Моминска вечер

Дискусија во 'Свадба' започната од fs-fs-fs, 1 јуни 2011.

 1. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.698
  Пол:
  Женски
  Ние правевме муабет за личности кои, ете, имаат слободен викенд и можат да одат неколку дена надвор од градот. Конкретно муабетот беше за финансискиот дел, кој и не е баш лесно да се покрие.
   
 2. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  6.076
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира :D пиши ми ххх
   
 3. Ula

  Ula Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  20
  Тоа со забавите со триста пенисовидни украси ептен ми е глупо кич над кичовите. Сега за некој месец сум кума на свадба и ајде падна муабет за таква забава...Невестата е мн скромна и не сака да се пуваме ама другарките и се лудило секоја од нив си има фикс идеи дури и напорни се уште за жонглери не падна муабет...
   
  На Eveline, Justicija и Tamatam им се допаѓа ова.
 4. capuchino

  capuchino Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  242
  Дајтр некој предлог за што да пише на маички за моминска вечер.... да не е она истото па истото the bride, bride team :)
   
 5. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.744
  Допаѓања:
  48.522
  Пол:
  Женски
  По колку пари давате за моминска вечер и дали сами вие друштвото си го бирате местото и по желба на невестата?
   
 6. simonaloba

  simonaloba Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Pa otprilika po 1000-1500 denari od covek....mestoto spored mene treba da e iznenaduvanje:D
   
 7. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  348
  CCbuFQ7GEx.png дали знаете каде би можела да најдам вакво нешто??
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.698
  Пол:
  Женски
  Наметки вакви? Во New Yorker имам видено црни и црвени, можеби и вакви има. Инаку во Lisca и Women'secret сигурно има, ама сигурно се и поскапи.
   
 9. Marmarin

  Marmarin Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  6.373
  Пол:
  Женски
  Мојата моминска беше многу едноставна, без безобразни торти, без венчиња, маици, шешири и чуда на кои пишува bride или нешто слично. Беше обично излегување во кафич со сестра ми и уште 2 другарки и си поминавме преубо, презабавно, сите весели и расположени. Јас сакав нешто колку да излезиме, никогаш не сум ги сакала тие со сила организирани момински, се то ми е без потребно ставање во трошоци на сите шо присуствуваат.
   
  На Scorpio87 и elimkd им се допаѓа ова.
 10. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  14.845
  Пол:
  Женски
  Наредниов месец сум на моминска кај другарка,ама мајка и ја организира моминската.
  Е сега бидејки тие си го плајќаат тоа,сакам да и поклонам нешто,ама не знам што секој предлог е добредојден.:D
   
  На molikaMk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.026
  Пол:
  Женски
  Девојки дали знаете каде да најдам персонализирњни стапчиња за девојачко? Оние со наочари, усти, брајд ту би работи, не знам како се викаат ниту кај би барала
   
 12. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.811
  Пол:
  Женски
  Се викаат photo booth props. Да си најдеш free printable темплејти, да ти ги испечатиш во фотокопирница на тенок картон, па сама да си ги сецкаш и лепиш на стапче. Или во некое графичко студио да ти ги изработат.
   
  На Cinderfakinrella и Girly90 им се допаѓа ова.
 13. Vip83

  Vip83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  234
  Наскоро ќе правам моминска вечер. Ги повикав сестра ми и кумата. Планираме во кафуле. Нема да биде ништо претерано и со 300 чуда и глупости.
   
 14. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  20
  Предлог каде би можело да се организира девојачко,другарка ми се мажи.Гледам Битола или пак да биде Паралија..
  некој друг предлог?
   
 15. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  Во Џамбо има со наочари, усти.
   
 16. Ti19943

  Ti19943 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2017
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
 17. Lilly.

  Lilly. Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2018
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Девојки потребна ми е локација за девојачко со латино шпанска музика?
  Или некој кафич со базен што е?
  Некоја идеа? Нешто од помош?
  Во Скопје
   
 18. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.175
  Допаѓања:
  1.385
  Девојки ми треба вила со базен за септември.Ако имате контакт од некој пишете ми плизз
   
 19. Flower123123

  Flower123123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2016
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Девојки некој интересен предлог на 50-100 км од Скопје или Скопје за моминска вечер? Нешто за ден два, со играње, пеење, музика, може и спа, базени. Интересен ми е хотел Русија, но со музика незнам како се, има ли некој искуства од таму? Другарка се мажи па да и организираме нешто, не дека обожавам момински него желбата сакам да и се оствари да си има убава моминска и ради дружба што да не. :))
   
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.603
  Допаѓања:
  5.301
  Ние сме регисстрирани, е сега јас не сакам моминска до душа и немам друштво 3 другарки сме и не ми е баш за моминска. А мажот ми сакал ергенска... Што мислите за таа опција, мене некако ми смета, не знам зошто,ама не тогаш ќе сме 2 години во брак.. Вака испадна ситуацијава, брзо земање...