Монотонија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од s1a1n1d1r1a1, 24 октомври 2013.

 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.325
  Пол:
  Женски
  Значи ако беше болест, ќе бев многу болна.
  Знам дека монотонијата е дел од сечиј живот без разлика дали се работи за во врската, или во излегвањето, на работното место или пак во слободното време... Ама знам дека е лоша, е почеток на депресии и на тежок стрес...
  Јас лично сум темпераментна личност имам бујна фантазија и огромни желби и цели во животот...
  Живеам во Битола и значи се осеќам задушено. Исти места исти луѓе, а пари немам никакви за да одам до друго место негде да прошетам или пак да си остварвам некакви малечки желби шо се можни ама скапи...
  Цел живот- рутина.
  Вервам дека живтото е прескапоцен да биди вака трошен... Безизлезно ми изгледа.
  Како да се надмини? Како?

  (Ако темата е дупликат или нема мислења нека биди избришена.)
   
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.840
  Допаѓања:
  7.577
  Пол:
  Женски
  Пример кај мене монотонија е тоа што секој ден морам да ја земам сестра ми од продолжен, аман аман :):(
   
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.584
  Пол:
  Женски
  Монотонијата е досадна у принцип, интересно е кога се случува нешто ново, нешто поразлично, а секојдневната рутина обично поминува во монотонија. На пример, секој ден во исто време да одите во иста продавница и да купувате ист производ, за одредено време ќе ви стане монотоно.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.