1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монк (Моnk) [Fox Crime & Канал5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lovely, 4 декември 2010.

 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Дали ја имате гледано серијата Монк? Ви се допаѓа ли? Јас го обожавам ликот и начинот на кој тој ги открива убиствата. Инаку епизодите ги имам гледано и по 5 пати секогаш се интересни и секогаш дознаеш некој нов детал кој претходно не си го ни забележал!
   

  Прикачени фајлови:

  На Sunnybun и EMILI80 им се допаѓа ова.
 2. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Монк

  Значи серијава е закон за мене! :) Страшна работа..паѓам од смеење кога онака перфекционистички се однесува и капа симнувам на идеите за разрешување на случаите. Браво за Монк :):):)
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
  Монк

  Монк е закон :rock:
  Порано го следев редовно, сега не толку. Најсмешна ми беше епизодата каде што си зборуваше на некој чуден јазик и никој ништо не го разбираше :rofl:
   
 4. Camellia

  Camellia Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  10
  Монк

  МОНК! Кул лик, перфекционист.
  Гледам на Фокс Крајм, порано редовно го гледав, сега ако го фатам онака некогаш. :)
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Монк

  Монк е многу убава серија и многу ми се допаѓа....Порано ја гледав редовно на Канал 5 а сега понекогаш ја гледам на Фокс Крајм....Многу интересно дознава убиствата а многу е смешен :lol: Посебно кога е многу педантен :rofl:
   
 6. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  Монк

  Значи Монк е закон! Многу ја сакам серијата, начинот на кој функционира ми е супер. Се препознавам во некои дејанија 80% сум монковски настроена.....страшно....дома маж ми Монк ме вика... :rofl:
   
 7. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Монк

  Една од најубавите серии :) ја гледав минатото лето на Канал 5
  не пропуштав ниедна епизода!!!
  Тешка логика има човекот :D од немајкаде ќе му дојде некоја мисла и ете го открил виновникот
  и тоа во детали како да бил таму
  Колку е педантен само типот , фобија од бактерии и микроорганизми( после ракување си ја брише раката со влажно марамче) :D
  Штета што не го даваат повеќе :worried: мислам дека на Fox crime го даваат понекогаш ама незнам во колку часот точно и во кои денови

  ако знае некој нека пише со задоволство би го гледала филмот па макар и репризи да се :) поздрав и чекам одговор ;)
   
 8. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Монк

  Не го даваат сега. Последната епизода (от тие што ги имаат во Фокс Крајм) беше минатата недела. Инаку во последно време играше само сабота и недела, сега ја проверив програмата веќе не го прикажуваат. Но се надевам дека пак ке почне со некои нови епизоди :)
   
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.343
  Монк

  Леле најбоље серија беше. Го обожавам Монк, карактерот и начинот како ги откриваше убиствата. Го нема више. :?: Се надевам наскоро ќе даваат нови епизоди. Многу добри серии ги нема више..
   
 10. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  Го обожавам човекот - толку е оригинален :D

  Уживав гледајќи ги епизодите :)
   
 11. bones

  bones Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  10
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  баш ми е мило што најдов други што го сакаат типов :D :D :D :D
  навистина е закон најнајзакон :D :D
   
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  Ааааааа чичко Монк е супер, обожавам вакви серии од типот на цси, ама и Монк претерано, алал да им е на целата актерска екипа и на сценаристите. 8)
   
 13. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  100
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  МОНК :rock: ептен добар лик.Ја следев редовно на канал 5 потоа ја пратев и на ХРТ и на РТЛ и на сите канали :lol: ептен ми се допаѓаше.
   
 14. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  Кога ја дават на Фокс Крајм :?: Порано ја гледав ама заборавив :^)
   
 15. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  Значи серијава ми е омилена препреинтересна е особено Монк како ги решава убиствава ама капетанот и помошникот колку се смешни демек нешто ново смислиле го решиле случаот и пак на крај од Монк чекаат :D
  Во четврток кај 21 часот негде.
   
 16. EMILI80

  EMILI80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  ЈАС ГИ ИЗГЛЕДАВ СИТЕ 8 СЕЗОНИ И МНОГУ МИ Е ЖАЛ ШТО НЕМА ПОВЕЌЕ ЕПИЗОДИ :( А ТОЛКУ СИ ЈА САКАВ СЕРИЈАТА
  ( ИНФОРМАЦИЈА ЗА ТИЕ ШТО НЕ ГИ ГЛЕДАЛЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЕПИЗОДИ ЌЕ ГО НАЈДЕ УБИЕЦОТ НА ТРУДИ КОНЕЧНО )
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 17. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.343
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  Го даваат Монк сега во петоци на Телма во 22:30 ако не знаете. :) Значи преејак ми е човеков, го обожавам, знам дека порано го гледав на Канал 5 и мноогу ми беше жал што заврши само не ми текнува дали откри кој е убиецот на Труди ама сега обавезно ќе го догледам и ќе видам. :) И да, капетанот и тој неговиот помошник многу ми се смешни, се тука ми се прават паметни а на крај се Монк им ги решава случаевите. :D
   
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  Го обожавам Монк, следна серија на мојата листа. Забавна ми е серјата, не е само обични детективски работи.
   
 19. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  А од почеток или до кај што запреа со емитување на Канал 5?
   
 20. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.343
  Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

  Мислам од почеток, ама не сум сигурна, не знам.. :)