1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монотонија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од s1a1n1d1r1a1, 24 октомври 2013.

  1. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Значи ако беше болест, ќе бев многу болна.
    Знам дека монотонијата е дел од сечиј живот без разлика дали се работи за во врската, или во излегвањето, на работното место или пак во слободното време... Ама знам дека е лоша, е почеток на депресии и на тежок стрес...
    Јас лично сум темпераментна личност имам бујна фантазија и огромни желби и цели во животот...
    Живеам во Битола и значи се осеќам задушено. Исти места исти луѓе, а пари немам никакви за да одам до друго место негде да прошетам или пак да си остварвам некакви малечки желби шо се можни ама скапи...
    Цел живот- рутина.
    Вервам дека живтото е прескапоцен да биди вака трошен... Безизлезно ми изгледа.
    Како да се надмини? Како?

    (Ако темата е дупликат или нема мислења нека биди избришена.)
     
  2. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Пример кај мене монотонија е тоа што секој ден морам да ја земам сестра ми од продолжен, аман аман :):(
     
  3. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Монотонијата е досадна у принцип, интересно е кога се случува нешто ново, нешто поразлично, а секојдневната рутина обично поминува во монотонија. На пример, секој ден во исто време да одите во иста продавница и да купувате ист производ, за одредено време ќе ви стане монотоно.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.