исти фустани (демек bridesmaids )кои исто така си ги платија сами и нормално секоја од нив однесе поклон на самата свадба.
  Јас да бев поканета на свадбава- немаше да одам. Пази ја, Бога ти, уфилманава невеста што очекува за нејзината dream wedding сите да одвојат по 500 евра.
  Немојте бидете такви себични, да си го терате филмот на трошок на другите.
   
  На blueberry23, Aschenputtel, Bozica1980 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.698
  Пол:
  Женски
  Ја како што знам другарките го организираат "девојачкото". :?: Сите униформирани китенки, дијадеми, маици или фустани ги плаќаат другарките, но ги прават според нивен буџет. За подарок не се прашува, ама најчесто се одбира долен веш, нешто симболично.

  Моја замисла е дека невестата не треба да знае ништо за организацијата, туку да дојде на настанот и да биде изненадена.

  На свадба сум поканета и ќе одам, на таква моминска вечер - дефинитивно не. Јас немам такви другарки и навистина не можам да замислам какви се тие личности воопшто.

  Едит: те цитирав тебе, но верувам дека има многу такви личности. Штом другарките не изреагирале никако, тогаш не им било проблем.
   
  На Bozica1980, Cinderfakinrella и Dadusicka им се допаѓа ова.
 18. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.811
  Пол:
  Женски
  Има амбициозни невести ;) Како после ќе и се препричава свадбата... Се ок, нека си организира сама, ама и нека си плати сама.

  Дали и како реагирале пред неа- не знам, ама од неколку нејзини другарки ми е муабетов. Се развлече работата после свадбата, дел од друштвото им се растури, наводно поради "захтевната" невеста.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.698
  Пол:
  Женски
  Арно велиш, се е фино изрежирано, но битен е моментот: кој плаќа за тоа задоволство. Ако сака она може и во Париз да ги води, но на нејзин трошок.
   
  На Bozica1980, BlackNight и Avery им се допаѓа ова.
 20. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  2.700
  Пол:
  Женски
  Верувајте има такви невести кои мора да имаат моминско надвор од градот во кој живеат, државата, на Бахамите или не знам каде зошто нели моминско било... Абе и таа да плаќа, побогу за пат се работи, луѓе имаат планови, деца, бракови, обврски, не можат да си дозволат викенд некаде само зошто госпоѓицата наскоро ќе се мажи, па морала да се журка како да е крај на светот. Што е најтрагично не е фокусот на дружбата, туку на чаламот!
   
  На Flower123123, Bozica1980 и Gosh им се допаѓа ова.