1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монк (Моnk) [Fox Crime & Канал5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lovely, 4 декември 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

    Монк. Човек на кој ми викаат дека сум потсеќала во карактер.
    Не знам дали е тоа добро или лошо. :D

    Серијата..
    Порано ми се допаѓаше, кога ја гледав.
    Сега прекинав со тоа, најдов серии кои ми се видоа поинтересни.
    Гледам реклами на Фокс Лајф ама некако не знам, ме нема привлечено до степен пак да почнам да ја гледам.
     
  2. Ducky

    Ducky Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    1.633
    Пол:
    Женски
    Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

    Интересна серија. Ја гледав до 4та сезона и после ми стана досадна. Пред некое време ми текна дека никогаш не дознав што се случи со жената на Монк, па ги изгледав и последните 2 епизоди од 8ма сезона. :D
     
  3. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

    Интересна серија. Ја гледам само кога ја фаќам на фокс крајм. :) Веќе не знам дали ја даваат.
    Интересно ми е како Монк ги разрешува убиствата, кражбите итн.
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Монк(Моnk)[Fox Crime & Канал5]

    Уффф извини ама не ке да е на арно :lol: се шалам ;)
    Добра е серијава, незнам дали е до мене како манијак по серииве, но екстра е, смешен ми е МОнк на мометни игубен е у свемиорт цел 8)
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  5. andy96

    andy96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    13
    Интересна серија по мој фкус како и другите на Fox crime... ептен ми недостига серијата и воопшто програмата штета што ан кабловската од каде што сум поврзана прекинаа да ја емитуваат.. :worried: :(
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Симни си ја од нет и завршена работа ;)
    п.с сигурно со на телекабел нели |(
     
  7. andy96

    andy96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    13
    Од каде можам да ја сибнам???
    да.. на телекабел сум |(
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    http://btjunkie.org/torrent/Monk-Season ... 606e76ce4a
    ГОлема е ама симнувај ја дел по дел не мораш сите сезони наеднаш ;)
     
  9. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    И Монк го гледав порано на Фокс ама последниве години не баш иако многу ми беше интересна серијата :D
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Јас ги изгледав последните две епизоди од последната сезона, ме интересираше како ќе заврши, а знам дека на тв нема да ги дадат. Еве ќе ставам во спојлер како се разреши работата, кој го интересира може да прочита :)
    Испадна дека Труди пред да го сретне Монк имала афера со еден професор по право, ама подоцна дознала дека бил женет. Во меѓувреме останала бремена, ама детето не го ни видела и кажале дека е мртво. Ги прекинала контактите со него, тој во меѓувреме станал познат судија и по десет години, ја побарал Труди да се сретнат. Таа го знаела каков човек е судијата и се исплашила, па затоа снимила лента кажувајќи му го сето ова на Монк, но доколку ништо не се случило, ќе ја заменела лентата со друг поколон. Монк, нормално, го мавна шок кога ја виде лентата, поготово што 12 години го чувал поклонот неотворен бидејќи било последното нешто од неа. Да не должам многу, судијата пред да го затворат се самоуби и му рече на Монк-Грижи се за неа. Монк не знаеше што значи тоа, ама откри дека бебето всушност не умрело, го дале на посвојување. Сега веќе возрасна 26годишна девојка, се најдоа Моли и Монк :) Монк продолжи да си ја работи работата, Дишер отиде да живее во Њу Џерси со Шерона и стана шеф на тамошната полиција. И така среќно си живееја. :)
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  11. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    И јас ја изгледав некни последната епизода ми се допадна крајот
    Значи конечно Ренди ја фати Шерона :clap:
     
  12. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    Значи човечево го обожавам :D
    Знам многумина што не можат да го гледаат.Ги нервира бидејќи е нели.. Монк-самото име си кажува :lol:
    Мене многу интересна и смешна серија ми е. Ама бидејќи неможам многу да ги следам терминиве кога ја има, почнав да си симнувам сезони од нет, со хрватски превод.
    И така кога ни се сака, со мајка ми ја гледаме :)
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Имаше една епизода каде што Монк се сеќаваше на неговото раѓање :D
    Јас си го гледам на Фокс крајм :)
     
  14. Sara2

    Sara2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Серијата е супер го обожавам посебно главниот лик
    Монк се разбира
     
  15. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.419
    Допаѓања:
    4.980
    Го обожавам, ама не го пратам редовно, кога ќе го фатам го гледам... Ги сакам опсесивно-компулсивните личности. :)
     
  16. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Монк е срцка бе,го обожавам :D самиот начин на кој ги решава убиствата ме воодушевува.И некогаш ме нервира кога на Фокс Крим ги повторуваат епизодите. |(
    Не знам која епизода е таму ама знам дека уживам додека ги гледам :)
     
  17. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    ааа МОНК го обожавам чоеков значи мн е интелегентен значи алал да му :D нема некоја епизода да ја пропуштам сите ги глеам.
     
  18. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Ама стварно е многу интересен Монк и на телма го дават, и си ги гледам, понеделник Монк, вторник Хаус, среда Закон И Ред, ако немаш друга работа само филмчиња ќе си гледаш... Многу ми се допаѓаат такви филмови, нешто кога се истражува, ама плус и со однесувањето на Монк...се добива уште поинтересен филм...
     
  19. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Серијава не ја гледав на FoxCrime, зет ми ја симна и прво тој ја гледаше. И јас така од љубопитност,ќе изгледам некоја епизода али не ме влечеше тогаш уште.

    Потоа почнав и јас да ја гледам. Сега ги имам сите 8 сезони изгледано,сите епизоди по неколку пати. За мене серијата е нешто многу добро изработено. Алал да им е на цела екипа што работеле на приказнава. Нема шанси да најдеш НЗС на тоа што го гледаш на почетокот на епизодата и на тоа како Монк ќе го реши случајот. Тој ми е многу посебен карактер, не знам, едноставно сум запрепастена од целиот тим.

    На три епизоди неможам да останам рамнодушна по колку и пати да ги гледам. Во осма сезона кога му ја враќаат значката и на крајот, песната на Randy Newman, толку е тажна и толку е поврзана со приказната, што дури и глумците веќе не глумат, навистина им е жал што се разделуваат.

    Па и не е малку, десет години е снимана серијата. Многу и интересни и поучни моменти. :)
     
    На Buttterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Најбоље серија што постои. Монк го обожавам посебно неговата педантност. Инаку не ја гледам редовно серијава само некогаш кога ќе ја фатам, али затоа неможам да останам рамнодушна и да не ја изгледам :)