1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монотонија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од s1a1n1d1r1a1, 24 октомври 2013.

 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.340
  Пол:
  Женски
  Значи ако беше болест, ќе бев многу болна.
  Знам дека монотонијата е дел од сечиј живот без разлика дали се работи за во врската, или во излегвањето, на работното место или пак во слободното време... Ама знам дека е лоша, е почеток на депресии и на тежок стрес...
  Јас лично сум темпераментна личност имам бујна фантазија и огромни желби и цели во животот...
  Живеам во Битола и значи се осеќам задушено. Исти места исти луѓе, а пари немам никакви за да одам до друго место негде да прошетам или пак да си остварвам некакви малечки желби шо се можни ама скапи...
  Цел живот- рутина.
  Вервам дека живтото е прескапоцен да биди вака трошен... Безизлезно ми изгледа.
  Како да се надмини? Како?

  (Ако темата е дупликат или нема мислења нека биди избришена.)
   
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  Пример кај мене монотонија е тоа што секој ден морам да ја земам сестра ми од продолжен, аман аман :):(
   
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.651
  Пол:
  Женски
  Монотонијата е досадна у принцип, интересно е кога се случува нешто ново, нешто поразлично, а секојдневната рутина обично поминува во монотонија. На пример, секој ден во исто време да одите во иста продавница и да купувате ист производ, за одредено време ќе ви стане монотоно.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.